Android'de No Signal Nasıl Onarılır

div.topad{text-align:center} Tweet

Sinyal yok veya bağlantı yok, cep telefonları için büyük bir problem. Kullanıcılar, istedikleri zaman cep telefonunun en temel işlevini kullanarak arama yapabilmeyi ister. Bazı bölgelerde bağlantı yapamadığımız bağlantı sorunları olsa da, neredeyse hiçbir şey yapamayız, bazı telefonlar şebeke olsa bile sinyal vermiyor. Bu, telefonla ilgili bir problem ve bu durumda şebekeyi suçlayamayız.

Okurlarımızdan bazıları, özellikle de Samsung kullanıcıları, telefonlarındaki sinyal sorunlarından sık sık şikayet etmişlerdir. Arama yapmaya ve hiç sinyal olmadığını ya da 'Ağda kayıtlı değil' yazan bir açılır kutu bulduğunu bulmaya çalışırlar. Bu sorunlar çok nadir olduklarında ve uzun sürmezken ele alınabilir, ancak bu çok sık gerçekleşirse, kullanıcılar için aşırı can sıkıcı olabilir.

Bu, Android'de sinyal olmadan uğraşırken fark edebileceğiniz en yaygın hatalardan biri olsa da, diğer hatalar arasında 'Ağ aranırken hata', 'SIM kartınız bu ağ için bağlantıya izin vermiyor' ve 'Ağı otomatik olarak ara' bulunur. veya “yalnızca acil durum çağrıları

Ayrıca bkz: Apple müziğini nasıl kapatabilir Android'de Auto-renew

 

Sorun Yapıcıyı Tanımlama – SIM veya Android Cihazı

Telefonunuzdaki sorunu gidermeye başlamadan önce, SIM'in başka bir cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz önerilir. Bir arkadaşın telefonunu veya ailedeki başka bir akıllı telefonu veya tableti kullanabilirsiniz. Bu, sorunun şebekede mi yoksa telefonda mı olduğunu çözmenize yardımcı olur. SIM düzgün davranıyorsa ve başka bir cihazdan herhangi bir problem olmadan arama yapabilir ve arama yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz, o zaman sorun kullandığınız cihazdadır. Aksi takdirde, SIM başka bir telefonda da çalışmıyorsa, SIM sağlayıcınızla bağlantı kurmak isteyebilirsiniz.

Bu, sorunun telefonla olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak çok önemli bir adımdır. Telefonu gidermeye başladığımızda, sayısız adımdan sonra şebekeyi problem olarak tanımlamak anlamsızdır. Telefon sorun yapıcı olarak tanımlandıktan sonra, sorun telefonun yazılımında veya donanımda olabilir. Ancak, işte bu sorunu çözmek için olası çözümler.

 

Samsung Galaxy S, Galaxy Note, LG G, Nexus ve Diğer Android Cihazlarda Hiçbir Sinyal Sorunu Çözümleri

 

1. Çözüm: Cihazınızı yeniden başlatın

Bu sorun için en iyi ve en yararlı çözüm cihazı yeniden başlatmaktır. Aygıtı yeniden başlattığınızda, sistemi yeniler ve aygıt her yerde ağ arar. Sorun genellikle geçici olarak çözülebilse de, genellikle yararlı olabilir ve daha sonra tekrar edebilir. Bu problemi çok sık görmeyen kişiler için yeniden başlatma işlemi hızlı ve kolay bir çözüm olabilir.

2. Çözüm: Uçak Modunu Değiştirin

Pek çok okuyucu bunu yararlı bir çözüm olarak gördü ve bu sorunun hızla çözülmesine yardımcı oldu. Uçak modunu değiştirmek için, telefonunuzdaki bildirimlerin gölgesini aşağı çekin ve Uçak modu simgesini arayın. Modu açmak için simgeye dokunun. Modu kapatmak için 30 saniye bekleyin ve simgeye tekrar dokunun.

Telefonunuz Uçak modundan çıktığında, şebekeleri tekrar aramaya çalışır.

3. Çözüm: SIM kartı kontrol edin

Bazen, SIM kart doğru şekilde takılmadığında, sinyal yok veya ekranınızda beliren bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için, telefonunuzu kapatın ve SIM kartı çıkarın. Şimdi kartı tekrar takın ve doğru yerleştirildiğinden emin olun. SIM kartın metal braket içinde hareket ettiğini hissediyorsa, hareketin bağlantının kaybolmasına neden olma ihtimali vardır ve sinyal sorunu yaşamazsınız.

SIM'in çok fazla hareket ettiğini tespit ederseniz, bir şey yapılıp yapamayacağını ve telefonun garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmek için telefonu üreticiye götürün. Yerinde güvenli bir şekilde tutmak için SIM'in üstünde bir kağıt parçası da deneyebilir ve kullanabilirsiniz.

 

4. Çözüm: Mobil Ağı Otomatik Olarak Seçin

Tüm Android cihazlar bu çözümü kolayca deneyebilir. Mobil şebeke cihaz tarafından otomatik olarak seçilecektir ve sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Mobil ağı seçmek için aşağıdaki adımları otomatik olarak izleyin:

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Daha fazla ağ arayın ve üzerine dokunun.
 • Şimdi bir sonraki ekranda Mobil ağlar üzerine dokunun.
 • Şebeke operatörleri üzerine dokunun ve bir sonraki ekrandan Otomatik Seç'i seçin.

Cihaz ağları otomatik olarak aramaya başlayacak ve bir tanesini tanımladıktan sonra ağa bağlanmaya çalışacaktır. Bu, sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

5. Çözüm: Doğru Radyo Sinyali Yayınını Yapma

Bazen, radyo sinyali beklendiği gibi yayınlanmadığında, telefon sinyalsiz veya servissiz bir problemle karşılaşabilir. Bu sorunu çözmek için şu adımları izleyin:

 • Telefonunuzun çeviricisini açın ve * # * # 4636 # * # * .Bu numarayı yazın ve sonuçları bekleyin.
 • Cihazınızın ekranında bir test menüsü göreceksiniz. Bu menüden telefon / cihaz bilgisine tıklayın.
 • Ping testini çalıştırın ve ardından aşağı açılır listeden GSM Otomatik (PRL) seçeneğini seçin.
 • Radyoyu Kapat üzerine dokunun

Bu adım tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve şebekeye bağlanıp bağlanamadığınızı kontrol edin ve telefonu arama yapmak ve mesaj göndermek için kullanın.

 

6. Çözüm: Telefon yazılımını güncelleyin

Telefonunuzun veya tabletinizin yazılımı, cihazınızın doğru çalışması için zamanında güncellenmelidir. Cihazınız güncellendiğinde, yeni yazılım, mevcut yazılımdaki bilinen hatalar veya sorunlar için birçok düzeltme getirecektir. Cihazınızdaki yazılımı güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Aşağı kaydırın ve Cihaz Hakkında veya Telefon hakkında, Tablet hakkında seçeneğini arayın. Üzerine dokunun.

 • Güncellemeleri denetle ve mevcut güncellemeler varsa üzerine dokunun, ardından güncellemeleri indirin ve yükleyin.

Telefonunuzun yazılımı güncellendiğinde, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır ve yeniden başlattıktan sonra mevcut şebekeye bağlanmaya çalışır. Ağ bağlandıktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

7. Çözüm: Boş IMEI

Cihazın IMEI numarasının boşalmış olabileceği ya da sinyalsiz ya da servis sorununa neden olabilecek bilinmeyen bir IMEI numarası sorunu olabilir. IMEI numaranızın boş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ve eğer sorun IMEI numarasındaysa, boş IMEI'yi geri yüklemek zorunludur.

 

 • Telefonunuzun çeviricisine girin ve cihazınızın IMEI numarasını getirecek * # 06 # girin. Sonuç Null olarak gösteriyorsa, cihazınızın IMEI numarası bozuktur ve bu sorunu çözmek için gerekli işlemi yapmanız gerekir.
 • Sorunu çözmek için cihazınızın çeviricisinden * # * # 197328640 # * # * tuşlarına basın. Alternatif olarak, * # 197328640 # numaralı telefonu da arayabilirsiniz. Bu numarayı çevirirken, telefonunuzdaki komut moduna gireceksiniz.
 • Cihazınızda Ortak seçeneğini seçtiğinizden emin olun.
 • Şimdi Saha Test Modu (FTM) olması gereken ilk seçeneği seçin. FTM'yi Açık olarak bulursanız, Kapatın. FTM'yi kapattıktan sonra, Menü düğmesine basın; IMEI numaranız geri yüklenmelidir.
 • FTM'yi kapatmak için, tuş girişini kullanarak seçenek 2'ye basmanız gerekir.
 • Cihazınızın bataryasını çıkarın (çıkartılabilir bir batarya varsa) ve cihazınızın SIM kartını da çıkarın.
 • İki dakika bekleyin ve pili tekrar takın, ancak SIM'i henüz geri takmayın.
 • Cihazı açın ve numara çeviriciden * # 197328640 # numarasını tekrar yazın.
 • Hata ayıklama ekran menüsüne girin ve Telefon kontrolü üzerine dokunun.
 • Sonra, Nas Control ve ardından RRC üzerine dokunmanız gerekir. Son adım, RRC Revizyonuna ve ardından Onaylandı üzerine dokunun.
 • Bu adımları tamamladıktan sonra, telefonunuzu kapatın ve SIM kartı tekrar takın.

Telefonunuzu açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

8. Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramadıysa, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Herhangi bir cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, yazılımı telefonun kutusundan çıkarıldığı andaki durumuna getirin. Bu adım telefonunuzdaki tüm verileri siler ve aynı zamanda telefonunuza indirilmiş olabilecek tüm uygulamaları siler. Bu nedenle, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce tüm verilerin yedeğini almanız gerekir.

Android cihazlarında Ayarlar menüsünden de bir yedekleme seçeneği var ve bu seçeneği kullanarak bir yedekleme oluşturmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Yedekleme ve sıfırlama üzerine dokunun
 • Bu ekrandan bir yedekleme oluşturma seçeneğini işaretleyebilir veya işaretini kaldırabilirsiniz.
 • Ekranın altına doğru Fabrika Ayarlarına Sıfırla düğmesine sahipsiniz. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak için üzerine dokunun.

Telefon fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra, otomatik olarak yeniden başlatılır. Telefonunuzun şebekeye bağlanmasına izin verin ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

“Şebeke ararken hata” olduğunda ne yapmalıyım?

Okuyucularımızdan bazıları, telefon sinyali olmadığında ekranlarında çıkan bu hatanın çözümünü istedi. Hiçbir sinyal sorununu kapsamadığımız için, bu sorunun nasıl çözüleceğini de kontrol edelim. Çözüm, bu konuya özgü ve Android telefonların çoğu için çalışmış görünüyor.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Şimdi Mobil Şebeke Ayarları'na bakın ve üzerine dokunun.
 • Aynı ekranda kalmak, telefon kapanana kadar Güç tuşunu ve cihazınızın Giriş tuşunu basılı tutun.
 • Çıkarılabilir ise, cihazınızın pilini çıkarın.
 • Şimdi ev düğmesine ve güç düğmesine birlikte basıp bırakın. Bunu 10 kere yap.
 • Bunu yaptıktan sonra, Güç ve Giriş tuşunu en az bir dakika boyunca birlikte basılı tutun. Bunu yaparak, telefonun devrelerinde bulunan tüm statik şarjları tahliye edebilirsiniz.
 • Şimdi tüm şarjlar boşaltıldıktan ve cihazınızı açtıktan sonra pili tekrar takın.
 • Cihazın arka kapağını koymayın
 • Telefonunuzun tasarımı izin veriyorsa, cihaz açıkken SIM kartı 3 kez çıkarmanız ve yeniden takmanız gerekir. İki SIM kart yuvasına sahipseniz, pili değiştirmeden SIM'i çıkartabileceğiniz kartı kullanın.
 • Cihazı yeniden başlatmanız istenecek

 

Cihazı yeniden başlattıktan sonra, ağa bağlanmasına izin verin ve beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorunun çözüldüğünden emin olmak için arama yapmayı ve mesaj göndermeyi deneyin.

 

Özel ROM kullanıyorum ve bu hatayı alırsam ne yapmalıyım?

Özel ROM'lu bazı cihazlarda sinyal hatası bildirilmedi. Böyle bir durumda, orijinal ROM'a geri dönmeniz ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmeniz önerilir. O zaman ROM'un cihazınız için uygun olmadığını bileceksiniz. Orijinal ROM, kurtarma ekranı kullanılarak yüklenebilir. İşlem tüm verileri silecek ve uygulamaları cihazınızdan kaldıracaktır, bu nedenle kaybetmek istemediğiniz tüm önemli veriler için bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun.

İhtiyacınız olan ROM'u, Ayarlar menüsündeki Cihaz Hakkında bölümündeki cihazınızın model numarasının yardımı ile bulabilirsiniz. Model numarasını aldıktan sonra, doğru ROM'u seçtiğinizden emin olmak için cihazın ROM'unu indirin. ROM, .zip dosyası biçiminde olacaktır. Dosyayı çıkarmadığınızdan emin olun. Ayrıca, indirmekte olduğunuz ROM için GApp’leri indirin. Bunları dahili depolamanıza veya SD karta kaydedebilirsiniz. ROM ve GApp’ları indirdikten sonra cihazınızı kapatın.

Şimdi, ekranda kurtarma seçeneklerini görene kadar Güç ve Sesi Azaltma düğmelerini birlikte basılı tutun. Çok fazla seçenek göreceksiniz ve ilk olanı Yükle seçeneğini seçmelisiniz. Dosyayı cihazınızda bulmanızı isteyen bir sonraki istemlerden birini seçin. Dosya bulunduktan sonra, Ekranın Altındaki Flaşı Onayla seçeneğini belirleyin. Stok ROM, cihazınıza yanıp söner. İşlem tamamlandıktan sonra önbelleği silmeli ve verileri silmeyi ve cihazınızı sıfırlamayı seçmelisiniz.

Bu, cihazınız için stok ROM'u kurma yollarından biridir. Bunu yapmanın başka yolları da vardır ve cihazınıza ROM'ları takarken ne kadar rahat olduğunuza bağlı olarak yapmanın farklı bir yolunu seçebilirsiniz.

 

Uygulamalardan birinin soruna neden olabileceğini düşünüyorsanız, ne yapmalıyım?

Cihazınıza indirdiğiniz uygulamalardan birinin sinyal sorununa yol açabileceğini hissediyorsanız, cihazınızın Güvenli modda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Telefonunuz veya tabletiniz Güvenli modda çalışıyorsa ancak sorun normal moddayken yeniden başlarsa, bir uygulama kesinlikle soruna neden olur çünkü Güvenli Mod tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır.

 • Ekranınızdaki Güç seçeneklerini görene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
 • Güç seçeneğine basılı tutun; telefonunuzu Güvenli Modda yeniden başlatmak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere açılır.

 • Onaylamak ve yeniden başlatmaya devam etmek için OK tuşuna basın.
 • Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra ekranda Güvenli Mod kelimesini göreceksiniz.

 

Telefonun Güvenli Modda düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorun çözülürse, sorun uygulamalardan birinde olabilir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz; böylece tüm uygulamalar silinir.

Diğer taraftan, normal moda girmek ve soruna yol açabileceğini düşündüğünüz uygulamaları kaldırmak için telefonunuzu bir kez daha yeniden başlatabilirsiniz. Her kaldırma işleminden sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Tüm bu çözümler, sinyal sorunu olmayan Samsung Galaxy, Galaxy Note serisi, HTC One, LG vs. gibi tüm Android cihazlar için çalışabilir. Bu çözümler telefonunuzda veya tabletinizde çalışmıyorsa, telefonu satın aldığınız bir mağazaya veya operatörünüze götürmeyi düşünmelisiniz.

 

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android'deki kişilere benzersiz zil sesleri nasıl ayarlanır