Android’de HEIC’i JPG’e Dönüştürme

Apple, 2017’de iPhone için varsayılan görüntü depolama formatı olarak HEIC’yi uygulamaya başladı. Ancak, diğer platformlar henüz yakalanmadı. Yerleşik galeri uygulamalarının çoğunda HEIC görüntülerini açmanın, ilgili kodeklerin eksikliği nedeniyle genellikle başarısız olduğu Android’i içerir.

Convert Heic To Jpg Android Featured

Google Fotoğraflar HEIC biçimini destekler, ancak HEIC resimlerini yalnızca başlangıçta bir iOS cihazından yüklediyseniz görüntüleyebilirsiniz. Dolayısıyla, bir Android cihazda HEIC görüntüleri ile çalışmanın tek yolu – bir yerden bir toplu iş aldıysanız – bunları JPG formatına dönüştürmektir.

Neyse ki, HEIC görüntülerini Android’de kolayca JPG’ye dönüştürmek için kullanabileceğiniz birkaç uygulama ve çevrimiçi hizmet var. En iyilerden birkaçına bir göz atalım.

Uyarı: Refrain from converting sensitive images using online conversion services since there’s no guarantee as to where they might end up.

1. Luma HEIC JPG dönüştürücü

Luma, Google Play Store’dan indirebileceğiniz en iyi üçüncü taraf HEIC’den JPG’ye dönüştürme yardımcı programlarından biridir. Küçük boyutlu, sizi her zaman reklamlarla bombalamıyor ve görüntüleri terlemeden dönüştürüyor.

Luma’yı kurduktan sonra açın. HEIC ve HEIC’e kadar birkaç seçenek içeren seyrek bir ekranla karşılaşacaksınız. Aradığımız tek şey HEIC görüntülerini JPG’ye dönüştürmek olduğu için ilkini seçtiğinizden emin olun.

Convert Heic To Jpg Android 1Convert Heic To Jpg Android 2

Ardından, “+” şeklindeki simgeye dokunun. Daha sonra size iki seçenek sunulacaktır. Tek Görüntüyü Aç seçeneği, dönüşüm için görüntüleri tek tek seçmenizi sağlar. Öte yandan, Görüntü Klasörünü Aç seçeneği, dönüşüm için birden fazla HEIC görüntüsü içeren herhangi bir klasörü seçmenizi sağlar.

Tek Görüntüyü Aç seçeneğini seçerseniz, Android cihazınızın dahili depolama biriminden dönüştürmek istediğiniz görüntüyü seçin. Ardından, JPG Olarak Kaydet’e dokunun; Luma seçilen görüntüyü birkaç saniye içinde dönüştürür. Dönüştürme işleminden sonra görüntülerinizi kaydetmek için uygulama için bir klasör belirtmeyi unutmayın.

Convert Heic To Jpg Android 3Convert Heic To Jpg Android 4

Görüntü Klasörünü Aç seçeneğini belirlerseniz, HEIC dosyalarını içeren herhangi bir klasörü seçin, dönüştürmek istediğiniz görüntüleri seçin ve ardından Dönüştür’e dokunun. Karmaşık bir şey yok.

2. Toplam Medya Dönüştürücü

Total Media Converter, HEIC görüntülerini JPG’ye kolayca dönüştürmenizi sağlayan başka bir uygulamadır. Görüntüleri PNG gibi çeşitli diğer biçimlere dönüştürmeyi de seçebilirsiniz, böylece daha fazla çok yönlülüğü tercih ederseniz daha iyi bir uyum sağlar.

Uygulamayı yükleyin, çalıştırın, giriş ve çıkış biçimlerini belirtin ve dönüşüm için görüntüleri sıraya koymaya kolayca başlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, dönüşüm simgesine dokunmanız yeterlidir.

Convert Heic To Jpg Android 6Convert Heic To Jpg Android 10

Total Media Converter ayrıca dönüştürülmüş görüntüleri otomatik olarak kaydeder, bu da oldukça güzeldir. Ayrıca, dönüştürülen JPG dosyalarınız için varsayılan depolama konumunu istediğiniz zaman değiştirmek için uygulamanın Ayarlar paneline dalabilirsiniz.

3. CloudConvert

Üçüncü taraf bir uygulamayı indirme ve yükleme sorununa gitmek istemiyorsanız CloudConvert’i kullanmayı düşünün. HEIC dosyalarını sıfır sorunla JPG formatına dönüştürmek için kullanabileceğiniz olağanüstü bir web uygulamasıdır.

Bununla birlikte, ücretli bir plana geçmediğiniz sürece günde 25 dönüşüm dakikasıyla sınırlandırılırsınız, ancak bu, çoğunuz için bir sorun olmamalıdır.

CloudConvert üzerinde ‘HEIC’i JPG’ye Dönüştür’ sayfasını ziyaret ettikten sonra, Dosya Seç’e dokunun ve ardından ekranda görünen dosya seçiciyi kullanarak HEIC dosyalarınızı ekleyin.

Convert Heic To Jpg Android 11Convert Heic To Jpg Android 12

HEIC resimlerini eklemeyi bitirdiğinizde, Dönüşümü Başlat’a dokunun. CloudConvert, yükleme ve dönüştürme prosedürüne başlayacaktır. Dönüştürme için sıraya alınan görüntü sayısına bağlı olarak biraz zaman alabilir.

Convert Heic To Jpg Android 13Convert Heic To Jpg Android 14

Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra, dönüştürülen her görüntüyü ayrı ayrı indirebilir veya her şeyi ZIP arşivi (daha hızlı) olarak indirmeyi seçebilirsiniz.

4. HEICtoJPG

HEICtoJPG, HEIC görüntülerini kolayca JPG formatına dönüştürmenizi sağlayan başka bir çevrimiçi dönüştürme aracıdır. Görüntüleri 50 fotoğraflık gruplar halinde dönüştürür ve CloudConvert ile karşılaştırıldığında belirgin bir sınırlama yoktur.

Dönüştürme aracı, Android web tarayıcılarında masaüstü modunda oluşturulur. Belirli web öğelerini bulamazsanız, Yakınlaştırmak için Sıkış hareketini kullanın.

Convert Heic To Jpg Android 15Convert Heic To Jpg Android 18

HEICtoJPG’yi ziyaret ettikten sonra resimlerinizi yükleyin. İşlemeyi bitirdikten sonra, bunları JPG biçiminde tekrar indirebilirsiniz.

Dönüştürülmüş ve Hazır

Gördüğünüz gibi, HEIC’leri Android’de JPG’lere dönüştürmek oldukça kolaydır. HEIC görüntülerini düzenli olarak dönüştürmek istiyorsanız Luma veya Total Media Converter veya bir kerelik durumlar için CloudConvert veya HEICtoJPG kullanın. Ne olursa olsun, HEIC formatı JPG’nin aksine çok sayıda faydaya sahiptir, bu yüzden ana akım ne kadar erken olursa o kadar iyi olur.

Sıradaki: Artık görüntülerinizi dönüştürdüğünüze göre, Android için bu olağanüstü fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla renklendirin.