Android yinelenen simgeleri kaldırmak ve durdurmak için en iyi 6 yolu…

Uygulama simgeleri, uygulamaları birbirinden ayıran şeydir. Aslında, bunun dışında özellikler, destek, düzenli güncellemeler ve daha birçok şey var. Uygulama simgeleri, uygulamaları görsel olarak ayırt etmemize izin verir, böylece gerekli uygulamayı hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve açabiliriz. Bazı Android kullanıcıları, Android ana ekranında ve hatta uygulama çekmecesinde çift simgeleri garip bir şekilde fark ediyorlar.

Remove Duplicate Icons On Android

Bu, özellikle bir uygulamayı açmaya çalıştığınızda karışıklığa ve sıkıntıya neden olabilir ve gerçekten hiçbir şey olmaz. Ayrıca beklenmedik sonuçlara yol açabilecek bir kötü amaçlı yazılım da olabilir. Her iki durumda da, bu iyi bir işaret değil. Şimdi Android’de yinelenen simgeleri nasıl kaldırabileceğimizi ve tekrar olmasını engelleyelim.

1. Uygulamayı Güncelle / Yeniden Yükle

Tek bir uygulama için yinelenen simgeleri tekrar tekrar fark ediyorsanız, hatanın başka bir yerden ziyade uygulamanın kendisinden kaynaklanması mümkündür. Bu noktada uygulamayı (varsa) güncellemeli ve bunun Android’deki yinelenen simge hatasını çözüp çözmediğini kontrol etmelisiniz.

Remove Duplicate Icons On Android 1Remove Duplicate Icons On Android 2

Play Store’u açın, Uygulamalarım ve oyunlarım’ı seçmek için menüye dokunun ve güncellemeleri kontrol edin. Etkilenen tüm uygulamalar için varsa yükleyin. Ayrıca, yardımcı olup olmadığını görmek için virüslü uygulamayı kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

Play Store, Android için uygulama indirmek için tek resmi destinasyondur. Yazılarımızda APKMirror hakkında konuştuk, ancak bunu bağlantıyı ve siteyi iyice test ettikten sonra yapıyoruz. Özellikle bu tür sorunlarla karşılaştığınızda, kabataslak sitelerden veya forumlardan temin edilen yandan yüklenen uygulamalardan kaçınmalısınız.

2. İşletim Sistemini Güncelleyin

Yapmanız gereken bir sonraki şey Android işletim sisteminizi güncellemek. Ayarlar’ı açın ve Telefon hakkında altındaki Sistem güncellemesi üzerine dokunun. Seçenekler, telefonunuzun modeline ve konumunuza göre değişebilir.

Remove Duplicate Icons On Android 3Remove Duplicate Icons On Android 4

Kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve varsa güncelleme yapın. Bu, birkaç hatanın çözülmesine yardımcı olabilir.

3. Virüs ve Kötü Amaçlı Yazılım

Bu davranıştan olası bir kötü amaçlı yazılım veya virüs saldırısı sorumlu olabilir. Motifler, değerli verilerinizi çalmaktan akıllı telefonunuza zarar vermeye kadar değişebilir. Bilinmeyen uygulama simgelerini veya bağlantılarını tıklamak tehlikeli olabilir ve bundan kaçınılmalıdır. Hemen Malwarebytes ve bir antivirüs uygulamasını indirmenizi tavsiye ederim.

Remove Duplicate Icons On Android 5Remove Duplicate Icons On Android 6

Tam bir tarama yapın ve bir şey bulunup bulunmadığına bakın. Evetse, ilgilenmek için ekrandaki talimatları izleyin. Android telefonunuzdaki yinelenen simgenin çözülüp çözülmediğini kontrol etmeden önce başka bir tarama gerçekleştirin. Hangi virüsten koruma programını kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz, Avast iyi bir programdır.

4. Önbellek Dosyalarını Temizle

Kullanıcılar tarafından paylaşılan yaygın bir neden, önbellek dosyalarıydı. Simge dosyalarını karıştırabilir, bunlardan birden fazlasını telefonunuzun ana ekranında gösterebilirler. Ayarlar’ı açın ve Uygulamaları yönet üzerine dokunun ve size sorun çıkaranı birer birer arayın.

Remove Duplicate Icons On Android 7Remove Duplicate Icons On Android 8

Uygulamayı açın ve altta bulunan Verileri temizle üzerine dokunun, Önbelleği temizle ve Tüm verileri birer birer temizle’yi seçin.

Remove Duplicate Icons On Android 9Remove Duplicate Icons On Android 10

Bu işe yaramalı. Tüm uygulamaları kapatın, gerekirse yeniden başlatın ve ana ekranda veya uygulama çekmecesinde aynı uygulamanın yinelenen simgelerini görüp göremediğinizi kontrol edin.

5. Android Başlatıcı Önbelleği

Nova başlatıcısı kullanmayı seviyorum. Android başlatıcı uygulamaları, ana ekranın ve uygulama çekmecesinin nasıl çalıştığından ve davrandığından sorumludur. Kullandığınız başlatıcıyı arayın ve yukarıdaki 4. adımda belirtilen adımları tekrarlayın. Verileri ve önbellek dosyalarını temizle.

Remove Duplicate Icons On Android 12

Bunu yaparsanız tüm ayarlarınızın kaybolacağını unutmayın. Bu yüzden önce bir yedek aldığınızdan emin olun. Yedeklemenin yanı sıra ayarların geri yüklenmesi, yinelenen simge hatasını geri getirirse, işlemi tekrarlayın ve bu kez sıfırdan ayarlayın.

6. Aşamalı Web Uygulamaları

Aşamalı uygulamaların ne olduğunu bilmiyorsanız, Google’ın kılavuzunu aynı şekilde okuyabilirsiniz. Ayrıca, nasıl kullanılacağını bile bilmiyorsanız, bu probleminiz yoktur.

Kısacası, mobil tarayıcınızda bir web sitesi açtığınızda, ana ekranınıza bir kısayol kaydetmenizi isteyen bir açılır pencere görürsünüz. Bu, PWA olarak da adlandırılan ilerici bir web uygulaması.

Remove Duplicate Icons On Android 13Remove Duplicate Icons On Android 14

Bu uygulamalar veya web sitesinin URL’sine kısayol içeren simge, zaman içinde çoğaltılabilir. Aynı siteyi birden çok kez kaydetmiş olabilirsiniz veya önbellek dosyalarınızla uğraşıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da, onları tamamen silin. Daha iyi bir yol, bir tarayıcı yer işareti kullanmaktır. URL’leri makaleler için kaydediyorsanız bunun yerine Pocket gibi bir uygulama kullanın.

İkonik Kişilik

Yinelenen simgeler önbellek veya bellek sorunlarının sonucu olarak zararsız olsa da, kötü amaçlı yazılım ve virüs işleri bozabilir. Yukarıdaki çözümlerden biri sorunu çözmüş olmalıydı. Başka bir yol bulduysanız, aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Sıradaki: Android’de dokunmatik ekranı mı kullanıyorsunuz? Android donanım düğmelerini farklı işlevlere özelleştirmek veya yeniden eşleştirmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.