Android’de kayan ekran görüntüleri nasıl yakalanır

Küçük ekranları titizlikle birbirine dikmek zorunda kalmadan uzun bir sohbete veya çoklu yayınların ekran görüntüsüne geçmek istediniz mi? Eh, şimdi kaydırma ekran görüntüleri ile hemen hemen her Android akıllı telefon ile mümkündür. En üst seviye Samsung, Huawei ve LG cihazları dahili bir seçeneğe sahip olsa da, işi daha iyi yapan üçüncü taraf uygulamalar var. İşte herhangi bir Android cihaz üzerinde kaydırma ekran görüntüsünü uğraşmadan çekmek.

Atlamak:

    Samsung Galaxy akıllı telefonlarında kaydırmalı yakalama Huawei akıllı telefonlarında kaydırmalı ekranlar LG akıllı telefonlarda genişletilmiş yakalama Herhangi bir Android telefonunda ekran kaydırma nasıl yapılır

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda kaydırma yakalama nasıl kullanılır

İlk önce Not 5’teki Samsung kullanıcılarına tanıtıldı ve o zamandan beri büyük ölçüde geliştirildi, ‘Daha fazlasını yakala’ adlı şık bir özellikti. Bu, bir sayfanın uzun bir ekran görüntüsünü üstten, aşağıya ve tek bir dosyaya kaydırmanıza izin veriyor. Bu özellik yeni moniker ‘Scroll Capture’ başlığı altında Galaxy S8’e bir geri dönüş yaptı ve elbette en son Galaxy S9’da keyfini çıkarabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

    Öncelikle, Gelişmiş ayarlardan Akıllı yakalamayı etkinleştirin. Bir çekim yapmak istediğiniz ekrana gidin. Normal bir ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsünü aldığınızda, ekranın altında gösterilecek olan seçeneklerden Kaydırma yakalama (daha önce “daha fazla yakalama”) üzerine dokunun. İşiniz bitene kadar sayfa boyunca ilerlemek için Kaydırma yakalama düğmesine dokunmaya devam edin.

Huawei akıllı telefonlarda kaydırma görüntüleri nasıl kullanılır?

EMUI 5.0’dan itibaren, Mate 20 gibi Huawei Mate cihazları kayan ekran görüntülerini almanıza izin veriyor. İşte nasıl yapılacağı:

    Aynı anda Güç ve Sesi azaltma düğmelerinde Basılı Tutun ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı bulun. Birkaç saniye sonra görüntüyü başarıyla yakaladığınızı bildiren bir animasyon görünecektir. Animasyon kaybolmadan önce, simgesine dokunun. Scrollshot seçeneği Hemen hemen, telefonunuz ekranda aşağı doğru kaymaya başlar ve orijinal ekran görüntüsüne eklenir. Durmasını söyleyen ekrana dokunana kadar kaydırmaya devam edecektir. Ekranda incelemeniz için kaydırma ekranı görünecektir. Buradan görüntüyü Paylaşabilir, Düzenleyebilir veya Silebilirsiniz.

Bir LG akıllı telefonda Extended Capture nasıl kullanılır?

Web sayfalarının kaydırma ekran görüntülerini yakalamak, LG telefonlarında G6’dan bu yana bir seçenek olmuştur. Yapman gerekenler işte burada:

    İstediğiniz web sayfasını açın Bildirim çubuğunu aşağı çekin, ardından Capture + Web sayfasına dönün ve sağ alt köşedeki Genişletilmiş öğesini seçin ve seçin. İşlem başladıktan sonra ekran kayar. İstediğiniz her şeyi yakaladıktan sonra, durdurmak için simgesine dokunabilirsiniz. Ekran görüntüsünü kaydetmek için sol üst köşedeki onay işaretine dokunun ve nereye kaydedilmesini istediğinizi seçin.

Bununla birlikte, bazı kullanıcıların bu özellik ile kaydırılabilir tüm uygulamalarda ekran görüntüsü yakalayamadığını rapor etmemiz gerekir.

    Android cihazınızda nasıl ekran görüntüsü alınır?

Herhangi bir Android cihazında kayan ekran görüntüleri nasıl alınır

Tabii ki, herkes yüksek kaliteli bir Galaxy, LG veya Huawei Mate akıllı telefonunu karşılayamaz veya kullanamaz. Neyse ki, tüm ekranınızı yakalamak için mecbur değilsiniz. Bu Android içine pişmiş bir özellik olmasa da, bu yapılamayacağı anlamına gelmez. Kullanabileceğiniz üçüncü parti bir uygulama var:

Uzun atış

Bu uygulama, bir yuvarlanma ekran görüntüsünde tüm sayfaları sorunsuz bir şekilde yakalamanıza izin verir. Kullanımı kolaydır ve birden fazla seçenek sunar. Web sayfaları için, özellikle URL’yi uygulamanın kendisine girebilirsiniz. Oradan tek yapmanız gereken ekran görüntüsünüz için bir başlangıç ve bitiş noktası seçmek. Sonuçlar kusursuz, bu da LongShot’ı uzun haber yayınlarını veya makaleleri yakalamak için mükemmel bir uygulama haline getiriyor.

longshot

Ancak, web sayfalarından başka bir şey yakalamak istiyorsanız, diğer uygulamaların üzerinde görünmesi için LongShot’a izin vermeniz gerekir. Ardından, örneğin Reddit uygulamasını açabilir ve o uzun komik yorum zincirini yakalayabilirsiniz. LongShot ayrıca kaydırma yaparken otomatik kaydırma ve otomatik çekim sunar. Ancak en iyi bölüm, uygulamanın ücretsiz olması ve ekran görüntülerine filigran koymamasıdır. Reklamlar var, ancak müdahaleci değiller ve istedikleri zaman kapatılabilirler (isterseniz, bunları kaldırmak için küçük bir ücret ödeyebilirsiniz). Hala ikna olmadıysanız, uzun kaydırma ekran görüntüsümüzün nasıl değiştiğini kontrol edebilirsiniz:

2019 2 13 16 29 3

Uzun ekran görüntüsü için LongShot

Bir dahaki sefere arkadaşınız can sıkıcı bir şekilde size tek bir metin görüşmesinin dört ekran görüntüsünü gönderdiğinde, bu makalenin linkini gönderdiğinizden emin olun. Ve paylaşmak istediğiniz kullanışlı ipuçlarınız varsa, bize aşağıya bir yorum bırakın!