Android'de kamera deklanşör sesini kapatma

Çoğu akıllı telefon bir fotoğraf çektiğinizde sahte bir kepenk sesi üretir. Özellikle de bir arkadaşınızın veya bir grup bencilin samimi bir resmini çektiğinizde, bu ses gürültülü ve can sıkıcı olabilir. Deklanşör sesinden kurtulmak, bazı cihazlarda ses seviyesini düşürmek kadar kolay olabilir; bazıları ise biraz daha fazla çaba sarf edebilir. Aşağıdaki telefonunuzdaki kamera deklanşör sesini nasıl kapatacağınızı öğrenin.

  • En iyi Android telefonlar 2017
  • 2017'de sabırsızlanacak yeni telefonlar

Telefonunuzdaki deklanşör seslerini kapatmadan önce dikkatli olun. Bazı bölgelerde, gizlilik yasaları herkesin kamera deklanşör sesini kapatmasını yasadışı yapar. Aşağıdaki talimatlardan herhangi birini izlemeden önce bulunduğunuz yerde yasal olduğundan emin olun.

Çoğu durumda, telefonunuzun ses profili kamera deklanşör ses seçeneklerinizi geçersiz kılacaktır. Yani, telefonunuz susuyorsa, yine de kameradan bir göz kulak olmamalısınız. Ancak, eğer bu veya aşağıdaki ipuçları Android telefonunuz için çalışmıyorsa, Silent Camera Pro gibi bir üçüncü taraf uygulaması indirmeyi deneyebilirsiniz.

Silent Camera Pro

Bölümüne atla:

  • Stok Android
  • Samsung
  • LG
  • HTC
  • Motorola
  • OnePlus
  • Huawei / Onur
  • Sony

Stokta kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Nexus 5X ve Pixel gibi cihazlar, Android'in stok sürümlerini çalıştırıyor. Stok Android, kamera deklanşör sesini devre dışı bırakmak için bir kamera ayarı bulunmamaktadır. Bunun yerine, bildirim / uyarıların profilini sessiz, rahatsız etmeyin veya titreşimle göndermeniz gerekecek. Bu, cihazınızın ana ses düzeyi kontrolleri olarak işlev gören ses seviyesi tuşlarını kullanarak yapılabilir. Yaklaşık stok Android çalışan yeni cihazlar aynı yöntemi kullanmaya meyillidir, bu nedenle yeni cihazlar daha sezgisel olma eğilimindedir.

This is how to disable the camera shutter sound on stock Android. / © ANDROIDPIT

Samsung'da kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Bazı Samsung aygıtlarında, kamera uygulamasında dişli çarkına basmanız gerekir ve aşağıdaki sayfada Deklanşör sesi seçeneği bulacaksınız. Biraz huzur ve sessizlik için Kapalı konuma getirin .

S7 veya S7 Edge gibi daha yeni bazı Samsung aygıtlarında, yapmanız gereken tek şey ana ses ayarlarını değiştirmek ve titreşim veya sessiz duruma getirildiğinde deklanşör sesi kapanmaktır.

This is how to disable the camera shutter sound on Samsung. / © AndroidPIT

LG'de kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Android'in stoklarında olduğu gibi LG'nin Lollipop fotoğraf makinesi yazılımında da bir kamera deklanşörü seçeneği yok. Bunun yerine, önceliklerinize / bildirim ses profilinize bağlıdır. Bunu rahatsız etmeyin veya Titreşimsiz olarak ayarlayın ve bir fotoğraf çektiğinizde bir ses duymazsınız.

This is how to disable the camera shutter sound on LG. / © AndroidPIT

HTC'de kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Bazı HTC modellerinde, kamera deklanşör sesinin devre dışı bırakılması kıvrık bir süreç olabilir, ancak yine de etkilidir. Kamera uygulamanızdan ç noktayı (hamburger) simgesine, sonra da dişli çark simgesine basın ve Genel ayarlar> Kamera deklanşör sesi'ne gidin. Kutuyu kaldır.

Yeni HTC 10'da, stok Android cihazları ile aynı. Ana ses ayarlarınızı değiştirmeniz yeterlidir ve deklanşör sesi susturulacaktır.

This is how to disable the camera shutter sound on HTC. / © AndroidPIT

Motorola'daki kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Bazı Motorola telefonlarında ekranın sol tarafından kaydırılan küçük bir arama bulunur. Hoparlör simgesi deklanşör sesini gösterir. Bunu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için hafifçe vurmanız yeterlidir.

Moto G4 gibi diğer Motorola telefonları, kamera deklanşör sesi ayarlamak için ana ses kontrollerini kullanın. Telefonunuzu sessizce ayarlayın, gürültüyü gidermek için rahatsız etmeyin veya titreşimle.

This is how to disable the camera shutter sound on Motorola. / © AndroidPIT

OnePlus'da kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

OnePlus cihazlarında ekranınızın sol tarafından içeri girip sağ tarafta olacak şekilde (üstte veya altta olacak) dişli çarkına dokunun. Açılan pencerede deklanşör sesi seçeneği görüntülenir. Bu seçeneği Kapalı olarak ayarlayın.

This is how to disable the camera shutter sound on OnePlus. / © AndroidPIT

Huawei veya Şeref üzerine kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Bazı Huawei aygıtlarında kamera deklanşörü sesinin devre dışı bırakılması birkaç adım atmaktadır. Kamera uygulamasına gidin, ardından menü simgesine (üç satır) ve ardından ayarlar düğmesine (cog wheel) basın. Sonra Sessize gidip etkinleştirin. Bu, kamera sesini devre dışı bırakacaktır.

Onur 8'de, yukarıda bahsedilen yöntemi kullanarak kamera uygulaması içindeki ayarları değiştirebilir veya sadece ana ses seviyesi tuşlarını kullanabilirsiniz.

This is how to disable the camera shutter sound on Huawei. / © AndroidPIT

Sony'de kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Bazı eski Sony Xperia cihazlarında kamera uygulamasına gidin, üç nokta (hamburger) simgesine, daha sonra dişli çarka hafifçe vurun ve deklanşör sesini devre dışı bırakmak için Ses sürgüsünü Kapalı olarak ayarlayın.

Bazı Sony cihazları, daha yeni Sony Xperia X gibi kamera deklanşör sesini daha da kapatmak için ana ses kontrollerini kullanıyor.

This is how to disable the camera shutter sound on Sony. / © AndroidPIT

Fotoğraf makinesinin kapanmasını kapatma ile ilgili sorunlarınız mı var? Herhangi bir sorununuz varsa yorumları bize bildirin.