Android’de Dosya ve Veri Aktarmak İçin Xiaomi ShareMe Uygulamasını Kullanma

Dosyaları iki telefon arasında nasıl aktarıyorsunuz? Çoğumuz için, WhatsApp, sınırlamalarına rağmen en uygun çözümlerden biri gibi görünüyor. Birincisi, iyi bir İnternet bağlantısına bağlı olmanız gerekir. İkincisi, geleneksel yöntemle aktarırsanız, özellikle görüntü veya videoysa, kalitesini kaybedebilirsiniz.

How To Use Xiaomi Share Me App To Transfer Files And Data On Android

Bu gibi durumlarda, her ikisine de yakın telefonunuz varsa, bir dosya aktarımı uygulaması ideal bir çözümdür.

Yüz milyondan fazla indirmeyle, Xiaomi’nin ShareMe uygulaması (daha önce Mi Drop olarak bilinir) Play Store’daki popüler dosya aktarımı uygulamalarından biridir. Bu uygulama, telefonları telefonlar arasında paylaştırmak için Wi-Fi Direct’i kullanır ve bunun iyi yanı, bu özelliğin dizüstü bilgisayarlara ve bilgisayarlara bile uzanmasıdır.

Ayrıca, bu harika uygulama sadece Xiaomi telefonları ile sınırlı değil. Diğer markaların telefonları arasında dosya taşımak için ShareMe kullanabilirsiniz. Bu yüzden bir Samsung telefon veya bir OnePlus ile kullanılabilir (OnePlus FileDash de çok iyi olsa da).

Bu nedenle, bugün bu yazımızda, Android telefonlar arasında dosya ve veri aktarmak için Xiaomi’nin ShareMe Uygulamasının nasıl kullanılacağını göreceğiz.

Başlayalım.

Dosyaları aktarmak için ShareMe App nasıl kullanılır

Arayüze gelince, Mi Drop temiz ve minimalist bir tasarıma sahip. Tüm seçenekler, ana sayfada, belirli bir tür dosyayı aramak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor. Bunun da ötesinde, dosya adlarını veya türlerini aramanız için harika bir arama kutusu vardır.

Ve üstteki karolar aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi geri kalanını kolaylaştırıyor.

Önkoşul: The receiver phone should also have ShareMe installed.

1. Adım: Bu, ShareMe uygulamasını ilk kez kullanıyorsanız, telefonunuzdaki fotoğraflara, dosyalara ve diğer medya içeriğine erişmesine izin vermeniz gerekir.

How To Use Shareme App To Transfer Files

Ardından, avatarınızı ve adınızı seçme alışılmış bir aktivite geliyor.

How To Use Shareme App To Transfer Files2

ShareMe cihazınıza varsayılan olarak bir isim verse de, daha sonra cihazı bulma işlemini kolaylaştıracak isme kişisel bir dokunuş eklemek en iyisidir.

Adım 2: Tüm izinler yerine getirildikten sonra, Gönder düğmesine dokunun ve aktarmak istediğiniz dosyaları seçin. Varsayılan olarak, ShareMe yalnızca yüklü uygulamaları ve paketleri görüntüler. Ancak, şarkıları, belgeleri ve diğer ses dosyalarını da gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken üst şeride göz atmak.

How To Use Shareme App To Transfer Files5 2How To Use Shareme App To Transfer Files5 1

Dosyaları seçtikten sonra Gönder üzerine dokunun. Bu arada, diğer telefonda aynı kurulum tatbikatını takip ettikten sonra modu Alma olarak ayarlayın.

Alternatif olarak, benzersiz bir QR kodu taramak için QR kodunu tara düğmesine de basabilirsiniz. Bu adım genellikle radarda çok fazla telefonun bulunduğu senaryolarda kullanışlı olur. Ayrıca, daha az zaman alır.

Bir kez yapıldığında, telefonunuz, aktarılmaya hazır olan dosyalar ile yerel bir sıcak nokta ayarlayacaktır.

Adım 3: Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuz alıcı telefonu aramaya başlar. Telefon yakındaysa, alıcının avatarını ‘radarda’ göreceksiniz. Basitçe seçin, aktarma ışık hızında başlayacaktır. Tamam, oradan biraz denize düştüm, ama hızlı olduğunu söyleyeyim.

How To Use Shareme App To Transfer Files3

Aktarım tamamlandığında, aktarımı sonlandırmak için sol üst köşedeki küçük Çapraz / İptal simgesine tıklamanız yeterlidir.

How To Use Shareme App To Transfer Files4 1How To Use Shareme App To Transfer Files4 2

Akılda Tutulması Gerekenler

ShareMe, tam klasörleri ve çoklu dosyaları aktarmanıza izin vermesine rağmen, dosya ve belgeleri aynı anda birden fazla kişiyle paylaşmanıza izin vermez.

Ekstra Özellikler Çift

1. Dosyaları PC’ye Aktarın

ShareMe sadece Android cihazlar arasında dosya gönderme ve paylaşma ile ilgili değildir. Uygulamayı biraz keşfediyorsanız, dosyaları telefonunuzla PC’niz arasında da taşıyabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, devam etmeden önce aynı Wi-Fi ağına bağlanmak.

Ardından, ShareMe uygulamasının sol menüsünü açın ve Bilgisayara bağlan seçeneğini seçin. Bir sonraki Wi-Fi gücünü ve sıcak noktayı başlatma seçeneğini gösterecektir. Başlat üzerine dokunun, listeden Taşınabilir’i seçin; sayfanın altında FTP sunucusunu göreceksiniz.

Transfer Files To Pc Using Shareme 1Transfer Files To Pc Using Shareme 2

Windows 10 PC veya diz üstü bilgisayarınızda, Dosya Gezgini’ni açın ve adresi yazın. Enter tuşuna basın, telefonunuzdaki tüm dosyaları PC’nizde göreceksiniz.

Transfer Files To Pc Using Shareme 1

Bundan sonra, cihazlar arasında veri kopyalamak ve önemsiz klasörleri telefonunuzdan kaldırmak ücretsizdir.

Bu yöntemle ilgili tek sorun, birinin FTP adresine erişmesi durumunda telefonunuzun içeriğine erişebilmesidir. Tabii ki bu, ShareMe’nin telefonunuzda da açık olması gerektiği anlamına geliyor, ancak biraz dikkatli olmak her zaman daha iyidir.

Bu nedenle, bir FTP bağlantısı başlattığınızda, ikinci seçeneği seçtiğinizden emin olun (şifre koruması). Bu, bir ağ oluşturma ve ona bir ad ve şifre atama konusunda ikinci bir adım içerir. Bu yüzden, bu ağa bağlananlardan aynısından istenecek.

How To Use Shareme App To Transfer Files Pc

Bilgisayarınızda, yapmanız gereken tek şey dosyaları aktarmaya başlamak için kullanıcı adı ve şifreyi girmektir.

2. Dosyaları iOS Cihazlarına Aktarın

ShareMe uygulamasıyla ilgili başka bir iyi şey, dosyaların iPhone gibi diğer cihazlarla İnternet kullanmadan aktarılmasını kolaylaştırmasıdır. Bu modülü kullanmak pasta kadar kolaydır.

Uygulamanın sol menüsünü açın ve WebShare’i seçin. Seçim yaparken, bir etkin noktanın kullanıcı adını ve şifresini göreceksiniz.

Transfer Files To I Os Devices 2Transfer Files To I Os Devices 1

Şimdi, alıcı cihazdaki Wi-Fi ayarlarını açın ve görüntülenen ağa bağlanın. Bir kez yapıldığında, ShareMe aktarımın tamamlanması için açmanız (ve taramanız) gereken bir FTP adresini veya bir QR kodunu görüntüler. Düzgün, değil mi?

Bu işlem ile ilgili tek sorun, hızın biraz yavaş olabileceği ve ağır dosyalar için bir sorun olabileceğidir.

Akıllıca Paylaş

Bluetooth üzerinden dosya aktarmak zorunda olduğunuz günler geride kaldı. Veya bu konuda, telefonu bir PC’ye takmak. ‘Kablosuz bağlantının günleri ve bunu tam olarak kullanmanız gerekiyor.

Sıradaki: Yapışkan Notları başka bilgisayarlarla ve dizüstü bilgisayarlarla paylaşabileceğinizi ve senkronize edebileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl olduğunu öğrenmek için aşağıdaki makaleyi okuyun.