Android'de Facebook ile Kişileri Manuel Olarak Bağlama

Uzmanlık gerektiren çok karmaşık bir şekilde kullanılan hesapları birbirine bağlarken rüzgarlarla geçti; Artık bir laymanın modern araçları ve birkaç kolay adımı kullanarak kolayca yapabilmesi o kadar kolay hale geldi. Genelde çeşitli hesapların senkronizasyonunu denerken karşılaştığımız genel sorun, kişilerin birkaçının senkronize olmamasıdır. Çoğu zaman aynı isimlerle aynı isimlere veya isimlere sahip numaraların çoğaltılması ya da çoğaltılması nedeniyle olur. Telefon rehberi (bazı cep telefonu iletişim listesindeki) gereksiz detaylarla sağlandığında ve Facebook listesinde yer alan detayları geçersiz kılarsa, bazı sorunlar verir. Bu gibi kritik sorunları ele almak için, hesabın manuel olarak bağlanması için başka bir yöntem de vardır. Bu senkronizasyonu yapmak için en uygun yol hemen hemen tüm android telefonlarda kullanılabilir.

Ayrıca bkz. Android akıllı telefonunuzu nasıl yedekleyebilirsiniz?

Rehber'i Facebook ile Senkronize Etme

Bazen telefon defteri kişilerinizin Facebook hesabınızla görünmediği görülür. Facebook ile düzgün bir şekilde bağlantılı olmadıkları için olur. Burada öncelikle kişilerin senkronizasyonu gerekiyor. Senkronizasyona başlamadan önce, SIM kart, Mobil veya hafıza kartı gibi farklı konumlarda kayıtlı kişilerin aynı kişilerini kontrol etmeniz gerekir. Bunun için birkaç basit adımı izlemelisiniz:

> Çevirici veya telefon uygulamasına gidin.

> "Kişiler" e dokunun.

> "Diğer" simgesine dokunun.

> "Hesaplar" a tıklayın veya dokunun.

> Bu listede çeşitli seçenekleri göreceksiniz, Facebook seçeneğini tıklayın.

> Böyle bir şey olursa, Facebook seçeneği görünmeyebilir, şuna bakın:

> Facebook App telefonunuzda yüklü ve

> Facebook'ta giriş yaptınız.

> Facebook’a tıklamak birkaç saniye sürecektir.

Bunu yaptıktan sonra Rehber'e dönün ve listenizde Facebook kişilerinin telefon rehberiyle senkronize edilmesi anlamına gelen çok sayıda yeni kişi olacak. Bu isimlerden bazıları iletişim numaralarına sahip olacak ve bazıları olmayabilir. Ancak, çoğunun e-posta adresleri ve profil resimleri olması gerekir. Böylece kişi profil resmi veya bir e-posta adresi ile kolayca tanımlanabilir ve iletişim numarası manuel olarak eklenebilir.

Yinelenme yüz yüze ise kontaklar da birleştirilebilir. Birleştirme, ayar menüsünden telefon uygulamasını kullanarak da yapılabilir. Yine de aynı problemle karşılaşırsanız, önce bazı kişileri silmeniz gerekir. Burada soru, kişilerin silinmesinin kalıcı olarak silinip silinmeyeceği veya bir miktar yedeklemenin yapılacağı sorusu. En iyi seçenek, bunları SIM kartlara taşıyabilmenizdir; Genellikle kontak numaralarının saklanması için oldukça iyi yuvalara sahiptir. Kişileri başka bir yere taşıdığınızda “KOPYA” yerine “HAREKET” seçeneğini kullanın. Ancak, kopyalama iletişim seçeneğini kullanmış olsanız bile, daha sonra silme seçeneğini kullanarak Kişiler'i telefondan silebilirsiniz. Bu adım, listenizde yinelenen kişilerin bulunmadığından emin olacak ve böylece telefon defterinizi Facebook ve diğer sosyal hesaplarınızla tam olarak senkronize etmenize olanak sağlayacaktır.

Telefon rehberinin Facebook ile manüel olarak bağlanması

Çabalarınız olsa da, kişilerinizin Facebook hesabınızla senkronize edilememesi rahatsız edici olmalıdır. Bu aşamada, kişilerin hesaplarla otomatik olarak bağlantı kurmasını tolere etmeli ve kişilerin Facebook'a özel olarak diğer hesaplarla manüel olarak bağlanmasını düşünmelisiniz. Bir üçüncü taraf uygulaması, manuel bağlantı için de iyi bir seçenek olabilir, ancak bu iş için en iyi uygulama olarak, Facebook rehberinizde halihazırda Rehber'inizde bulunan kişilerle eşleme yapmanıza yardımcı olan Eşitleme Me'dir. App varsayılan olarak Facebook'ta bulunan yerleşik senkronizasyon aracından oldukça kolay bulundu. Uygulama ayrıca kullanıcının kişileri manuel olarak seçmesine ve Facebook profilleriyle eşleştirmesine olanak tanır. Tek seferde, kişileri eşleştirmeye devam edebilirsiniz ve son olarak işin içinden geçtiğinizde, ayarları sonlandırmak ve Telefon Defterinize gitmek için “Son” düğmesine basmanız yeterlidir. Bu sefer senkronize edilmiş Facebook ve Telefon Rehberi kişilerinizle tek bir yerde tek bir yerde daha rahat hissedeceğinizden eminiz.