Android ve iPhone’da Videodan Ses Silme

Hepimizin telefonlarında bir sürü video var. Görüntünün çok güzel olduğundan emin olsam da, çoğu zaman ses işarete bağlı değildir. Telefonumdaki videoların çoğunda videonun büyüsünü çalıyor gibi görünen sesler ve sesler var.

5 Apps To Delete Audio From Video On Android And I Phone

Neyse ki bizim için istenmeyen seslerin videolardan silinmesine izin veren birkaç iPhone uygulaması var. Ve bu roket bilimi değil.

Ses parçasını iPhone’daki belirli bir videodan çıkarmanın iki yolu vardır. Bir yöntem ses parçasını çıkarmanıza izin verirken, diğer yöntem yerine güzel bir parça eklemenizi sağlar. Harika değil mi?

Hadi başlayalım!

1. Quik

Quik, sesi tamamen silmenizi veya sessize almanızı sağlayan ikinci video editörleri kategorisine aittir. Ayrıca, yeni bir ses parçası da ekleyebilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını görelim.

Videoyu Quik’te açtıktan sonra, en üstteki Düzenle simgesine dokunun; bu da Düzenle penceresini açar. Ardından, Kapalı metnini görene kadar Mix Simgesine dokunun.

How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 1How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 2

İkincil bir ses parçası eklemek için geri dönün ve ortadaki Müzik simgesine dokunun. Şimdi alt kısımdaki Müzik küçük resimlerine dokunun.

How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 3How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 4

Videonun genel temasını seçtikten sonra, telefonunuzun galerisine kaydedin. Temayı değiştirmenin de sesi değiştirebileceğini unutmayın. Ayrıca, müzik parçasının başlangıcını Karıştır düğmesini kullanarak değiştirebilirsiniz (önce sağdan).

Quik, temiz ve basit bir arayüz ile basit bir uygulama. İlk kez kullanıcılar ekranlarda ve özelliklerde gezinmede sorun bulamazlar.

2. InShot

InShot, hem Android hem de iOS için sesi kolayca çıkarmanızı sağlayan başka bir video düzenleyicidir ve gizli bir adım yoktur. Tek yapmanız gereken mini kutuyu açacak olan video zaman çizelgesine dokunmak.

How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 5How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 7

Ses simgesine dokunun ve sola sürükleyin. Şimdi geri dönün ve özel bir ses parçası eklemek için Müzik simgesine dokunun. İşin iyi yanı, InShot’un çok çeşitli müzik klipleri arasından seçim yapmanıza izin vermesidir.

How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 8How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 9

Ardından, İndir düğmesine tıklayın ve Kullan’a basın. Ses parçasının zaman çizelgesini ayarlayın, zaman kaybetmeden yeni sesli video alacaksınız. Evet, bana sonra teşekkür edersiniz.

3. Tını

Bir Android kullanıcısıysanız ve küçük düzenleme işleri için temel bir video düzenleyici arıyorsanız, işi yapmak için Timbre’ye güvenin. Videoları susturmanıza izin vermenin yanı sıra, birden çok videoyu kesebilir, bölebilir veya birleştirebilirsiniz.

Temel uygulamalarda olduğu gibi, arabirimin de ilgisini çekecek hiçbir şeyi yok. Ancak Timbre’nin işi halletmeyi başardığını ve bunun çok hoş bir şekilde yapıldığını söylemek güvenlidir.

Bir videoyu kapatmak için uygulamayı açın ve Sesi Kapat üzerine dokunun. Şimdi, videoyu seçin ve sağdaki kırmızı simgeye dokunun.

How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 10How To Delete Audio From Video On Android And I Phone 11

Bu kadar! Bu uygulama hakkında iyi bir şey, çıkarılan sesin telefonunuzun dahili hafızasında ayrı tutulmasıdır. Ayrıca konumu değiştirebilir veya videoya yeni bir ad verebilirsiniz.

Timbre For Android

Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra, Timbre ayrıca bir videoyu sese dönüştürme seçeneğine de sahiptir. Timbre, temel video düzenleme ihtiyaçları için harika bir uygulama. Videoları sadece aileniz WhatsApp gruplarında paylaşmak için düzenlemelisiniz, kullanmanız gereken araç budur.

4. iMovie

İPhone kullanıcıları şirket içi iMovie uygulamasını kullanabilir. Evet, doğru okudun. Bu da bir videoyu kapatma ve ikincil bir müzik parçası ekleme seçeneğiyle birlikte geliyor. Tek fark, videoyu doğrudan iMovie’den açmak, en azından doğrudan değil, sesi çıkarma seçeneği sunmuyor.

Burada kesmek, iMovie’deki videoyu Fotoğraflar uygulamasıyla açmaktır. Bunu yapmak için videoyu açın, Düzenle Düğmesine dokunun ve üç noktalı menüye basın.

How To Delete Audio From Video On Iphone 2How To Delete Audio From Video On Iphone 3Not: If this is your first time, you’d need to add iMovie to the Edit List. Thankfully, it’s an easy process. You just need to tap on More and select iMovie.

Bundan sonra, iMovie’yi açın ve aşağıda gösterildiği gibi Sessiz simgesine dokunun. Bu kadar! Sağ alt köşedeki seçenek ile videoya yeni müzik parçaları da ekleyebilirsiniz.

How To Delete Audio From Video On Iphone 4How To Delete Audio From Video On Iphone 5

Verme işlemini tamamlamak için Bitti üzerine dokunun. İMovie’ye video dışa aktarmanın oldukça zaman aldığını unutmayın.

5. Videoyu Kapat

Mute Video, işin flaşla yapılmasını sağlayan başka bir basit iPhone uygulamasıdır. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak, videoyu seçmek ve Sessiz düğmesine dokunun.

How To Delete Audio From Video On Iphone 7How To Delete Audio From Video On Iphone 1

İMovie’nin aksine, dışa aktarma sonsuza kadar sürmez ve birkaç saniye içinde tamamlanır. Kolay bir peasy uygulaması arıyorsanız, kullanmanız gereken budur.

Net videolar yapın ve paylaşın

Böylece, iPhone’unuzdaki herhangi bir videodan sesi nasıl çıkarabilirsiniz. En sevdiğim araç Quik. Modern, ancak dağınıklığı olmayan arayüzü için seviyorum. Ayrıca, hiçbir sınırlama yoktur ve kusursuz çalışmaya devam etmiştir. Aynı zamanda Quik’in masaya getirdiği tüm ekstra özellikleri umursamıyorum.

Sıradaki: Artık video düzenleme hakkında biraz bilginiz olduğuna göre, peki ya fotoğraflar? Aşağıdaki yazıda bazı şaşırtıcı fotoğraf düzenleme uygulamaları keşfedin.