Android'de bir klasör nasıl oluşturulur?

Android'le ilgili en iyi şey, kullanıcılarına uygulamaların ve verilerin mükemmel bir şekilde organize edilmesine izin vermesidir. Telefonunuza veya tabletinize sosyal ağ, müzik, üretkenlik uygulamaları veya oyunlar gibi farklı uygulamalar yüklediyseniz, bu uygulamaların simgelerinin ekranın her yerinde olması gerekmez. Bunun yerine, bir klasör oluşturabilir, uygun şekilde adlandırabilir ve istediğiniz klasörleri o klasöre sürükleyebilirsiniz. Örneğin, kullandığınız müzik veya sosyal ağ uygulamalarının klasörünü veya tüm oyunlarınızı yerleştireceğiniz klasörü oluşturabilirsiniz. Sana kalmış. Bunu nasıl yapacağını görelim.

Ayrıca bkz: Android Kişileri Yineleyin Nasıl Kaldırılır

 

Bir klasör oluşturun ve Android'inizde uygulamaları düzenleyin

Android telefon veya tablette nasıl bir klasör oluşturulacağına ilişkin rehbere devam etmeden önce, Android sürümüne bağlı olabileceğinden, cihazınızda tam olarak aynı olmayabilirken göstereceğim adımları aklınızda bulundurun. Aşağıdaki resimlerdeki versiyon 4.3'tür. Her ne kadar adımlar aynı olmayabilirse de, benzer olacaklar ve cihazınız için olanları kolayca anlayacaksınız.

Android klasörü oluşturmak için, ekranda uygulamalardan birini bulun, basılı tutun ve diğer bazı uygulamalara sürükleyin.

Klasör otomatik olarak oluşturulacaktır.

Ardından, klasörü tıklayın ve adını değiştirebileceksiniz.

 

Klasöre daha fazla uygulama eklemek için, + işaretini tıklayın.

Eklemek istediğiniz uygulamayı bulup seçin ve ardından Tamam'ı tıklayın. Uygulama klasöre eklenecektir. İstediğiniz kadar uygulama ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı klasörden taşımak da çok basit.

Klasörü açabilir, + işaretini tıklayıp, klasörden kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulup seçebilir ve ardından Tamam'a tıklayabilirsiniz.

Diğer seçenek, klasörü açmak, klasörden kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun ve basılı tutun ve sadece klasörden dışarı sürükleyin. Bu kadar basit.

Başlangıçta belirttiğim gibi, bir dizi uygulamanız varsa bir klasör veya birkaç klasör oluşturabilir ve Android cihazınızı mükemmel bir şekilde organize edebilir ve temizleyebilirsiniz.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android İçin En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları