Android ve Microsoft Cool İpuçları için Microsoft Word’de PDF Olarak Nasıl Kaydedilir

Android’deki Microsoft Word uygulaması oldukça şaşırtıcı bir şekilde doludur. Ancak kullanıcı arayüzü, masaüstü sürümünde görmeye alıştığımız şeylerden uzak bir dünya.

How To Save As Pdf On Word For Android Featured

Ve bu nedenle, basit eylemlerden bazıları, ilk geçiş yaptığınızda göründüğü kadar açık değildir. Örneğin bir belgeyi PDF dosyası olarak kaydetmeyi kabul edin. Oldukça basit bir işlem, ancak yalnızca seçeneği nerede arayacağınızı biliyorsanız.

Dolayısıyla, uygulama ile mücadele ediyorsanız ve bir dosyayı PDF biçiminde nasıl kaydedeceğinizi bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makalede, Android için Microsoft Word’de nasıl PDF olarak tasarruf edeceğinizi, bazı şeyleri sizin için kolaylaştıracak birkaç kullanışlı püf noktasını göstereceğim.

Android için Microsoft Word’de PDF olarak kaydet

Daha önce de belirttiğim gibi, bir belgeyi Android için Word’de PDF olarak kaydetmek, nereye bakacağınızı bilmeniz koşuluyla oldukça kolay bir işlemdir. Farklı kaydet seçeneğindeki ayarı aramak oldukça doğaldır, ancak orada bulamazsınız. Sadece bu adımları izleyin; anında PDF olarak kaydedebilirsiniz.

Adım 1: Uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta menüye dokunun ve ardından yazdır düğmesine tıklayın.

How To Save As Pdf In Word For Android 1

Adım 2: Telefonunuza bağlı bir yazıcınız yoksa, PDF Olarak Kaydet seçeneği sol üst köşede görünecektir. Bunu yaparsanız, bağlı yazıcıya dokunun ve açılır menüden PDF Olarak Kaydet’i seçin.

How To Save As Pdf In Word For Android 2 1

Adım 3: PDF Olarak Kaydet seçeneğini seçtikten sonra, dairesel kaydet düğmesine dokunun.

How To Save As Pdf In Word For Android 3

Adım 4: Aşağıdaki ekranda, dosyanıza bir ad verin, kaydetmek istediğiniz konumu seçin ve ardından Kaydet üzerine dokunun.

How To Save As Pdf In Word For Android 4

Bu kadar. Belgeniz şimdi seçtiğiniz bir hedefe PDF olarak kaydedilir. Bu basit değil mi?

Şimdi diğer bazı ipuçlarına göz atalım:

Varsayılan Mobil Görünümü Ayarla

Varsayılan olarak, Word for Android’de bir belge açtığınızda, yazdırma düzeninde görünecektir. Ancak okunaklı ve bu düzende belgedeki herhangi bir değişikliği yapmaya çalışmak zor olabilir.

En üstteki araç çubuğundaki mobil görünüm simgesine dokunarak daha mobil uyumlu bir düzene hızlıca geçebilirsiniz, ancak bunu varsayılan seçenek olarak ayarlamak için değiştirebileceğiniz bir ayar vardır.

How To Save As Pdf In Word For Android 5

Varsayılan ayar nasıl değiştirilir:

Adım 1: Üç nokta menüye dokunarak ve Ayarlar seçeneğini seçerek uygulama ayarlarını açın.

How To Save As Pdf In Word For Android 6

Adım 2: Genel ayarlara ilerleyin ve Mobil Görünümde Word’ü Başlat seçeneğinin altındaki seçim düğmesine dokunun

How To Save As Pdf In Word For Android 7

Bu kadar. Şimdi bir belgeyi her açtığınızda, mobil görünümde görünecektir. Baskı düzenine geçmek için, üst araç çubuğundaki mobil görünüm simgesine dokunabilirsiniz.

Akıllı Arama’yı kullanın

Word’deki Akıllı Arama özelliği, belgenizdeki herhangi bir kelimeyi çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde aramanızı sağlar. İşte Android uygulamasında nasıl kullanabilirsiniz:

1. Adım: Seçmek için bir kelimeye uzun dokunun

How To Save As Pdf In Word For Android 8

Adım 2: Açılır menüden Akıllı Arama seçeneğini seçin.

How To Save As Pdf In Word For Android 9

Bu özellik daha sonra Bing arama motorunu kullanarak hızlı bir arama yapar ve ilgili sonuçları görüntüler. Arama sonuçları iki bölüme ayrılmıştır – Keşfedin ve Tanımlayın. Tanımla bölümü kendi kendini açıklayıcı olsa da, Keşfet bölümünde anahtar kelime ile ilgili bağlamsal bilgiler gösterilir.

How To Save As Pdf In Word For Android 10

Üçüncü bir Web araması bölümü, tarayıcınızda arama yaparken göründüğü şekilde arama sonuçlarını listeler.

Metin Komutlarını Kullan

Word’deki herhangi bir ayarı bulmanın en kolay yollarından biri metin komutlarını kullanmaktır. Evet, doğrudan bir sorgu girmenin bir yolu vardır ve Word seçtiğiniz için ilgili tüm ayarları getirir. İşte metin komutlarını nasıl kullanabileceğinizi:

Adım 1: Alt araç çubuğunun sağ köşesindeki yukarı bakan oka dokunun

How To Save As Pdf In Word For Android 11

Adım 2: Şimdi, Geri Al düğmesinin yanındaki ampul simgesine dokunun.

How To Save As Pdf In Word For Android 12

Adım 3: Sorgunuzu iletişim kutusuna yazın. Örnek olarak “yazı tipimi mavi yap” sorgusunu kullanalım.

How To Save As Pdf In Word For Android 13

Sorgunuzu yazar yazmaz, Word ilgili ayarları görüntüler. Bu durumda, yazı tipi boyutu, renk, tür vb. Dahil tüm yazı tipi ayarlarını getirir.

How To Save As Pdf In Word For Android 14

Bu özelliği kullanarak, uygulamada herhangi bir ayar arayan sorunlarla karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir Pro Like Android’de Word kullanın

Bu bilgiyle donanmış, Microsoft Word’ü bir profesyonel gibi Android’de kullanmaya başlamadan çok uzun sürmeyeceğinden eminim. Kuşkusuz platformdaki en iyi kelime işlemcilerinden biridir ve bir Office 365 aboneliğiniz varsa neredeyse sınırsız potansiyel sunar.

Sıradaki: Bir iPhone veya iPad kullanıyorsanız, iOS’taki Word için bu verimli eklentileri kontrol etmelisiniz, bu da işleri daha da verimli yapmanıza yardımcı olur.