Android’de Bir Grup Metninden Kendinizi Kaldırma

Grup metinleri, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmanın, olayları ve herkesin nerede ve ne zaman olması gerektiğinin lojistiğini çözmenin mükemmel bir yoludur. Ne yazık ki, grup metinleri daha fazla insanın işine el atar. Grup metnine bir kişi daha ekleyin; bu, telefonunuza metin gönderecek olan ek bir kişidir. Parktaki aile barbeküsü ile ilgili gerçekten 14 kişisel metin ister misiniz? Bu çok can sıkıcı bir durum olabilir, ama neyse ki bu can sıkıntısını önlemek için kendinizi grup metninden çıkarabilirsiniz.

Kendinizi bir grup metinden nasıl çıkaracağınızdan emin değil misiniz? Aşağıdaki adımları takip edin, sizi nasıl yapacağınız konusunda adım adım anlatacağız!

Kendinizi bir grup metninden kaldırın

İOS’ta olduğu gibi, Android kullanıcıları da eklendikleri bir grup metinden kendilerini çıkaramazlar. Buradaki tek seçeneğiniz, içerik oluşturucunun yeni bir grup metni başlatmasını gerektiren, ancak sizde olmayan grup metninden kaldırılmasını istemek. Veya daha az karmaşık olan rotaya gidebilirsiniz – grup metninin sesini kısın.

Grup metinlerini kapatmak aslında kolaydır. İlk adım, elbette telefonunuzdaki varsayılan stok mesajlaşma uygulamasını açmak ve burada Android Mesajlarına atıfta bulunmuyoruz. Bunlar tamamen farklı iki hizmettir.

    Stoklu Android mesajlaşma uygulamasını açtıktan sonra, sesini kapatmak istediğiniz grup metnine gidin. Tüm mesajları görmek için ona dokunmak isteyeceksiniz. Sonra, ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey nokta menüsüne dokunun. Bu bir bindirmeyi açacaktır. Söz konusu kaplamanın altında, sohbeti sessize almak ve açmak için üzerine dokunabileceğiniz bir zil simgesi görmelisiniz. Dokunduğunuz sırada zili ile o grup sohbeti çevreleyen daha sinir bozucu mesajlar almayacaksınız. Sohbeti açmak için işlemi her zaman tekrarlayabilirsiniz.

Konuşma kapatılırken, kısa mesajlar yine de telefonunuza gider. Ana ekranınızda, mesajlaşma uygulamanıza bağlı küçük bir balon göreceksiniz ve bu sayede kaçırdığınız metin bildirimlerinin sayısını görebilirsiniz. Ayrıca, kısa mesaj uygulamanızdaki okunmamış mesajların da okunmamış olduğunu göreceksiniz. Bu işlemin çözeceği tek şey, telefonunuzdaki sürekli çınlama veya bildirim seslerini durdurmak.

Facebook Messenger’ı kullanma

Birçok kişi standart metin mesajlaşmasından uzaklaşıyor ve bunun yerine Facebook Messenger, WhatsApp ve diğerleri gibi anlık servisleri kullanıyor. Neyse ki, Facebook Messenger ve benzeri hizmetlerdeki bir grup sohbetinden çıkmak çok daha kolay.

Telefonunuzda veya tabletinizde Messenger uygulamasını açın. Bu işlemin ardından her iki cihazda, aynı hesap hesabını kullandığınız takdirde grup sohbetini tüm cihazlarda bırakacaksınız. Ayrılmak istediğiniz konuşmaya, ardından da konuşmanın başındaki grubun adına dokunun. “İsim” sadece katılımcıların listesi olabilir.

Sonunda Seçenekler kategorisine gidin. Sohbetten Çıkma yazan seçeneğe dokunun. Sohbeti gerçekten bırakmak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere belirecektir. Seçiminizi onaylamak için Tekrar bırak seçeneğine dokunabilirsiniz.

Bir kez basıldığında, grup sohbeti (en azından sizin örneğiniz) arşivlenir. Tamamen silinmediğinden, önceki iletilerinizi Messenger Arşivlerinde inceleyebilirsiniz, ancak bu grup metni bağlamında yeni iletiler alamazsınız. Onayladıktan ve o Bırak düğmesine dokunduğunuzda, konuşma otomatik olarak mesaj listenizden çıkar.

Bu gruptaki biri sizi tekrar eklemeye karar verirse, sohbete geri ekleyebileceğinizi unutmayın. Bu grup sohbetine geri dönmediğinizden emin olmak için gerçekte o belirli grup iletisini (veya sizi ekleyen kişiyi) engellemeniz gerekir.

Karar

Gördüğünüz gibi, kendinizi Android’de bir grup metinden çıkarmak neredeyse imkansız. Bir kere sen bağlanırsan, dışarı çıkamazsın; yani, numaraları engellemeye karar vermediğiniz sürece. Ancak, bildirimleri almayı durdurmak için bu konuşmaları hala susturabilirsiniz. Alternatif olarak, Facebook Messenger gibi bir anlık mesajlaşma uygulaması bağlamında konuşmaları bırakmak oldukça kolaydır.