Android’de Bloat Uygulamaları Nasıl Kaldırılır

Daha iyi Google Play Store olarak bilinen Android cihazlar için uygulama mağazasında, istediğimiz herhangi bir uygulamayı indirebiliriz. Ücretsiz ve ücretli uygulamalar var; verimlilik uygulamaları, müzik çalarlar, temalar, klavyeler, oyunlar ve daha fazlası var. İstediğimiz uygulamaları seçmemiz harika, ama önceden yüklenmiş uygulamalar ne olacak? Parlak, yeni bir Android akıllı telefon veya tablet satın aldığınızda, zaten yüklü olan pek çok uygulama olduğunu fark edeceksiniz. Bunlardan bazılarını faydalı ve ilginç bulabilirsiniz, ancak asla kullanmayacağınız uygulamalar da vardır. Birçok kişi Android’deki şişkinlik uygulamalarını nasıl kaldıracağınızı mı soruyor? Sadece bloatware silmek istemek Android’inizi köklendirmektir. Eğer şişkinlik uygulamalarını kaldırmak için tasarlanmış Google Play Store’da bir uygulamayı aradıysanız, muhtemelen “Kök gerekli” olduğunu gördünüz. Birçok kişi cihazını rootlamak istemez, bu durumda bu uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Size bunun nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android Hatmi Üzerindeki Uygulama Önbelleği ve Veriler Nasıl Temizlenir

Android’de şişirme uygulamaları nasıl kaldırılır

www.superbwallpapers.com

 

Bahsettiğimiz gibi, bu uygulamaları silemezsiniz, ancak bunları devre dışı bırakabilirsiniz, ki bu oldukça basit bir işlemdir. Ancak, cihazınız için son derece önemli olan önceden yüklenmiş birçok sistem uygulaması vardır, bu yüzden bunları devre dışı bırakmamanız gerekir. Genellikle, onlar için “Devre Dışı Bırak” seçeneği yoktur veya hemen yanlarında bir Android logosu vardır.

Uygulamayı devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler:

    Ayarlar’a gidin Sonra, Uygulamalar (veya Uygulama Yöneticisi, Uygulamaları yönet, Uygulama Yöneticisi, Uygulamalar – sahip olduğunuz Android cihaza bağlı olarak) üzerine dokunun. Tümü sekmesine dokunun; cihazınıza yüklü tüm uygulamaları göreceksiniz. İstediğiniz uygulamayı bulun devre dışı bırakmak için üzerine dokunun ve ardından “Devre Dışı Bırak” a dokunun.

 

Uygulamanın şimdi temelde dondurulmuş ve arka planda çalışmayacak.

 

 

 

 

 

 

 

Image Source: wallpaperscraft.com

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android Lollipop’ta Uygulama Önbelleği ve Veriler Nasıl Temizlenir