Android'de Kilit Ekran Reklamları Nasıl Kaldırılır

Geliştiricilerin neden uygulamalarında reklam göstermeleri gerektiğini düşündüklerini anlıyorum. Mükemmel uygulamayı oluşturmak için çok çalışıyorlar ve yaşamak zorundalar. Mobil cihaz olarak para kazanmanın yalnızca iki yolu vardır. Uygulamanızı / uygulama içi satın alımlarınızı satabilir veya reklam gösterebilirsiniz.

FriscoFoodie @WikimediaWhile showing ads inside the app is cool with me, some devs go crazy and start injecting ads even when you are not using the app. You see these pop ups when you are using some other app. Sometimes, you see ads on your lock screen when you are not even using your mobile. This is shady as well as crazy.

Şimdi, bu uygulamalardan bazılarını bulmak zor olabilir, ancak etrafta dolaşmanın bazı yolları vardır.

1. Son Etkinlik

Android kilit ekranınızda bu reklamları yalnızca yeni görüntülemeye başladıysanız, yeni indirilen uygulama şüpheli eylemden sorumludur. Gece gibi düzenli olarak yeni uygulamaları deneyen, benim gibi biri için, işler kolayca elden çıkabilir.

Daha fazla seçenek göstermek için Play Store'a gidin ve menü simgesini tıklayın. Uygulamalarım ve oyunlarım'a tıklayın.

Üç sekme var, ancak Yüklü sekmeyi seçmek istiyorsunuz. Burada, uygulamalarınızı farklı siparişlerde sıralayabilirsiniz ancak son kullanılan bir uygulama arıyoruz. Yani, Sırala düğmesine tıklayın ve Son Kullanılan seçeneğini seçin.

Kilit ekranınızda reklam gösteren gölgeli uygulamalar genellikle hiper aktiftir ve listenin en üstünde listelenir. Siz olmasanız bile aktif olduklarını göreceksiniz.

Benim durumumda, bu kılavuzu yazarken açılan pencereleri de sunan Amber Hava Durumu uygulamasıydı. Belki de kendi sonunu sezdi ve zamanının çoğunu droidim üzerinde yapmak istedi. Kaldır onu.

Akıllı telefonunuzun kilit ekranında reklam göstermekten sorumlu birden fazla uygulama olabilir. Şu sinir bozucu reklamları görmeyi bırakmalısın. Yoksa, okumaya devam edin.

Also on Guiding Tech
How To Block Malware On Android

Read More

2. Uygulama İzinleri

Bazı uygulamalar neden kilit ekrana gösterilmezken diğerleri uygulama yapamaz mı (ya da yapmayacak)? İzinler. Bir uygulamayı her indirdiğinizde, daha fazla rızanız veya bilginiz olmadan arka planda bir şeyler yapma izinleri veriyorsunuz.

Bu yöntem daha fazla zaman alacaktır ve sabrınızı sınayabilir ama cehenneme, yine de yapmanız gerekecek. Temel olarak, 'Diğer uygulamaların üzerine çizim yapmasına izin verilip verilmediğini görmek için uygulama izinlerini kontrol edeceğiz.

Bu belirli uygulama izni, uygulamaların diğer uygulamaları kullanırken veya ekran kilitlendiğinde reklam sunmasına izin verir.

Örneğin, TV, AC ve IR blaster'ı destekleyen diğer elektronik ürünlerinizi kontrol etmek için kullanabileceğiniz Peel Smart Remote adlı bir uygulama vardır. Evrensel uzaktan kumanda. Sadece, yarın olmadığı gibi reklamlar gösterir. Bununla ilgili neler yapabileceğimizi görelim.

Ayarlar'a gidin ve Uygulamalar'ı açın.

İç Uygulamalar, modelinize bağlı olarak, Diğer uygulamalar üzerine çiz seçeneğini bulmanız gerekir. Ayrıca Özel Erişim altında olabilir. Benim durumumda Ayarlar altındaydı.

Burada, diğer uygulamalar üzerinde çizim yapma izni olan tüm uygulamaları görebilirsiniz. Şimdi, bu uygulamalardan bazılarının sihirlerini çalışmak için bu izne ihtiyacı var. Örneğin, her çağrı aldığınızda açılır Truecaller.

Listeye git ve mantığı uygula. Bu uygulamanın düzgün çalışması için diğer uygulamalar üzerinde çizim yapması gerekiyor mu? Aynı mantığı uyguladıktan sonra Peel Smart Remote'u buldum. Listeden uygulamaya tıklayın ve bir geçiş düğmesine sahip olmalısınız.

İdeal olarak, uygulamanın çalışması için gerekli değilse, kapalı olmalıdır. İzinleri devre dışı bırakabilir veya uygulamayı tamamen kaldırabilir ve bir alternatif bulabilirsiniz. Bu senin yapman için bir çağrı olacak.

Sorun çözülene kadar suçlu olabileceğini düşündüğünüz her uygulama için bu izne olan erişimi iptal etmeye devam edin. Her seferinde bir uygulama yapın, böylece hangisinin çalıştığını biliyorsunuz.

Also on Guiding Tech
How to Manage Permissions of Individual Apps on Android

Read More

3. Durum Tespiti

Bir uygulamayı yüklemeden önce bile, uygulama yorumlarını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Örneğin, Peel Smart Remote uygulama sayfasını ziyaret ettiğimde, kullanıcıların çok fazla reklam gösterdiği için uygulamayı patlatmasıyla tonlarca yorum görüyorum. Değerlendirme puanı şimdi iyi görünüyor olsa da. Belki bir güncelleme yaptılar?

Yapmanız gereken bir sonraki şey, uygulama izinlerini kontrol etmektir. Uygulama sayfasının en altına gidin ve İzin ayrıntılarını bulacaksınız.

Uygulamanın sorduğu tüm izinlerin listesini görmek için üzerine tıklayın. Adil uyarı, bu izinlerden bazıları sizi kızdırabilir! Her neyse, aradığımız izin genellikle Diğer başlık altında bulunur.

Geri Kontrol Almak

Diğer uygulamaların üzerine çizim yapma izni isteyen tüm uygulamaların, droidinizin kilit ekranında reklam göstermeyeceğini unutmayın. Kararın burada başlayacak.

Artık uygulama izinlerinin nasıl çalıştığını biliyorsunuz, ancak kullanılmayan uygulamalar nedir? Hepimiz yıllar olmasa bile aylardır uykuda olan uygulamalarımız var. Biliyorum. Aşağıda, kullanılmayan uygulamaları Android'de kaldırmanın iyi bir yolu var.