Android ve iOS’ta Snapseed Kullanarak Fotoğraflar Nasıl Filigran Edilir

Snapseed, en çok yönlü görüntü düzenleme araçlarından biridir. Ve kendimizi mobil fotoğrafçılar olarak tanımlayan çoğumuz için, belki de farklı araç takımı nedeniyle kılık değiştirmiş bir nimettir. Arka plan bulanıklaştırmaları uygulamasından arka planları tamamen kaldırmaya kadar, bu görüntü düzenleme uygulamasının kolları üzerinde birçok püf noktası vardır.

How To Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os

Tek gereken biraz sabır, ve çok geçmeden çarpıcı bir görüntü elde edersiniz. Bu araç hakkında sevdiğim şey, resmin her yönünü ince ayarlamanıza izin veren görüntü ayarlama aracı. Daha da önemlisi, görüntünün yalnızca belirli bir bölümünü düzenlemeyi seçebilir ve gerisini böyle bırakabilirsiniz. Evet, bu çok yönlü.

Ancak bu şık araç bir temel özelliğe sahip değil ve filigran özelliği de bu. Ve içinizdeki mobil fotoğrafçı bunu çok iyi anlamalıdır. Bir filigranı damgalamak için başka uygulamaları indirmeniz gerekmesi gerçeğe aykırıdır.

Etrafta çok kazı yaptıktan sonra, neyse ki, şirketinizin logosunu veya adınızı filigranlamanızı sağlayan şık bir çözüm bulduk. Bir kez kurmanız önemlidir; Bu yöntemde, Snapseed’in çift pozlama aracını kullanacağız ve ihtiyaçlarımıza göre biraz ayarlayacağız.

Haydi gidelim!

Logoyu Snapseed’de Filigran Olarak Kullanma

Adım 1: PNG Görüntülerini Snapseed-kabul edilebilir Biçime Dönüştürme

Snapseed ile ilgili sorun, PNG görüntülerini Çift Pozlama modunda ikinci katman olarak kullanamamanızdır. Yine, çoğu logo ve filigran PNG formatında oluşturulduğundan, bizi yapışkan bir duruma indirir. Bir PNG’yi JPEG’e dönüştürmek anlamsız bir meseledir, çünkü resmin saydam özelliklerini kaybetmesine neden olur.

Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 1

Saydam bir PNG görüntüsünü JPG’ye dönüştürmede başarılı olsanız bile, Snapseed dönüştürülen dosyayı ikinci katman olarak kullanmanıza izin vermez.

Ancak, şık bir bypass var.

Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 2Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 3

Tek yapmanız gereken, görüntüyü Snapseed’de açmak ve dışa aktarmak. Basit, bakın Bu şekilde, Snapseed bu logo görüntüsünü filigran olarak kullanmanıza izin verir.

Adım 2: Filigranı Uygulayın

Sonra, görüntüyü Snapseed’de açın ve gerekli tüm düzenlemeleri yapın. Tüm düzenlemeleriniz tamamlandıktan sonra, Araçlar> Çift Pozlama seçeneğine gidin.

Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 4Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 6

Alttaki Artı simgesine dokunun. Şimdi, en son kaydettiğiniz görüntünün etkin olduğunu göreceksiniz (oysa orijinal görüntü bulanıklaşacaktır). Tek yapmanız gereken onu seçmek.

Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 9Watermark Photos Using Snapseed 1

Varsayılan olarak, ikinci resim tüm resmin üzerine yerleştirilir. Boyutu küçültmek için sıkıştırın. Aynı zamanda, ikinci görüntüyü köşelerden birine sürükleyin.

Tamamlandıktan sonra, hangi modun görüntüde iyi göründüğünü görmek için Karıştırma Moduna (ikinci simge) dokunun. Benim durumumda Lighten kullandım. Bu mod, temel görüntünün orijinal rengini karartmaz (veya aydınlatmaz).

Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 8

Ardından, filigranı görüntünün kalanıyla karıştırmak için Opaklık (üçüncü simge) üzerine dokunun. Sadece orijinal renklerin değişmediğinden emin olun.

Watermark Photos Using Snapseed On Android And I Os 10

Son rötuşları yaptıktan sonra, fotoğrafı dışa aktarın ve izniniz olmadan kaldırılmaya başlanmasıyla ilgili endişelere (en azından bazıları) yaslanın.

Snapseed’de Filigran Olarak Metin Kullanma

Neyse ki, metni filigran olarak kullanmak, logolar kadar karmaşık değildir. Ve çoğu aracın aksine, metnin opaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Metin eklemek için, Araçlar’ı açın ve Metin’i seçin.

Watermark Photos Using Snapseed 2Watermark Photos Using Snapseed 5

Metin ekledikten sonra, alt şeritten metin stilini seçin. Bununla birlikte, metin rengini ve stilini alttaki iki düğmeden de değiştirebilirsiniz.

Watermark Photos Using Snapseed 6Watermark Photos Using Snapseed 7

Favori stillerim listenin başında olanlardır. Minimalist en iyisi ve yine de çok şık görünüyorlar.

Bonus İpucu: Muhteşem Renklerle Harika Filigranlar Yapın

Tabii ki, beyaz filigran veya sağlam bir arka plana sahip bir filigran iyi görünüyor, ancak harika görünmüyor. İlginç bir logo istiyorsanız, iyi haber şu ki Snapseed aynı zamanda bir tane tasarlamanıza izin veriyor. İhtiyacınız olan tek şey harika bir arka plan ve üzerinde logonuzla şeffaf bir görüntü. Her ikisi de bir araya gelerek temiz küçük bir görüntü oluşturur.

Adım 1: Arka planda istediğiniz görüntüyü Snapseed’de açın. Benim durumumda, kırmızı ve yeşilin serin bir kombinasyonuna sahip olan bu resmi çektim.

Watermark Photos Using Snapseed 9

Renkleri arttırmak için vurgu filtresini de kullanabilirsiniz.

Adım 2: Araçlar> Çift Pozlama’ya gidin ve logolu görüntüyü ikinci katman olarak seçin. Sonra, Karıştırma modunu açın, Koyu’yu seçin ve sihrin canlandığını izleyin. İyi bir arkaplanın anahtarı görüntünün opaklığını değiştirmektir.

Watermark Photos Using Snapseed 11Watermark Photos Using Snapseed 12

Mevcut değişiklikleri kaydetmek için Tamam’a dokunun.

Adım 3: Sonra, Araçlar’ı açın ve Kuyuya Kırp’ı seçin, fazladan kenarları çıkarın. Logoya mümkün olduğunca yakın kırpma. Tamamlandığında, görüntüyü kaydedin veya dışa aktarın.

Watermark Photos Using Snapseed 13Watermark Photos Using Snapseed 10

Şimdi, tek yapmanız gereken bu yeni resmi yukarıda açıklandığı gibi filigran olarak kullanmak. Evet, bana sonra teşekkür edersiniz.

Filigran Resimleri Doğru Yolda

Filigran görüntüleri, resimlerinizin çalınmasını önlemek için belki de en kullanışlı yollardan biridir. Tek gereken küçük bir şeffaf logo veya elverişli bir yerde imza atmak, başkalarına görüntünün telif hakkı olduğunu ve izinsiz olarak kaldıramayacaklarını bildirmek.

Düzenlemek için kullandığınız uygulama içindeki tüm işlemi yapabileceğiniz zaman, zamandan ve ayrıca daha fazla sıkıştırma uygulanmasından kaynaklanan görüntüden tasarruf etmenize yardımcı olur. Peki, bu yöntemi kullanır mısın? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildiriniz.

Sıradaki: Snapseed’deki Çift Pozlama aracı, bir dizi gizli özelliğe sahip. Bir uzman gibi görüntülerin nasıl katmanlaştırılacağını öğrenmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.