Android’de “MOBİL AĞ DEĞİLDİR” hatası nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy Note’taki bir ağ sorunu hakkında technobezz konularından bir soru aldım. Kişi diyor ki:

MY SAMSUNG GALAXY NOT, ARAŞTIRMA ÜZERİNE “IMEI NUMARASI KONTROL EDİLİYOR“ MOBİL AĞ KULLANILAMAZ ”ALIYORUM,“ IMEI SAYISI DOĞRU OLABİLİR ”

Ve seçilen ağ Android’de kullanılamıyor.

 

IMEI numarası hatalı olduğu için bu sorun boş veya geçersiz bir IMEI # sorunu olmayabilir. Boş bir IMEI numaranız varsa ve bir ağda kayıtlı değilken düzeltmeniz gerekiyorsa, şunu okuyun:

Galaxy Null IMEI # Geri Yükle ve Ağda Kayıtlı Değil Düzeltme

Mobil Şebekenin Kullanılamaz olmasına Neden Olan

Aşağıdaki adımların çoğu Samsung galaxy cep telefonunda MOBİL AĞ DEĞİLDİR sorunu için bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Sorun büyük olasılıkla bölgenizdeki alım eksikliği olabilir.

Samsung galaksisinde bulunmayan mobil şebekelerin büyük olasılıkla kötü bir sinyal / alım, Samsung galaksinin kapsama alanı, konumunuz veya SIM tükenmesi nedeniyle tetiklenebileceğini unutmayın.

Sorun T-mobile ve Verizon wireless Samsung Galaxy cep telefonları arasında yer alıyor.

Sorunu gidermeye başlamadan önce, lütfen şunu deneyin: Ağda kayıtlı olmayan ağ servislerine erişmek için SIM kartı takın.

 

Telefonunuzun dolaşımda olup olmadığını kontrol edin

  Ayarlar Mobil ağlar Veri Dolaşım

Uçak modunun kapalı olup olmadığını kontrol edin

  Ayarlar Diğer ayarlar Uçuş modu

Samsung Galaxy “Mobil Şebeke Kullanılamaz” Nasıl Onarılır

Mobile-Network-Not-Available-Error

 

Yöntem 1

Bu yöntem herhangi bir android cihaz için kullanılabilir. Şu yöne rotayı ayarla:

  Ayarlar Kablosuz ve ağlar Mobil ağlar Şebeke operatörleri Otomatik olarak seç.

Sorunu sonlandırmanın en basit yolu budur. İşe yaramadıysa, yöntem 2’ye geçin.

Yöntem 2

Pilinizi Değiştirin – Android telefonunuzda farklı bir pil deneyin. Bu, sorunu etkili bir şekilde çözebilir. Sizin için çalışmanın bu yolunu bulursanız, telefonunuzun ürettiği ısı miktarı nedeniyle aşırı ısınmış, hasar görmüş bir piliniz olduğu anlamına gelir.

Yöntem 3

Radyo sinyalinin doğru şekilde yayınlanmamasıyla ilgili bir sorun var.

  Çeviricideki * # * # 4636 # * # * kadranı Tatma menüsünden istenir Telefon / cihaz bilgilerini tıklayın ping testini çalıştırın Aşağı açılır listeden GSM Otomatik (PRL) seçeneğini seçin. Radyoyu yeniden başlat’ı tıklayın.

Source - www.teamandroid.com

Daha fazla iPhone ve android kodları için buraya bakın

Yöntem 4.a

Yukarıdaki tüm adımlar sizin için işe yaramadıysa, ürün yazılımınızı güncelleyin. İşte bunun için adımlar:

  Ayarlar Cihaz hakkında Yazılım güncelleme Güncelleme olup olmadığını kontrol edin

Bu, çoğu insan için Android’de bulunmayan mobil ağı sabitleyen basit bir yoldur.

“Kies ile Güncelleme” (İsteğe bağlı)

 

Yöntem 4.b

Fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  Ayarlar Fabrika Ayarlarına Sıfırla ve Sıfırla.

veya

  Cihazını kapat. Daha sonra, Android logosu ekranda görünene kadar Giriş, Güç ve Sesi Aç düğmesini birkaç saniye boyunca bir arada tutun. Herhangi bir seçeneği vurgulamak için düğmeleri sonra da ses seviyesini azalt düğmesini kullanın ve onaylamak için Güç tuşuna basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulayın ve güç düğmesini kullanarak onaylayın. Ardından, ‘Tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğini seçin ve onaylayın. ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini görmek için birkaç saniye bekleyin ve onu seçin. Telefon daha sonra yeniden başlatılır ve tekrar sıfırdan ayarlamanız gerekir.

 

Yöntem 5

Çoğu insan “ağ ararken hata” ile karşı karşıya

samsung_galaxy_s3_mobile_phone_photos_images_last_image_6-1-600x566

Bu sorun SIM kartınızın doğru yerleştirilmemesinden kaynaklanır, bu nedenle mobil ağ şebekesinde bulunmuyor olabilir. Bu sorunu çözmek için şuraya gidin:

  Ayarlar Mobil şebeke ayarları Mobil ayarlarda, cihazınız kapanana kadar güç düğmesini ve giriş düğmelerini bir arada tutmanız gerekir. Galaxy’niz kapalıyken pili yavaşça çıkarın Ev düğmesine ve güç düğmesine 10 kez birlikte basın Ardından, Güç ve giriş düğmesine 1-2 dakika boyunca basılı tutun bu tüm statik şarjları boşaltır Pilinizi takın Samsung Galaxy’nizi açın SIM Kart ile henüz arka kapağı takmayın. Telefonunuz açıkken, SIM kartı çıkarın ve 3 kez yerleştirin. Telefonunuzu yeniden başlatmanız istenir. Telefonunuzu yeniden başlatın; şebeke ararken hatayı artık göremezsiniz.

 

Telefonunuzun kilidini açın

Android cihazınız ağ kilitliyse ve taşıyıcıları değiştirdiyseniz, kilidini açmanız gerekir. Güvenli bir kilit açma servisi arıyorsanız, artık bakmayın.

UnlockAuthority.com adresini ziyaret edin, formu doldurun ve kilit açma kodunu e-posta adresinize alın. Bütün süreç çok basittir. En önemlisi, servis güvenilir ve cihazınız için her şey güvenlidir – hasar ihtimali yoktur. Ancak sadece bu değil – kilit açma garantiyi geçersiz kılmaz.

 

Ağ üzerinden kullanılamaz

SSS

1. Verizon kullanıyorum ve yazılımım güncel, bu yöntemlerden hiçbiri çalışmıyor

“APN ayarlarınızı güncelleyin”

Verizon APN ayarları

İsim: Verizon APN: internet Proxy: <Not Set> Liman: <Not Set> Kullanıcı adı: <Not Set> Parola: <Not Set> Sunucu: <Not Set> MMSC: http://mms.vtext.com/servlets/mms MMS proxy’si: <Not Set> MMS portu: 80 MCC: 310 MNC: 012 Doğrulama tipi: <Not Set> APN türü: <Not Set> veya İnternet + MMS APN Protokolü: <Default> Taşıyıcı: <Not Set>

 

2. Artık mobil ağın uygun olmadığını göremiyorum, yeni bir hata “Ağda kayıtlı değil” gösteriyor

Ağda kayıtlı olmayan düzeltmeyi buradan okuyun.

 

3. Tüm yöntemleri denedim ama hiçbiri işe yaramadı

”“ Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Mobil Ağlar> Şebeke Operatörleri> Kendi Şebekenizi Seçin VEYA Otomatik Olarak Seçin ”seçeneğine gidin.

 

İlgili Çözümler

  Android Telefonda ‘SIM Ağı Açma PIN’i’ Mobil Veriler Sorunu Otomatik Olarak Bağlıyor
  Ağ ararken Samsung Galaxy hatası Samsung Galaxy Ağ bekliyorum Restore / Repair Galaxy Null IMEI # ve Ağda Kayıtlı Değil Onar Ağ Hizmetlerine Erişmek için SIM Kart Takın Ağda Kayıtlı Değil Onar Ağda Kayıtlı Değil Onar Samsung Galaxy / Android