Android'de kaydırma ekran görüntülerini yakalama

Galaxy S8'in en kullanışlı özelliklerinden bir tanesi, herhangi bir Android telefonda olabilir. "Kaydırma yakalama" hakkında konuşuyorum; bu, bir bütün sayfanın ekran görüntülerini kaydırarak daha uzun süre almanızı sağlar. Ekran görüntülerini elle tek bir dosyaya dönüştürmek için elle dikmenizi sağlayan bir ton uygulama var, ancak sıkıcıdır. Hareket olmadan Android'de kaydırma ekran görüntüsü özelliğini nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  • En iyi Android Nougat ipuçları ve püf noktaları
  • Android O: haberler, özellikler ve sürüm bilgisi

Not 5'de Samsung kullanıcılarına tanıtıldı ve büyük oranda Galaxy S7 için geliştirildi, 'Capture more' adlı şık bir özellikti. Bu, üstten tek bir dosyada tek bir uzunluktaki bir ekran görüntüsünü almanıza ve tüm dosyayı aşağı kaydırmanızı sağlar. Galaxy S8 sayesinde yeni özellik 'Kaydırma yakalama' ile bu özellik tekrar dikkat çekiyor. Galaxy S8'in popülerliği ve şaşırtıcı özellikleri hakkındaki tüm dolandırıcılık ile daha fazla kişi Android telefonlarında daha uzun ekran görüntüleri nasıl yakalayacağını merak ediyor. Android'in kendisinde pişmiş bir özellik olmasa da, bu yapılmayacağı anlamına gelmez. Galaxy telefonları olmayanlarınız için günü kaydetmek için Stitch & Share adlı bir üçüncü taraf uygulaması var.

Stitch & Share: big screenshot

Bu sezgisel uygulama ekran görüntülerini normalde yaptığınız gibi almanızı sağlar, ardından bunları sizin yerinize otomatik olarak diker (el ile yapmanızı gerektiren diğer uygulamalardan farklı olarak). Tek yapmanız gereken ekran görüntüsünü bir dosya olarak kaydetmek ve hatta hemen sonrasında uygulamadan paylaşmanızı sağlar.

Play Store'dan Stitch & Share ile tüm bir web sitesinin, haber makalesinin veya uygulamanın bir ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. Dosyayı indirdikten ve gerekli izinleri verdikten sonra, ilk ekran görüntüsünü her zamanki gibi çekin. İlk ekran görüntüsünde görünenlerin yalnızca küçük bir kısmı ekranda görünmeye devam edene kadar aşağı kaydırın ve bir sonraki ekran görüntüsünü alın. İstediğiniz her şeyin fotoğrafını çekene kadar bu adımı tekrarlayın. Ardından, telefonunuzun bildirim panelini açmak için aşağı doğru hızlıca kaydırın ve uygulamayı açmak için Dikiş ve Paylaş bildirimine hafifçe dokunun. Veya, Dikiş ve Paylaşma uygulamasını açıp otomatik dikiş yapmak istediğiniz ekran görüntülerini seçebilirsiniz. Buradan, uzun ekran resmini kaydetmek için yeşil oku hafifçe vurmanız yeterlidir.

After a quick setup, you’re ready to begin taking scrolling screenshots instantly. / © AndroidPIT

Stitch & Share'in yapabileceği şeylerin bir örneğini görmek için aşağıdaki çok uzun, maksimum çözünürlük ekran görüntüsüne göz atın. Uygulamaya bir takım dezavantajlar vardır, yani sonuçlar her zaman mükemmel değildir ve ücretli bir sürüme geçmediğiniz sürece sağ alt kısımda küçük bir filigran görünür. Olduğu söyleniyor, çok kullanışlı ve kullanışlı bir uygulama.

You can see the results weren’t perfect just above they byline, but the body text was fine. / © AndroidPIT

Bir dahaki sefer arkadaşın rahatsız edici bir şekilde tek bir yazılı mesajla dört ekran görüntüsü gönderdiğinde, onlara bu yazıya bir bağlantı gönderdiğinizden emin olun. Ve, paylaşmak istediğiniz kullanışlı ipuçlarınız varsa, bize aşağıda bir yorum bırakın.

Samsung Galaxy S8 nereden alınır

Best price

New CAT S60 FLIR Thermal Camera Dual SIM Waterproof Unlocked – EU / RoW variant

£429.00

£429.00 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Midnight Black) Salesstart 28.4. unlocked

£608.40

£608.40 total

Check Offer

Samsung G950F Galaxy S8 (Arctic Silver) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Orchid Grey) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer