Android'de Cortana Nasıl İndirilir

Microsoft, piyasada yeni ve gelişmiş bir uygulama yayınlama konusunda hiçbir mobil ve işletim sistemi servis sağlayıcısının arkasında değildir. Cortana'nın tüm Android ve iOS kullanıcıları için piyasaya sürülmesi bir çok yüzü Android'e yöneltti. Cortana Android sizin için kişisel bir asistan gibidir. Takviminiz arasında şeyler almanıza, yönetmenize, sayfalarınızı izlemenize, önemli dosyaları bulmanıza, sizinle sohbet etmenize ve zaman zaman mizahlaşmanıza yardımcı olacak.

Şimdi, uygulama Google Play Store'da mevcut olmadığı için Android için Cortana uygulamasını nasıl indireceğiniz sorundur. Bazı kazmalardan sonra Cortana uygulaması android'in birçok kaynaktan bir APK dosyası biçiminde mevcut olduğu haberini aldık. Yani, uygulamayı başka bir kaynaktan hala yükleyebilirsiniz. Android için bu uygulamayı indirmek için bazı etik adımları takip edelim, ancak verilen işlemle başlamadan önce, tüm özelliklerin birkaç tanesi dışında Android'de çalışacağı konusunda endişelenmeliyiz.

Süreci kullanmaya başlamak için önce Android telefonundan bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi etkinleştirerek APK dosyasını yükleyelim.

Görüntü kaynağı: www.91mobiles.com

Şimdi, süreç ile başlayalım

  1. Bilinmeyen Kaynaklar'ı etkinleştirmek için, 'Ayarlar'a dokunun ve' Güvenlik'e tıklayın. Şimdi aşağı kaydırın ve 'Bilinmeyen Kaynaklar'ı görebileceksiniz.
  2. Ardından, cihazın indirilmek üzere uyumlu hale getirmek için 'Bilinmeyen Kaynaklar'a dokunun.

(Not- 'Bilinmeyen Kaynaklar'ı etkinleştirmek, telefonunuzun bir yolunu bulmak için bazı istenmeyen dosyalara da erişebilir. Bu nedenle Cortana android uygulamasını indirdikten sonra, lütfen telefonunuzun ayarlarını ziyaret edin ve' Bilinmeyen Kaynak 'seçeneğini devre dışı bırakın.

  1. Şimdi Android için Cortana ücretsiz indirebilirsiniz. Buradan alabilirsiniz.
  2. İndirildikten sonra 'Yükle'ye dokunun ve ardından talimatları izleyin ve' Cortana'yı yüklemek için izin verin.
  3. Şimdi Cortana Kurma sürecini takip edeceğiz.
  4. Cortana başladığında, şartlar ve koşulları kabul etmeniz istenecek ve dikkat etmeniz gereken birkaç sayfa olacak ve okuma sonrası 'Kabul Et' seçeneğine tıklayarak kabul edebilirsiniz.
  5. Bundan sonra Cortana, seninle sohbet ederken ismini kullanmasını isteyecek. Adınızı veya takma adınızı girin ve 'Enter'a basın. Ardından, Cortana'ya erişmek için Microsoft Hesabınızla giriş yapacaksınız.
  6. Microsoft'un hizmetlerini zaten Microsoft Office Outlook, Office 365, One Drive vb. Gibi uygulamalarını veya hizmetlerini kullanarak alıyorsanız, yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir.
  7. Cortana'yı kullanmaya başlamak için Microsoft hesap bilgilerinizi girin ve 'İleri'ye tıklayın.

Cortana, telefonunuzun işletim sistemine entegre olacak ve erişime sahip olacak ve Outlook'unuzda bulunan takviminizi, uyarılarınızı ve hatırlatıcılarınızı eşleştirecektir. Cortana, ülkelerde / bölgede mevcut değildir ve bazı Cortana özellikleri her yerde erişilebilir olmayabilir. Ancak, hala işlevlerinin çoğunu kullanmak için kaldıraç var.

 

Okumak Gerekiyor: Google Play'den APK Dosyası Nasıl İndirilir?