Android’de Gösterilmeyen Cevapsız Çağrı Bildirimi Nasıl Onarılır

Android telefonlardaki bildirim rozetleri hayatımızı kolaylaştırdı. Bir bakışta, uygulamanın yeni bir bildirim olup olmadığını kontrol edebiliriz. Bu, Telefon ve Mesajlar gibi temel uygulamalar için son derece kullanışlı geliyor. Bununla birlikte, bazen, Telefon uygulamasının bildirim rozeti çalışmadığı için cevapsız aramalar hakkında bildirim gönderilmez.

Missed Call Notification Not Working Android 16

Hepsi bu değil. Bildirim panelindeki cevapsız arama bildirim sayacı bile çalışmaya başlar. Bu, paneldeki cevapsız arama bildirimini temizlerseniz, genellikle sayaç 0’a sıfırlanmalıdır. Ancak, şimdi sayaç cevapsız aramaları toplamaya başlar. Yani kaldırmanın bir etkisi yok.

Acını anlayabiliyorum. Neyse ki, Android telefonlarda gösterilmeyen cevapsız çağrı bildirimini çözecek birçok düzeltme var.

Onları kontrol edelim.

1. Telefonu Yeniden Başlat

Bazı ayarları değiştirmeye başlamadan önce Android telefonunuzu yeniden başlatın. Bu küçük düzeltmenin ne zaman kullanışlı olabileceğini asla bilemezsiniz.

2. Varsayılan Telefon Uygulamasını Değiştirin

Kısa süre önce bir üçüncü taraf çevirici uygulaması yüklediniz mi? Yoksa başka bir uygulamayı varsayılan telefon uygulamanız mı yaptınız? Emin değilseniz endişelenmeyin. Truecaller gibi uygulamalar bu sorunun ana nedenidir. Varsayılan telefon uygulaması olarak ayarlandığında, bildirimler yerel Telefon uygulamasında görünmez. Bu yüzden varsayılan uygulamayı değiştirmemiz gerekiyor.

Bunun için şu adımları izleyin:

1. Adım: Telefonunuzdaki Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar ve bildirimler veya Uygulama Yöneticisi’ne gidin.

Missed Call Notification Not Working Android 1

2. Adım: Gelişmiş altındaki Varsayılan uygulamalar üzerine dokunun. Bazı telefonlarda, sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunmanız gerekir.

Missed Call Notification Not Working Android 2Missed Call Notification Not Working Android 3

3. Adım: Telefon uygulamasına dokunun. Telefon uygulamasını üçüncü taraf bir uygulamadan önceden yüklenmiş bir uygulamaya değiştirin. Telefonunuzda cevapsız bir arama yapmayı deneyin. İşler normale dönmelidir.

Profesyonel İpucu: Try changing the Caller ID and spam app to the available options.
Missed Call Notification Not Working Android 4Missed Call Notification Not Working Android 5

3. Telefon Uygulamasının Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Telefon uygulamasının önbelleğini temizleyerek başlayın. Telefonunuzdan hiçbir veri kaldırılmaz. Önbelleği temizlemek sorunu çözmezse, telefon uygulamasındaki verileri temizleyin. Her ikisi de farklı. Verileri silmek, çağrı geçmişi kayıtlarını siler. Başka hiçbir şey etkilenmeyecek.

İşte bunun için adımlar.

1. Adım: Ayarlar’ı açın ve telefonunuzda bulunan seçeneğe bağlı olarak Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi / Uygulamalar ve bildirimler bölümüne gidin.

2. Adım: Tüm uygulamalar’ın altında Telefon’a dokunun. Bazı telefonlarda, Telefonu bulmak için üç noktalı simgeye dokunmanız ve Sistem uygulamaları’nı seçmeniz gerekebilir.

Android Phone Incoming Calls Not Working 2

Adım 3: Depolama’ya dokunun, ardından bir sonraki ekranda Önbelleği temizle’ye dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 3Android Phone Incoming Calls Not Working 4

4. Adım: Telefonunuzu yeniden başlatın. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Varsa, bu işlemi tekrar uygulayın, ancak 3. adımda Önbelleği temizle yerine Verileri temizle’ye dokunun.

4. Telefon Uygulaması için Bildirimleri Etkinleştir

Bazen, Telefon uygulaması için bildirimler devre dışı bırakılır. Cevapsız çağrı etiketlerini görüntülemelerini etkinleştirmeniz gerekir.

Bunun için şu adımları izleyin:

Adım 1: Yukarıdaki yöntemin 1. ve 2. adımlarını izleyin – Ayarlar> Uygulamalar> Telefon altındaki Telefon uygulamasına gidin. Uygulama bilgi sayfasına yönlendirileceksiniz.

Profesyonel İpucu: Hold the Phone app icon on the home screen to reveal various options. Tap on the info (i) icon to directly go to the App info page of the Phone app.Android Phone Incoming Calls Not Working 8

2. Adım: Bildirimler üzerine dokunun. Bildirimi göster’in yanındaki geçişin kapalı olması durumunda açın. Ardından Cevapsız çağrılar üzerine dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 9Missed Call Notification Not Working Android 10

Bir sonraki ekranda, önce Bildirimleri göster geçişini etkinleştirin. Ardından Bildirim noktasını göster seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

Missed Call Notification Not Working Android 11

Sorun devam ederse, Kişiler uygulaması için adımları tekrarlayın. Bunun için bildirimleri ve bildirim noktası ayarını da etkinleştirin.

Missed Call Notification Not Working Android 12

5. Arayan Kimliği ve Spam Korumasını kapatın

Bazen, Telefon uygulamasının yerleşik spam koruması da bildirimlerini karıştırır. Özelliği kapatmayı deneyin.

Bunun için Telefon uygulamasını açın ve üç noktalı simgeye dokunun – Ayarlar’ı seçin.

Missed Call Notification Not Working Android 6Missed Call Notification Not Working Android 7

Arayan Kimliği ve spam üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda Arayan Kimliği ve spam’i devre dışı bırakın.

Missed Call Notification Not Working Android 8Missed Call Notification Not Working Android 9

6. Üçüncü Taraf Uygulamalarını Devre Dışı Bırakma

Telefonunuzda Clean Master, Battery Doctor veya bazı Antivirüs gibi üçüncü taraf cihaz yönetimi uygulamaları varsa, bunları devre dışı bırakmayı deneyin. Bu uygulamalar, bazen Telefon uygulamasından gelen bildirimi spam olarak kabul eden önemsiz bildirim engelleme özelliği sunar. Bu nedenle, bu uygulamalardaki özelliği devre dışı bırakın veya uygulamayı tamamen devre dışı bırakın / kaldırın.

Missed Call Notification Not Working Android 15

7. Samsung Experience Home’a Bildirim Erişimi Verme

Samsung cihazlarda, Samsung Experience Home’a bildirim izni vermeniz gerekir. Bunun için şu adımları izleyin:

1. Adım: Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar’a gidin.

2. Adım: Önce Gelişmiş’e, ardından Özel Erişim’e dokunun. Gelişmiş seçenek eksikse, üstteki üç nokta simgesine dokunun ve Özel Erişim’i seçin.

3. Adım: Bildirim erişimi üzerine dokunun. Samsung Experience Home’un yanındaki geçiş düğmesini açın.

8. Uygulama Tercihlerini Sıfırla

Bu düzeltmeyi yalnızca hiçbir şey çalışmazsa deneyin. Telefonunuzdaki hiçbir veri silinmeyecek olsa da, telefonunuzdaki tüm ayarları varsayılan değerlerine sıfırlar (yeni bir telefonda olduğu gibi). Uygulama tercihlerini sıfırlayarak neler olacağını ayrıntılı olarak öğrenin.

Uygulama tercihlerini sıfırlamak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar ve bildirimler’e gidin.

2. Adım: Tüm uygulamaları açın. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin.

İpucu: You can also do it via Settings > System > Reset options > Reset app preferences.Missed Call Notification Not Working Android 13Missed Call Notification Not Working Android 14

Artık Şok Yok

Telefonunuzu açtığınızı ve 20 cevapsız çağrıyı fark ettiğinizi düşünün. Herkes şaşkına dönecekti. Telefonunuzda bir şeylerin yanlış olduğunu fark ettiğiniz sürece şok devam etmiyor. Sadece tek bir cevapsız çağrı vardı ama telefon 20 gösterdi. Neyse ki, aynı deneyimi tekrar gitmek zorunda kalmazsınız. Yukarıdaki çözümlerden birinin cevapsız çağrı bildirim sorununu çözeceğini umuyoruz.

Sıradaki: Birden fazla cihazınız mı var? Bildirimlerinizi senkronize edin ve herhangi bir cihazdan temizleyin. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek ister misiniz? Bir sonraki gönderiye göz atın.