Android’de kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır?

Fotoğraf çekerken çoğu akıllı telefon sahte deklanşör sesi çıkarır. Özellikle, bir arkadaşınızın samimi bir resmini veya bir grup özçekimi gizlice çekmeye çalıştığınızda, gürültülü ve can sıkıcı olabilir. Deklanşör sesinden kurtulmak, bazı cihazlarda sesi kısmak kadar kolay olabilirken, diğerleri için biraz daha fazla çaba sarf edilebilir. Telefonunuzdaki kamera deklanşör sesini nasıl kapatacağınızı aşağıda bulabilirsiniz.

    En iyi Android telefonlar 2018 2018’te dört gözle beklemek yeni telefonlar

Telefonunuzdaki deklanşör seslerini kapatmadan önce, dikkat etmeniz gereken bir kelime var. Bazı bölgelerde, gizlilik yasaları herkesin kamera deklanşör sesini kapatmasını yasa dışı kılar. Aşağıdaki talimatlardan herhangi birini uygulamadan önce bulunduğunuz yerde yasal olduğundan emin olun.

Çoğu durumda, telefonunuzun ses profili kamera perdesi ses seçeneklerinizi geçersiz kılar. Bu nedenle, telefonunuz sessizdeyse, kameradan bir dikiz sesi duymamalısınız. Ancak, ya da aşağıdaki ipuçları Android telefonunuz için işe yaramazsa, Silent Mode Pro gibi üçüncü taraf bir uygulamayı indirmeyi deneyebilirsiniz.

Sessiz Mod ᴾᴿᴼ (Kamera Sessiz)

Bölüme atla:

    Stok Android Samsung LG HTC Motorola OnePlus Huawei Onur Sony

Stok Android kamera deklanşör sesini kapatmak nasıl

Pixel 3 gibi cihazlar Android’in hisse senedi versiyonunu çalıştırıyor. Stok Android kamera deklanşör sesini devre dışı bırakmak için bir kamera ayarına sahip değildir. Bunun yerine, bildirimlerinizi / uyarı profilinizi sessize almanız, rahatsız etmemeniz veya titretmemelisiniz. Bu, ana ses seviyesi kontrolü olarak işlev gören cihazınızın yanındaki ses seviyesi tuşlarını kullanarak veya Ayarlar menüsünün Ses bölümünde yapılabilir. Borsa yakın Android çalıştıran daha yeni cihazlar aynı sezgisel yöntemi kullanma eğilimindedir.

pixel 2 xl shutter sound

Samsung’da kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Daha yeni Samsung cihazlarında, S8 veya S9 gibi, yapmanız gereken tek şey ana ses ayarlarını değiştirmek ve telefon titremeye ayarlıyken, rahatsız etmeyin ya da sessiz modda deklanşör sesi kapanacak.

samsung galaxy s9 plus shutter sound

Bazı eski Samsung cihazlarında kamera uygulamasında dişli çarkı vurmanız gerekir ve aşağıdaki sayfada Deklanşör sesi seçeneğini bulacaksınız. Biraz huzur ve sakinlik için Off konumuna getirin.

androidpit camera shutter 4

LG’deki kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Stok Android gibi, LG’nin kamera uygulaması ayarlarında kamera deklanşör sesi seçeneği yok. Bunun yerine, akıllı telefonunuzun ana ses ayarına bağlıdır. Bunu sessiz olarak ayarlayın, rahatsız etmeyin veya titreşmeyin; fotoğraf çekerken ses duymazsınız.

lg g6 shutter sound

HTC’de kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Yeni HTC U11 ve U12 + akıllı telefonlarda, deklanşör sesini kapatma işlemi Android cihazlarında olduğu gibi aynıdır. Titreşim, sessiz veya rahatsız etmemek için ana ses ayarlarınızı değiştirin; deklanşör sesi susturulur.

htc u11 shutter sound

Bazı eski HTC modellerinde, fotoğraf makinesi deklanşör sesini devre dışı bırakmak karmaşık bir işlem olabilir, ancak yine de etkilidir. Kamera uygulamanızdan, üst ortadaki iki çizgiyi aşağı sürükleyin. Çeşitli fotoğraf seçenekleri olacaktır. Ayarlar simgesini görene kadar sola ilerleyin. Üzerine dokunun ve Deklanşör sesini kaldırın.

androidpit camera shutter 5

Bir Motorola’da kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Moto G4, G5 veya G6 gibi daha yeni Motorola telefonları için, kamera deklanşör sesini ayarlamak için sadece ana ses kontrollerini kullanın. Telefonunuzu sessiz konuma getirin, kameranın deklanşör sesini azaltmak için rahatsız etmeyin veya titremeyin.

motorola moto g6 plus shutter sound

Bazı Motorola telefonlarında, ekranın sol tarafında kayan küçük bir arama cihazı bulunur. Hoparlör simgesi deklanşör sesini gösterir. Etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için ona dokunun.

androidpit camera shutter 1

Bir OnePlus’ta kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

OnePlus cihazlarında, ekranınızın sol tarafından kaydırmanız ve ardından sağda olacak dişli tekerleğine dokunmanız gerekir (yukarıdan veya alttan). Deklanşör sesini, açılan pencerede göreceksiniz. Bu seçeneği Kapalı olarak ayarlayın.

oneplus 5t shutter sound

Bir Huawei’de kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Huawei Mate 10 Pro gibi daha yeni Huawei cihazlarında, kamera uygulamasını açın ve Ayarlar menüsünü açmak için sola kaydırın. Ardından kamera deklanşör sesini kapatmak için Sessiz ayarını açın.

huawei mate 10 pro shutter sound

Bazı eski Huawei cihazlarında kamera deklanşör sesini devre dışı bırakmak birkaç adım alır. Kamera uygulamasına gidin, ardından menü simgesine (üç satır) ve ardından ayarlar düğmesine (dişli çark) basın. Sonra Sesi Kapat seçeneğine gidin ve etkinleştirin. Bu kamera sesini devre dışı bırakacaktır.

androidpit camera shutter 6

Bir Onur’da kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Onur 10 gibi daha yeni Onur cihazlarında, kamera simgesinin içindeki ayarları dişli simgesine dokunarak ve ardından Sessiz seçeneğini açarak değiştirebilirsiniz. Alternatif olarak, deklanşör sesi de dahil olmak üzere akıllı telefonu tamamen susturmak için yalnızca ana ses seviyesi tuşlarını kullanabilirsiniz.

honor 10 shutter sound

Sony’de kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Daha yeni Sony cihazları, Sony Xperia XZ2 gibi, kamera deklanşör sesini kapatmak için ana ses kontrollerini kullanır. Cihazı sessiz, titremeli veya rahatsız etmeyecek şekilde ayarlayın.

sony xperia xz2 shutter sound

Bazı eski Sony Xperia cihazlarında kamera uygulamanıza gidin, üç nokta (hamburger) simge menüsüne, ardından dişli çarka dokunun ve deklanşör sesini devre dışı bırakmak için Ses kaydırıcısını Kapalı olarak ayarlayın.

androidpit camera shutter 2

Akıllı telefonunuzdaki kamera deklanşör sesini kapatmada sorun mu yaşıyorsunuz? Herhangi bir sorun yaşarsanız yorumlarda bize bildirin!