Android'de Facebook Kimlik Doğrulaması Nasıl Başarısız?

Facebook kullanmadan, PC'nizden veya telefonunuzdan olsun, tek bir günü düşünemeyiz. Ancak birkaç ay boyunca çok sayıda kullanıcı Facebook Kimlik Doğrulama Hatası hatasıyla karşı karşıya. Basit olarak, kullanıcılar Facebook sayfalarına giriş yapamazlar. Bazıları, kullanıcı adı ve şifre gibi giriş bilgilerini çift olarak kontrol ettiklerini ancak aynı sorunla karşılaştıklarını söyledi. Diğer bazı Facebook kullanıcıları, farklı cihazlarda giriş yapmayı denediklerini, ancak aynı Facebook Kimlik Doğrulama Başarısızlığı hatası oluştuğunu belirtti.

Aynı sorunu yaşıyorsanız ve Facebook sayfanıza giriş yapamıyorsanız, bu sorunun üstesinden gelmek için takip etmeniz gereken bazı adımlar aşağıda belirtilmiştir.

Ayrıca bkz. – Facebook'ta silinmiş mesajların nasıl kurtarılacağı

Facebook kimlik doğrulaması için olası çözümler başarısız oldu

Bağlantıyı kontrol et

Biraz aptalca gelebilir ama Facebook Kimlik Doğrulama hatasıyla karşılaştığınızda, önce internet bağlantısını kontrol etmelisiniz. Mobil veri kullanıyorsanız, Wifi'ya geçin ve ne olduğunu görün.

Önbelleği ve Verileri Temizle

İnternet bağlantısının Facebook Kimlik Doğrulama Başarısız olmasının bir nedeni olmadığını görürseniz, sonraki adım Facebook uygulamasının hem Önbelleği hem de Verilerini temizlemektir. Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulama Yöneticisi> Tümü sekmesi> Facebook> Önbelleği Temizle'ye ve ardından Verileri Temizle'ye gidin.

Birçok kişi bu adımı takip ederek çözüm buldu. Ancak, sizin için işe yaramazsa, sonraki adıma geçin.

Facebook uygulamasını tekrar yükle

Yukarıdaki adımların her ikisi de Facebook Kimlik Doğrulama hatası düzeltmek için çalışmazsa, Facebook uygulamasını kaldırın. Ardından, bir android kullanıcısıysanız Facebook'un mevcut sürümünü Play Store'a yeniden yükleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve giriş yapmayı deneyin. Bu sorunu düzeltmeli.

Çoğu durumda, Facebook uygulamasının eski sürümü nedeniyle Facebook Kimlik Doğrulama Hatası sorunu ortaya çıktı.