Android’de GPS kesinliği nasıl iyileştirilir

GPS sensörünüz, telefonunuzun Google Haritalar ve konum servisleri gibi gezinme uygulamalarını kullanmasına ve coğrafi konumunuzu bunların arasında doğru şekilde etiketlemesine izin verir. Pokémon Go gibi bazı AR (artırılmış gerçeklik) oyunlarının yanı sıra navigasyon için de iyi bir sinyal çok önemlidir. Peki, işte cihazınızdaki GPS sinyalini nasıl artırabileceğiniz.

  Android için en iyi GPS ve navigasyon uygulamaları Ayar zamanı: akıllı telefonunuzun sensörlerini nasıl kalibre edersiniz

Atlamak:

  GPS nedir? ‘Yüksek doğruluk’ modunu açma GPS’i yeniden kalibre etmek için bir pusula uygulaması kullanın GPS sinyalini aktif tutun GPS sorunları nasıl teşhis edilir GPS verilerini yenileyin Harici bir GPS alıcısı alın

GPS nedir?

GPS’inizi nasıl optimize edeceğinizi bilmek, nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olur. GPS, Küresel Konumlandırma Sisteminin kısaltmasıdır ve ABD Ordusu tarafından 1973 yılında geliştirilmiştir, ancak 1981’de sivil amaçlar için serbest bırakılmıştır. Başlangıçta 24 uyduyla kullanıldı, fakat şimdi yörüngede 31 GPS uydusu var.

Akıllı telefonunuz bu uydularla, günümüzün akıllı telefonlarının ve tabletlerinin çoğunda donanımın bir parçası olan GPS anteni üzerinden iletişim kurar. Bu donanım yazılıma bir sürücü ile bağlanır. Bu nedenle, akıllı telefondaki GPS sinyali için üç hata kaynağı vardır:

  Geçerli konumdaki GPS uydularının sayısı Akıllı telefondaki GPS anteninin kalitesi Sürücünün işletim sisteminde uygulanması

androidpit google maps gps 3

‘Yüksek doğruluk’ modunu açın

Mümkün olan en iyi sinyali almak için normalden biraz daha fazla pil kullanmaya hazırlıklı olmalısınız. Bu gerekli bir fedakarlıktır ve daha sonra GPS kullanmanız gerekmediğinde onu her zaman tersine çevirebilirsiniz. Bunu etkinleştirmek kolaydır; Sadece birkaç adımı izleyin ve yolda olacaksınız.

Ayarlarınıza gidin ve Konum öğesine dokunun ve konum servislerinizin açık olduğundan emin olun. Ekranın sağ üst köşesinde açabilmelisin. Yeşil olmalı ve sağdaki düğme.

  Google Haritalar çevrimdışı nasıl kullanılır?

Şimdi Konum altındaki ilk kategori Mod olmalı, buna dokunun ve Yüksek doğrulukta olduğundan emin olun. Bu, konumunuzu tahmin etmek için GPS’inizi, Wi-Fi’nizi ve mobil ağlarınızı kullanır. Bu daha fazla pil kullanacaktır ancak size mümkün olan en doğru yeri vermek için mevcut tüm yöntemleri kullanacaktır.

gps high accuracy2

GPS’i yeniden ayarlamak için bir pusula uygulaması kullanın

Pusulanızın doğru çalışmadığından şüpheleniyorsanız yeniden kalibre etmeye zorlayabilirsiniz. Bunun için bir pusula uygulamasına ihtiyacınız olacak. Bazı telefonlar önceden kurulmuş bir tane ile birlikte gelir. Eğer öyleyse, ateş edin ve GPS sinyalinize çok ihtiyaç duyulan bir yenilemeyi sağlamak için yeniden kalibrasyon işleminden geçin.

Android cihazınız bir pusula uygulamasıyla gelmezse, Play Store’dan bir tane indirebilir ve bu şekilde yapabilirsiniz. Pusula Galaxy iyi ve güvenilir bir seçenektir.


Pusula gökadası

GPS sinyalini aktif tut

Bir uygulamadan diğerine geçerken karşılaştığımız ana sorunlardan biri, batarya tasarrufu için GPS’in kapalı olması. Örneğin, Pokémon Go oynuyorsanız ve en son mesajlarınıza bir göz atmak istiyorsanız, GPS’iniz kapatılabilir.

  Android akıllı telefonunuzun pilinin daha uzun ömürlü hale getirilmesi

Bununla birlikte, GPS sinyalini aktif halde tutabilirsiniz. Bunu yapmak için bir GPS uygulaması yüklemelisiniz. Connected GPS uygulamasını öneriyoruz. Bu basit bir uygulama ve hile yapar. Bunu yapmanın pil ömrünün azalmasına neden olabileceğini unutmayın.


GPS Bağlandı

GPS sorunlarınızın donanımla mı yoksa yazılımla mı ilgili olduğunu öğrenin

GPS Essentials ile, zayıf bir GPS sinyalinin bir donanım veya yazılım sorunundan kaynaklandığını teşhis edebilirsiniz. GPS Essentials ana menüsünde, Uydular’a dokunun, ardından telefonunuzu dünyanın dört bir yanındaki uydulara bağlarken izleyin (bazı şaşkınlıklarla).

  Android cihazınızda Wi-Fi sinyalini nasıl artırabilirsiniz

Herhangi bir uydu görünmezse, bu durum etrafınızdaki metalik nesnelerden, akıllı telefon kılıfınızdan veya GPS donanımınızın düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor olabilir. Eğer uydular ortaya çıkıyorsa, ancak GPS’iniz hala yetersiz durumda ise, bu bir yazılım sorunudur ve size yardımcı olması için bu makaledeki diğer ipuçlarına bakmalısınız.

high 6

GPS Verilerinizi yenileyin

Bazen cihazınız menzil içinde olmasa da düzgün çalışmamasına neden olarak bazı GPS uydularında ‘takılıp’ kalır. Bunu düzeltmek için, GPS verilerinizi silmek ve uydulara sıfırdan bağlanmaya başlamak için GPS Durum ve Araç Kutusu gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.

Uygulamada, ekranda herhangi bir yere dokunun, ardından menü simgesine dokunun ve A-GPS durumunu yönet öğesine basın. Sıfırla’ya dokunun, ardından işlem bittiğinde A-GPS durumunu yönet menüsüne geri dönün ve İndir’e dokunun. GPS verileriniz şimdi yenilenmelidir ve tekrar çalmaya başlarsa, sadece bu işlemi tekrarlayın.


GPS Durumu ve Araç Kutusu

Harici bir GPS alıcısı edinin

Akıllı telefonunuzun GPS’i artık yeterli değilse, harici bir alıcı satın almanız faydalı olabilir. Bu, Bluetooth ile akıllı telefona bağlanabilir ve aynı şarj cihazıyla şarj edilebilir. Amazon’da Garmin GLO GPS alıcısı 100 dolara mal oluyor. Almak için aşağıdaki linke tıklayın.

GPS doğruluğunu arttırmaya yardımcı olacak başka düzeltmeleriniz var mı? Eğer öyleyse, yorumlarda paylaşın.