Android'de bölünmüş ekran modunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır

Bildiğimiz gibi Android Nougat, kullanıcı deneyimini olabildiğince kesintisiz kılmak için bir dizi özelliklerle doludur. Nougat'a aktarılacak son güncelleme vurgulanmış olarak, geliştirilmiş bir bildirim paneli, verilerin optimizasyonu ve güç tasarrufu mekanizmaları ve VR için destek bulunmaktadır. Birçok taraftar kazanmış olan büyük bilet ürünlerinden biri (dahil edilmiştir) görev yönetimi seçenekleridir. En yeni güncelleme sayesinde artık Android 7.0 Nougat'ta bölünmüş ekran modunda aynı anda iki uygulama kullanabilirsiniz.

  • Akıllı telefonlar ve tabletler için Android 7.0 Nougat güncellemesine genel bakış
  • Android için en iyi çoklu görev ve kısayol uygulamaları

Bir feragatname

Tüm uygulamalar eşit şekilde oluşturulmamıştır ve bu nedenle hepsinin bölünmüş ekran modu ile uyumlu olmayacağını göreceksiniz. Endişelenme, onlar değil, onlar (geliştiriciler) bu modda daha fazla uygulama kullanılabilmesi için bir başka güncellemeyi tamamlamaları gerekecek. Şu an için, bu sorunun etrafında bir yol var. Google mobil işletim sisteminin son sürümündeki geliştirici seçeneklerinden herhangi bir uygulamayı bölünmüş ekranda çalıştırabilirsiniz.

Android Nougat'da bölünmüş ekran modunda herhangi bir uygulamayı çalıştırın

İlk. cep telefonunuzdaki geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar> Geliştirici seçenekleri> Bu cihaz hakkında öğesine gidin. Bir kez orada olursanız, şimdi geliştirici olduğunuzu söyleyen bir bildirim alana kadar birkaç kez Sürüm numarası'nı tıklayın.

Go to Developer option in the settings menu. / © AndroidPIT

Ayarlar menüsüne geri dönün ve Geliştirici seçenekleri'ni açın. Ardından sayfanın sonuna doğru ilerleyin ve listelenen son seçeneği etkinleştirin: Etkinlikleri yeniden boyutlandırmaya zorla . Bunu yaptıktan sonra, seçeneği etkinleştirmek için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir. Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, genellikle Nougat yükseltmesiyle uyumlu olmayan bu uygulamalar bile bölünmüş ekran modunda çalışabilecektir.

Activating split screen mode isn’t that difficult after all.  / © AndroidPIT

Son olarak, bölünmüş ekran modunu etkinleştirmek için, istediğiniz iki uygulamayı açın ve ardından görev yöneticisi düğmesini tıklayın ve basılı tutun. Her iki uygulama da bölünmüş ekran modunda açılır.

Here’s one we prepared earlier. / © AndroidPIT

Bölünmüş ekran modunun kendi çoklu görev gereksinimleriniz için faydalı olacağını düşünüyor musunuz? Veya şu an için daha geleneksel tek görev yaklaşımına bağlı kalacak mısınız? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.