Android ve iPhone’da Kaydırma Ekran Görüntüleri Almanın En İyi 5 Uygulaması

Şu anda görüntülemekte olduğunuz bir resim veya web sayfasının görüntüsü için telefonunuzda ekran görüntüsü almak kolaydır. Tüm sohbet dizisinin veya web sayfasının daha uzun bir ekran görüntüsünü yakalamak isteyebilirsiniz. Ancak, bir görüntü düzenleme aracı kullanarak birden çok ekran görüntüsünü birleştirmek sıkıcı olabilir.

Apps Scrolling Screenshot Scroll Featured

Neyse ki, iki elin birbirine geçme zorluğundan geçmek zorunda değilsiniz. Android veya iPhone cihazlarında kayan ekran görüntüleri yakalayabilen birkaç güvenilir uygulama var. Onları kontrol edelim.

Yerel Kaydırma Ekran Görüntüsü Araçları

Android kullanıcıları, özellikle Samsung veya Huawei akıllı telefonları olanlar, yerel Scroll Capture aracının (eski Capture More) keyfini çıkarıyor ve cihazlarında uzun ekran görüntüleri alıyorlar.

Android’de Kaydırma Yakalama aracını kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

Adım 1: Ayarlar’ı açın ve Gelişmiş Özellikler’e (veya Gelişmiş Ayarlar’a) dokunun.

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Android Advanced Features

2. Adım: Akıllı Çekim’i açın.

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Android Smart Capture

Adım 3: Ekran görüntüsü alın (yöntem Android cihazınıza göre değişir, ancak genel yol Güç ve Sesi Kısma düğmesine aynı anda basmaktır). Kaydırma görüntüsü simgesine dokunun. Sayfa otomatik olarak kaydırılır, ancak bitmesini istediğiniz yerde durdurmak için telefonunuzun ekranına dokunabilirsiniz.

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Android Scrollshot

Adım 4: Ekranınızın sol köşesinde uzun ekran görüntüsünün küçük bir önizlemesini göreceksiniz. Bitirdiğinizde ekran görüntüsünü kaydetmek için Kaydet’e veya e-posta, sosyal medya veya diğer platformlar aracılığıyla birisine göndermek istiyorsanız Paylaş’a dokunun.

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Android Preview

Ne yazık ki, iPhone kullanıcıları bazı Android cihazlarda Scroll Capture gibi yerel bir kaydırma ekran görüntüsü almıyor. Kayan ekran görüntüsü uygulamalarının kullanışlı olduğu yer burasıdır.

Aşağıda, Android ve iPhone için en iyi kaydırma ekran görüntüsü uygulamalarını bulabilirsiniz.

1. LongShot

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Longshot

Bu, çok fazla ayrıntı içeren görüntüleri yakalayan Android için güçlü bir kaydırma ekran görüntüleri uygulaması. Ücretsiz uygulama, birden çok ekran görüntüsünü bağlamak için bir dikiş aracı veya birden fazla ekran görüntüsünü hızlı bir şekilde yakalamak için kayan araca sahiptir.

Ayrıca, yalnızca aşağıya doğru kaydırarak uzun web sayfalarını yakalamak için de kullanabilirsiniz ve uygulama, sizden herhangi bir girdi olmadan tüm web sayfasını yakalar. Ekran görüntüsünü daha da özelleştirmek istiyorsanız, başlangıç ve bitiş noktaları ekleyebilirsiniz. Son ekran görüntülerinizde gösterilen filigranlar için endişelenmenize gerek yok.

2. Dikiş Araçları

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Stitchcraft

Uzun ekran görüntüleri almak için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz uygulamadır, ancak otomatik kaydırma ve çekim aracı yoktur. Sonuç olarak, en iyi dikiş sonuçlarını elde etmek için üst üste binmeyi sürdürürken tüm çekimleri tek tek yapmanız gerekir.

Hala sağlam bir uygulamadır ve üçüncü taraf uygulamalar, web sayfaları, sabit arka plan resimleri ve mesaj dizileriyle çalışır. Otomatik dikiş işlemi ile uzun ekran görüntünüze dahil etmek istediğiniz görüntüleri seçebilirsiniz; uygulama bunları birleştirir. Bunu manuel olarak da yapabilir ve ayrıntılı denetim kullanabilirsiniz.

Diğer önemli özellikler arasında resim yöneticisi, ek açıklama aracı ve sosyal medya ağları için paylaşım seçenekleri bulunur. Uygulama reklamlarla birlikte ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak reklamsız bir sürüm için ücretli Stitchcraft Pro uygulaması için gidebilirsiniz.

3. Dikiş!

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Stitchit

Dikiş! Android veya iOS işletim sistemleri için ücretsiz bir ekran görüntüsü editörü uygulaması. Arayüzü basit ve kullanımı kolaydır, ancak sizi bir seferde üç görüntüyle sınırlar. Daha fazlasını yapmak istiyorsanız, uygulamanın ücretli sürümünü almanız gerekir.

Tek bir kesintisiz görüntü oluşturmanıza yardımcı olduğu için sosyal ağlar veya e-posta ve diğer platformlar üzerinden sohbet veya kısa mesaj sohbetlerini paylaşmak için harika bir uygulamadır. Bunu, ekran görüntülerini kırparak ve dikerek yapar ve bunları otomatik olarak fotoğraf kitaplığınıza kaydeder.

Ayrıca, paylaşmaya hazır olmadığınız herhangi bir sohbet veya konuşmadaki özel bilgileri de güncelleyebilirsiniz.

4. Picsew

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Picsew

iPhone kullanıcıları ayrıca kaydırma ekran görüntüleri almak için Picsew’i kullanabilir. Bununla birlikte, görüntüleri manuel veya otomatik olarak birleştirebilir ve isterseniz yatay yönlü bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca, sınırsız sayıda ekran görüntüsü seçebilir ve bunları tek bir görüntüde birleştirebilirsiniz.

Görüntüyü özelleştirmek için, bölümleri bulanıklaştırmak veya pikselleştirmek ve hassas bilgileri veya kişilerin yüzlerini gizlemek için uygulamanın düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kenarlıklar, filigranlar eklemenize izin verir ve web anlık görüntü uzantısı ile tek bir dokunuşla tüm web sayfasını yakalayabilirsiniz.

Picsew, üçüncü taraf ve sosyal medya uygulama içeriğiyle çalışır.

5. Web Kaydırma Yakalama

Bu, Android cihazlarda uzun ekran görüntüleri yakalamak için ücretsiz, reklam destekli başka bir uygulamadır. Web sayfalarıyla çalışır, bu nedenle üçüncü taraf uygulamalarından veya mesaj dizilerinden içerik yakalamak için kullanamazsınız.

Apps Scrolling Screenshot Scroll Capture Web Scroll Capture

Ana özellikleri arasında web sayfalarını PDF veya görüntü olarak kaydetme veya çevrimdışı görüntüleme için yakaladığınız sayfaları indirme yer alır.

Android telefonlar PDF’yi işleyebilir, ancak web sayfalarını sürekli olarak görüntü olarak kaydetmek zorunda kalırsanız Web Scroll Capture kullanışlı olur.

Kolaylıkla Uzun Ekran Görüntüleri Yakalayın

İyi ekran görüntüleri bir sanat eseridir. Tüm ayrıntıları tek bir görüntüde elde etmek hayati olmakla birlikte, uygulama dikiş içeriğiyle birlikte yeterince akıllı olmalıdır. En iyisini elde etmek için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Ancak, ekran görüntülerini kaydırmak için bu beş uygulama mükemmel sonuçlar verecektir.

Sıradaki: Windows 10 bilgisayarında da kayan ekran görüntüleri yakalayabilirsiniz. Verimli bir şekilde tıklamak için kılavuzumuza bakın.