Android’de her şey nasıl yedeklenir

Android’iniz için yedeklemeler vazgeçilmezdir. Telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki her şeyi kaybetmekten ve değerli akıllı telefon verilerinizi, rehber fotoğraf albümlerini, belgeleri ve hatta kısa mesajları hiçbir zaman yedeklemediğinizi fark etmekten daha kötü bir şey yoktur. Bu makalede, telefonunuzu yedeklemenin en iyi yollarını paylaşacağız.

Atlamak:

Telefonumu nasıl yedeklerim?

  Android telefonunuzu Google ile nasıl yedekleyebilirsiniz Android’deki kişileri nasıl yedekler Mobikin Assistant ile nasıl yedeklenir (Android ve iOS) Telefon verilerinizi PC’nize nasıl yedeklersiniz?

Uygulamalarımı nasıl yedeklerim?

  Uygulama yedekleme (köklü telefonlar için)

Yedeklerimi yeni bir cihaza nasıl aktarırım?

  Android yedeklerini aktar

Google ile Android yedekleme

Google’ın bulut hizmetleri sayesinde, Android’i yedeklemek bugünlerde kolaydır. Muhtemelen bildiğiniz gibi Google, tüm uygulamalarınızı ve verilerinizi güvende tutmaya yardımcı olmaktan daha fazla isteklidir ve bu kişilerden kişilerinizi, metin mesajlarınızı, uygulama verilerinizi ve daha fazlasını yedeklemek için birkaç basit adımla yararlanabilirsiniz:

  Ayarlar> Sistem Açma Yedekleme bölümüne git, daha önce yapmadıysanız, Google Drive’a geçin. Yedeklenen tüm veri türlerini görebilirsiniz (buna Wi-Fi şifreleri, kişiler, çağrılar, ayarlar, fotoğraflar ve videolar, uygulama verileri dahil)

backupscreen1

Bunların tümü Google hesabınızla ilişkilendirilecek ve bir uygulamayı yeniden yüklediğinizde bunu otomatik olarak geri yüklenecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Android’deki kişiler nasıl yedeklenir?

Aslında, yukarıda belirtilen Google yedeklemeleri kişilerinizi içerir, bu yüzden endişelenmeyin. Aksi takdirde, bazı üreticiler veya operatörler kişilerinizi düzenlemek için kendi arabirimlerini sağlarlar ve bunlar varsayılan olarak Google’ın Rehber sistemi ile senkronize edilmeleri gerekmez. Bir üreticiye veya taşıyıcıya tamamen adanmış değilseniz, bu en iyi durum değildir. Verileriniz Verizon’un veritabanına veya örneğin Google yerine SIM kartınıza eşitlenmeye ayarlanmışsa, daha sonra Verizon olmayan bir telefona geçerseniz veya SIM kartınızı kaybederseniz şansınız kalmaz.

Bu durumdan kaçınmak için, kişi uygulamaları ayarlarınızı kontrol edin ve başka bir yere yedekleme yapmadığından ve yukarıda açıklandığı gibi Ayarlar> Yedekleme seçeneğinin ayarlanmış olduğundan ve açık olduğundan emin olun.

Telefonunuzdaki her şey yazılım araçlarıyla nasıl yedeklenir: MobiKin Assistant

Yanlışlıkla değerli bir şeyi ne zaman silebileceğinizi asla bilemezsiniz. Verilerinizi yedeklemek, bu nedenle kesinlikle çok önemlidir ve bir çoğunuzun zor yoldan öğrendiğinizden eminim. Sadece telefonunu kaybettiğinde değil. Güncelleme yapmak bazen verilerinizin kaybolmasına neden olabilir.

Verilerinizin yedeklenmesini sağlamanın basit bir yolu, kişiler, metin mesajları, uygulamalar, fotoğraflar, müzik, videolar ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi orijinal biçiminde ve kalitesinde ihraç eden Android için MobiKin Assistant’ı kullanmaktır.

mobikin pc screen

Sadece işi yapmak istiyorsanız, program sizin için tüm zor işleri yapacaktır. Tek yapmanız gereken yazılımı indirmek. İşte linkler:

  PC için MobiKin Yardımcısı Mac için MobiKin Yardımcısı

Ardından, adımları izleyin; verileriniz güvenle yedeklenecek ve daha da iyisi, biraz yer açacaktır. Mobikin Assistant, Huawei Mate 20 Pro veya Samsung Galaxy S9 gibi en son bayrak gemileri de dahil olmak üzere hemen hemen tüm Android Telefonlarla çalışıyor.

İPhone’unuzdan yedeklemek ister misiniz? MobiKin ayrıca iOS cihazları için bir Yardımcı araca sahiptir. İPhone veya iPad’inizi yedeklemeniz gerekirse, iOS için MobiKin Assistant’ı deneyin:

  İOS için MobiKin Yardımcısı (Windows) iOS için MobiKin Yardımcısı (Mac)

Android telefonu PC’ye yedekle

İşe 3. taraf bir yazılıma güvenmek istemiyorsanız, her zaman DIY yöntemi vardır. Uzman kullanıcılar, bir kökten önce veya ROM’unuzu yanıp sönmeden önce daima bir yedekleme yapmaları önerilir. Sebep basittir: Bazı manipülasyonlar fabrika ayarlarına sıfırlama gerektirir ve bu nedenle verilerinizi siler, bu yüzden onları geri alabilecekleri başka bir yere koymak daha iyidir.

Basit bir kablo bağlantısı ile Android telefonunuzu PC’nize kolayca yedekleyebilirsiniz …

  Android telefonunuzu bir USB kablosuyla PC’nize bağlayın Bir Windows Gezgini penceresi açın ve telefonunuza gidin. Burada fotoğraflar, videolar, müzik ve belgeler içeren bir sürü klasör göreceksiniz. Her klasöre gidin ve korumak için bilgisayarınıza kaydetmek istediğiniz şeyleri kopyalayın / yapıştırın.

Eldeki diğer yedekleme çözümleriniz olsa bile yapmanız gereken oldukça kullanışlı bir şey çünkü çok fazla yedekleme diye bir şey yok. Daha sonraki bir tarihte almak istiyorsanız, o zaman PC’nize geri dönmeniz gerekir.

AndroidPIT android vom pc steuern

Uygulama yedekleme (köklü telefonlar için)

Telefonunuz rootluysa, Titanium Backup’tan daha iyi bir yedekleme çözümü yoktur. Titanium Backup, telefonunuzdaki kesinlikle her şeyi yedeklemenizi sağlar. Tam yedekleme herhangi bir zamanda geri yüklenebilir ve zamanlanmış yedeklemeleri ayarlayabilirsiniz, böylece Android telefonunuzun içeriğini düzenli olarak görebilirsiniz.

titanium app

Kullanmakta olduğunuz uygulamaları kapatmadan bile yedekleme yapılabilir. Parlatılabilir fermuarlar olarak saklanabilirler. Titanium ayrıca SD kart ve telefonunuz arasında dosyaları kolaylıkla aktarmanıza olanak tanır.


Titanyum Yedekleme ★ kök

Titanium Backup ile Android’de her şey nasıl yedeklenir

  Köklü Android’inizde Titanyum Yedekleme uygulamasını indirin. Uygulamayı başlatın ve ona kök ayrıcalıkları verin. Bazı feragatnameleri ve benzerlerini okumanız istenecektir (bu iyi bir fikirdir).

Tam yedekleme yapabilmek için Titanium’un süper kullanıcı iznine ihtiyacı var.

  Telefonunuzda USB Hata Ayıklama özelliğinin etkinleştirilmiş olması gerekir.

Titanyum’da üç sekme göreceksiniz. Bunlardan biri cihazınız hakkında bilgiler içeren bir Genel Bakış sekmesi, ikincisi tüm eğlenceli öğelerin gerçekleştiği Yedekleme / Geri Yükleme ve üçüncüsü düzenli yedeklemeler planlamak içindir.

  Yedekle ve Geri Yükle sekmesine gidin. Telefonunuzun içeriğinin bir listesini, bunların yedeklenmiş olup olmadığını belirten simgelerle birlikte göreceksiniz. Üçgen uyarı işaretleri, yedekleme yapamayacağınız ve gülen yüzlerin açıklayıcı olduğu anlamına gelir.

titanium backup 01

  Sistem verilerinizi veya uygulamalarınızı yedeklemek istiyorsanız, üstünde küçük bir onay işareti bulunan küçük belgeye dokunun. Bu sizi toplu işlemler listesine götürür. Ardından, tamamlamak istediğiniz eylemin yanındaki Çalıştır’a dokunun. Uygulamalarınızı yedeklemek istiyorsanız, Tüm Kullanıcı Uygulamalarını Yedekle seçeneğinin yanındaki Çalıştır seçeneğine dokunun. Sistem verilerinizi yedeklemek istiyorsanız, Tüm Sistem Verilerini Yedekle seçeneğinin yanındaki Çalıştır seçeneğine dokunun.

titanium backup 02

Titanyum daha sonra yedeklemenizi oluşturma sürecinden geçer. Bu biraz zaman alabilir.

Tamamlandığında, yedeklemenizin yapıldığı ve kaydedildiği tarih ile etiketlenecektir. İsterseniz, kurtarma işlemi sırasında yanıp sönecek bir update.zip dosyası oluşturabilir veya Titanium’un kendisiyle geri yükleyebilirsiniz.

  Titanium’da geri yüklemek için, sadece Toplu İşlemler ekranına gidin ve aşağı kaydırın. Daha önce tamamladığınız eylemler için Geri yükle ayarının altındaki seçenekleri göreceksiniz: bu durumda, Tüm uygulamaları veriyle geri yükle ve Tüm sistem verilerini geri yükle.

titanium backup 03

  Geri yüklemek istediğiniz eylemlerin yanındaki Çalıştır’a dokunun. Ardından, yedeklediğiniz her şeyi veya yalnızca bazı bölümlerini geri yükleme seçeneğiniz olur. Seçimlerinizi yapın ve sağ üst köşedeki yeşil onay işaretine dokunun.

Android yedekleri nasıl aktarılır

Gördüğünüz gibi, yedekleme yöntemlerine ve türüne bağlı olarak, dosyaları Android’e aktarmak farklı şekillerde yapılabilir. Genel olarak, Titanyum Yedekleme veya Helyum kullandıysanız, uygulamayı yeniden yüklemeniz ve artık yoksa, yedekleme klasörünü akıllı telefona kopyalamanız gerekir.

Yedeklemeleri her zaman bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuzun dışındaki başka bir cihaza kopyalayın. Bu şekilde, dosyalarınızı daha sonra herhangi bir tatsız sürpriz olmadan aktarabilirsiniz.

Üretici Çözümleri

Bazı markalar dosyaları çok basit bir şekilde aktarmak için hizmetler sunar. Mesela Samsung, Motorola veya Sony ile durum böyle. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

  Değerli verilerinizi eski telefonunuzdan yeni telefonunuza nasıl aktarabilirsiniz?

Bunun avantajı, hemen hemen her şeyin otomatik hale getirilmiş olması, dezavantaj ise transferin yalnızca aynı marka bir cihaz için mümkün olmasıdır. Böyle bir uygulamanın mevcut olup olmadığını görmek için akıllı telefon modelinizi kontrol edin.

Tercih ettiğiniz yedekleme yöntemi nedir ve neden? Yorumlarda bize bildirin!