Android’de Google Keep’in En İyi 7 Alternatifleri

Birçoğu Google Keep tarafından yemin ediyor ve diğerleri bundan hoşlanmamak için nedenleri var. Peki, Google Keep tam olarak dondurma değildir. Ancak, Google’ın ürünlerini ve hizmetlerini çoğunlukla kullanıyorsanız, işleri kolaylaştırır. Peki ya yapışkan notlara benzeyen bir görünümden daha fazlasını istiyorsanız?

Google Keep Alternative Fi

Organize olmayan arayüzü sevmiyorum. Kutuların rastgele boyutları beni rahatsız ediyor. Benzer şekilde, bazıları notları biçimlendirme becerisini kaçırırken, diğerleri klasörlerin notları düzenlemesini ister. Keep’ten geçiş sebebiniz ne olursa olsun, anlıyoruz. Bu yüzden alternatiflerini bulmanıza yardımcı olacağız.

Biri çoğunlukla kısa ve hızlı notları saklamak için Keep’i kullanır. Bu yayında, benzer işlevleri sağlayan Google Keep’in ilk 7 alternatifini bulacaksınız. Onları kontrol edelim.

1. Simplenote

İOS, Mac, Windows ve Linux gibi platformlarda kullanılabilen Simplenote, Google Keep’in en iyi alternatiflerinden biridir. Keep’e benzer şekilde web üzerinden de erişebilirsiniz. Bu uygulamayı özel yapan şey, Keep gibi, gereksiz özellikleri bulamayacağınızdır. Bir küçük notlar için bir not alma uygulamasından ne beklenir sunuyor.

Google Keep Alternative 1Google Keep Alternative 2

Notlar, sıralama düzenini kişiselleştirme özelliğine sahip bir liste görünümünde düzenlenir. Ayrıca uygulama temasını ve yazı tipi boyutunu da değiştirebilirsiniz. Güvenlik için, uygulama da PIN sağlar.

Diğer özellikler arasında not sabitlemesi, kontrol listesi desteği, değişikliklerin geçmişi, notları kurtarmak için çöp kutusu ve etiketler bulunur. Doğru biçimlendirmeyi desteklemese de notlarınızı biçimlendirmek için Markdown dilinden yardım alabilirsiniz. Başkalarıyla da işbirliği yapabilirsiniz, ancak ekleri desteklemez. Keep’ten ne kadar farklı olduğunu bilmek için, ikisi arasındaki karşılaştırma postasını okuyun.

Boyut: 4MB

2. ColorNote Not Defteri Notları

Başka bir basit ama şaşırtıcı not alma uygulaması ColorNote. Notlar kart, liste ve ızgara formatlarında düzenlenebilir. Google Keep gibi, notlarınızı da renkler kullanarak düzenleyebilirsiniz. Ancak, etiketleri veya klasörleri desteklemez. Uygulama, yazı tipi boyutunu, sıralama düzenini, varsayılan ekranı ve daha fazlasını özelleştirmenizi sağlar.

Google Keep Alternative 3Google Keep Alternative 4

Ayrıca, takvim entegrasyonu, hatırlatıcı desteği ve kontrol listeleri gibi özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca notu kilitleyebilir ve arşivleyebilirsiniz. Notlarınızı kalıcı olarak silinmeden önce çöp kutusuna atmak için Trash Can’ı destekler. Silinen notları kurtarmanız ikinci bir şans olarak işlev görür.

Google Keep Alternative 5Google Keep Alternative 6

Ekler için destek eksikliği dışında, iOS veya web’de bulunmadığı yönündeki tek dezavantajı. Ancak, Windows uygulamasını kullanarak notları Android’den PC’ye kolayca senkronize edebilirsiniz.

Boyut: 1MB

3. WeNote – Renkli Notlar, Yapılacaklar, Hatırlatıcılar ve Takvim

WeNote uygulaması size Google Keep’i hatırlatır. Başlamak için görüntü, çizim ve ses kaydı gibi ekler ekleyebilirsiniz. Sonra notlarınızı renklendirebilir ve bunlara etiket ekleyebilirsiniz.

Google Keep Alternative 7Google Keep Alternative 8

Uygulamanın ana ekranında sekmeleri göreceğiniz gibi arayüz biraz farklıdır. Bu sekmeler temel olarak notlarınızı bulacağınız etiketlerdir. Ayrıca, sıralama, görüntüleme modları, yazı tipi, boyut, hatırlatıcı sesi, ek kalitesi ve daha fazlasını özelleştirebilirsiniz.

Diğer özellikler not tutturma, arşivleme, kilitleme, kontrol listesi ve hatırlatma desteğini içerir. Ne yazık ki, uygulama Google Drive üzerinden senkronizasyon olanağı sunsa da, yalnızca Android’de kullanılabilir.

Boyut: 7MB

4. Fikir Notu – Yüzen Not, Sesli Not, Sesli Not

Google Keep’in sesli çeviri hizmetini seviyorsanız, Fikir Notu uygulaması ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bu uygulamada, birincil odak sesli notlar üzerindedir. Bunun dışında, uygulamanın Google Keep’e benzer olduğunu göreceksiniz.

Ancak, herhangi bir ekrandan erişilebilen kayan notların son derece kullanışlı bir özelliği vardır. Tek yapmanız gereken, gerekli alandan kaydırmak. Ayrıca, uygulama pin, hatırlatmak, arşivleme, tarihçe, kilitleme ve etiket gibi özellikleri destekler. Yalnızca görüntü eklerini destekler.

Google Keep Alternative 9Google Keep Alternative 10

İOS’ta bulunmamakla birlikte, Windows ve Mac’teki notlarınıza, bunlara özel uygulamalar aracılığıyla erişebilirsiniz. Ayrıca, uygulama ücretsiz olsa da, ayda sadece 10 MB veri yükleyebilirsin. Kapasiteyi arttırmak için hesabı yükseltmek zorunda kalacaksınız.

Boyut: 17MB

5. NOTEBOOK – Not al, senkronize et

Bu uygulama Zoho’dan ve Google Keep’e oldukça benziyor. İOS ve Mac’te mevcut olan web sürümüne de sahip. Keep’in aksine burada klasör desteği alırsınız. Klasörlerinize, dizüstü bilgisayar olarak da bilinen kapaklar ekleyebilirsiniz. Ve evet, içlerindeki kod notlarını renklendirebilirsiniz.

Notlarınıza birden fazla dosya türü ekleyebilirsiniz. Diğer özellikler arasında kilit, sürüm geçmişi, hatırlatıcılar, pdf olarak dışa aktarma, silinen notları kurtarma, notları kurtarma ve çok daha fazlası bulunur. Google Keep ile detaylı karşılaştırmasını inceleyin.

Google Keep Alternative 11Google Keep Alternative 12

Boyut: 30MB

6. Standart Notlar

Kişisel gizlilik sizin için son derece önemliyse, Standart Notlar uygulaması en iyi seçeneğinizdir. Uygulama, uçtan uca şifreleme sağlar ve şifrenizi sıfırlamanıza bile izin vermeyecek kadar katıdır. Eğer unutursanız, notlarınıza elveda vermeniz ve en baştan başlamanız gerekecek.

Parlak tarafta, uygulama iOS, Windows, Mac, Linux ve web gibi çeşitli platformlarda kullanılabilir. Hatta otomatik kaydetme özelliği sunar. Etiketleri, arşivlemeyi ve notları sabitleme özelliğini desteklerken, hatırlatıcıları, kontrol listelerini ve ekleri özlüyor.

Google Keep Alternative 13Google Keep Alternative 14

Boyut: 12MB

7. Senkronizasyon Notu, Panoyu Yönet, Değişiklikleri İzle, Organize Et

Bu, aynı zamanda cihazlar arasında pano senkronizasyonu özelliğini sunan hızlı bir not alma uygulamasıdır. Metin boyutu, yazı tipi ve sıralama modları gibi özelleştirme seçenekleri sunar. Notları düzenlemek için etiketler bulunur.

Uygulama ekleri desteklemiyor olsa da, posta, SMS, tweet gibi not oluşturma gibi bazı yararlı ek özellikler sunar ve hatta üzerinde bir arama yapmanıza izin verir. Şu anda yalnızca Windows ve web’de kullanılabilir.

Google Keep Alternative 15Google Keep Alternative 16

Boyut: 9MB

Basit ama Güçlü

Google Keep basit bir uygulama gibi görünse de, özelliklerle doludur. Değerli bir alternatif bulmak zor. Ancak, size bazılarını sunmak için elimizden geleni yaptık.

Her uygulama kendi tarzında belirgindir. Biri gizliliğe odaklanırken, diğeri ekler sunmaktadır. Gereksinimlerinize uyan listeden en iyisini bulun.

Sıradaki: Google Keep, listeleri gizli bir şekilde destekliyor. İşte bu özellikten nasıl yararlanabileceğinizi.