Android'de mobil Hotspot'u kurma – Android Kurumu

Android akıllı telefonunuzu bilgisayarınız olarak kullanırken veya çevrimiçi duruma geçmek için tabletinizin ruh kaynağı muhtemelen DSL, kablo veya özel bir hotspot cihazı almaktan daha az tercih edilir – Android telefonunuzu bir hotspot'a dönüştürmenin gerçekten kullanışlı olabileceği zamanlar vardır. Örneğin, ana web kaynağınız koparsa, önemli noktalara sahip olmak önemli işleriniz varsa ya da YouTube'daki en son kedi videolarını kontrol etmek için artık bekleyemiyorsanız, bir hotspot'un olması hayat kurtarıcı olabilir.

Bu yazıda Android telefon, yani Android telefonunuzu kullanan bir mobil hotspot oluşturmaya bir göz atalım.

Uyarı: Mobil operatörünüzü ve satın aldığınız servis planını öğrenmek için lütfen zaman ayırın. Her plan tethering ve hotspot hizmetleri için izin verilmez ve ek ücret talep edilebilir. Ayrıca, bazı taşıyıcı markalı telefonlar, kablosuz telefonunuzdaki hotspot özelliklerini tamamen devre dışı bırakmış olabilir, bugün birkaç teknikle başlayıp çalışmaya çalışacağız, ancak cihazınızda mümkün olmayabilir.

Başlamadan Önce

Bugün birkaç farklı uygulamaya bakacağız, ancak birincil hedefimiz varsayılan Android mobil hotspot özelliklerini kullanmaktır. Bir Nexus veya GPe telefon ya da orada bulunan çok sayıda kilidini açılmış cihazdan birini çalıştırıyorsanız, gideceğiniz iyi bir şans var.

Daha eski bir telefon kullanıyorsanız (yerinde mobil hotspot yetenekleriniz yoksa) Fox-Fi'yi indirip yüklemenizi isterim; Google Play Store'da ücretsizdir. Ücretsiz sürümü, uygulamanın cihazınızda çalıştığından emin olmak için hazırlanmıştır; daha sonra, Google Play Store'da ek bir uygulama olan tam lisans için 7,95 ABD doları bulmanız gerekecektir.

FoxFi on Google Play Store

Tipik hotspot metodolojisine ilginç bir alternatif Open Garden adı verilen bir uygulamadır. Bunu daha ayrıntılı olarak tartışacağım, ancak onun için sosyal taraf aradığınız şey olabilir ve Google Play Store'da ücretsizdir.

Open Garden on Google Play Store

Android'de bir mobil hotspot kurma

Bunu süper basit tutacağız. Gerçek şu ki, Android stokunu veya onun yakınında bir şey çalıştırıyorsanız, muhtemelen cihazınızdaki hotspot düğmesini bir noktada görmüşsünüzdür. Özellikle, Android Lollipop'taki Bildirim gölgesinde Hızlı Ayarlar bölümüne girildiği andan beri orada kaldı.

Hızlı Ayarlar'daki düğme, mobil hotspot'unuzu açmanın ve kapatmanın en hızlı ve en kolay yolu olmasına rağmen, kullanmadan önce konfigürasyonları yapılandırmak için biraz zaman isteyeceksiniz.

Ana sisteminize gidin Ayarlar.

Kablosuz kullanımı ve ağlar bölümünün altındaki Veri kullanımı'nın hemen altındaki Daha Fazla düğmesine basınız.

Tethering'i açın ve taşınabilir hotspot'u açın.

Kablosuz hotspot'u kur üzerine dokunun.

Bir Ağ adı girin. SSID olarak bildiğiniz şey budur ve çevrenizdeki herkese görünür olacak, bu yüzden eğlenin, ancak kaba olma. Bugün "Onlar İzliyorlar" ı kullanalım.

Yukarıdaki kötü mizahımıza rağmen, kesme işareti gibi özel karakterleri ağ adınıza eklemenin harika bir fikir olmadığını ancak çoğu cihaz için hala geçerli olacağını unutmayın.

Bir güvenlik türü seçin. WPA2 AES (veya AES mevcut değilse PSK) tavsiye ederim, ancak sadece yakınlardaki herhangi birine internette bilgi vermek istiyorsanız Hiçbirini seçebilirsiniz.

Yukarıdaki güvenli seçeneği seçerseniz, bir Şifre girin. Bu, diğer tüm cihazlarınıza girmeniz ve bağlanmalarına izin verdiyseniz, arkadaşlarınıza ve ailenize vermeniz gereken şifredir. Yine, kaba olmak iyi bir fikir olmayabilir.

Harika bir haber, zor kısmı bitti, şimdi yalnızca hizmeti açmanız gerekiyor ve çalışmıyor ve çalışıyorsunuz. Burada ayarları yapmak için kullanışlı bir geçiş vardır veya Bildirim gölgesinde Hızlı Ayarlar'ı kullanabilirsiniz. Gerçi çok sıkıcı, neden Tasker'da sizin için kullanacak bir proje oluşturmuyorsunuz? Görevinizi oluşturun, Net -> WiFi Bağlayıcısını ekleyin ve açıp kapatın.

Mobil kablosuz hotspot'unuz için Fox-Fi'yi kullanma

Gerçek şu ki, Fox-Fi daha eski bir uygulamadır ve yalnızca eski cihazlarda çalışmaktadır, bu yüzden neden rahatsız oluyoruz? Benim gibi iseniz, en az bir eski cihazınızı tekmeleyeceksiniz ve günlük görevlerine ayak uyduramıyor olsalar da, bir seferde bir mobil hotspot gibi davranmak gibi bir görev sunma kapasitesinden daha fazla.

Burada sizi adım adım rahatsız etmeyeceğim, sadece daha eski bir telefon çalıştırmak isteyeceğinizi biliyorum. Bugün çalışan Android 2.3.3 Gingerbread cihazım var. Bir Ağ adı ve Şifre kurmak isteyeceksiniz, daha sonra devam edin ve açın.

Uygulamada hangi yeni cihazların desteklendiğini görmek için FoxFi için Google Play Store girişini etkinleştirdiğinizden emin olun. Ayrıca, USB ve Bluetooth bağlantı paylaşma modları uygulamada mevcuttur; bu nedenle, gerçek Wi-Fi erişim noktası çalışmıyorsa, tamamen soğukta değilsiniz.

Mobil hotspot için Open Garden'ı kullanma

Open Garden artık Android cihazlarınızdaki İnternet bağlantısı etrafında yoğunlaşan bir dizi uygulama ve hizmet sağlayıcısıdır. Onların adaşı uygulaması olan Open Garden: Internet Paylaşımı, 4.2'nin ötesinde Android sürümleriyle ilgili sorunları da var, ancak yabancılarla paylaşmak için tamamen benzersiz bir yaklaşım sunuyor.

Çoğunlukla Bluetooth üzerinden çalışan Open Garden, cihazınızla birlikte yakınlardaki diğer Open Garden donanımlı cihazlar arasında eşler arası bir ağ oluşturmaktadır. Kendi evinizde bu, telefonunuzun İnternet sağlamak için tabletinize bağlanmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte, kalabalık bir kafede, tüm telefonlar ve tabletler birbirine yapışır, internetin topluca sizin tarafınızdan sağlanması ve diğer tüm etkin telefonların bağlantıları.

Open Garden'ı süper güvenli kişisel hotspot'la karıştırmayın, diğerleri ağda dolaşabilir ve verilerin çok çabuk tükenmesine neden olabilir. Lütfen veri kullanımınızla ilgili sekmeler bulundurun.

Sıradaki ne

Google Play Store'da bu ve benzeri hizmetleri etkin nokta ve tethering için sağlayan bir sürü harika uygulamalar var. Lütfen, bugün yapılan iki uygulamanızın en yeni ve en büyük uygulamalar olduğunu düşünmeyin, yalnızca kutunun dışında biraz düşünmek istedik. Buradan, Android 4.2 ve daha yeni sürümlerde, Android güvenliği şeyleri değiştirdi; bu, köklü olmayan uygulamaların WiFi etkin noktaları doğru bir şekilde sunmasını zorlaştırıyor; en iyi iddia, varsayılan Android veya operatör aracını kullanmaktır; cihazın donanımlı bir cihazı var.

Ayrıca bir mobil hotspot kullanırken güvenliği de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kendiniz için oluşturduğunuz hotspot'a güvenebilirsiniz, ancak başka ağlara bağlanıyorsanız, VPN Proxy hizmetini düşünebilirsiniz. Hotspot Shield da dahil olmak üzere daha önce bir numaraya baktık.

Sarma

İşte aldın! İşte böyle bir Android sıcak nokta oluşturun. Yazının başında belirttiğimiz gibi, bunu yapmanın en kolay ve en kolay yolu Android'in kendi sistemini kullanmaktır. Ancak tabii ki, bazılarınız bunu rahatsız edici buluyor. Herhangi birinizin kullanmayı tercih ettiğiniz başka yöntemleri var mı? Yorumları bize bildirin!