Android’de Oyun Oynarken Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Android’inde yoğun bir oyun oynadığını ve düşmanı hedeflediğini hayal et. Ölüm vuruşu için tetiği çekmek üzereyken, ekranda bir bildirim belirir ve hedefinizi kaçırırsınız. Ve bunun yerine oyunda vuruldun. Ah, korku!

Bugünlerde çoğu yeni telefon, uyarıları ertelemenizi ve oyun oynarken aramaları engellemenizi sağlayan yerleşik bir Oyun Modu ile birlikte gelir. Tek yapmanız gereken onu etkinleştirmek ve bu hemen hemen hepsi. Ancak değilse, aşağıdaki yöntemler hiçbir zaman dikkat dağıtmadan oyun sürenizin keyfini çıkarmanıza izin verecektir.

İki yöntemi inceleyeceğiz. Birincisi, oyun uygulamalarınızı başlattığınızda DND modunu açma işleminin tamamını otomatik hale getirirken, ikinci yöntem biraz farklı olmasına rağmen manuel bir işlemdir.

Yöntem 1: MacroDroid kullanma

Bu yöntem için MacroDroid adlı bir otomasyon uygulamasından yararlanacağız. Bu uygulama Tasker benzer. Ancak, arayüz basit ve karmaşık değildir, bu yüzden komut dosyaları ve görevler oluşturmak bir çocuk oyuncağıdır. Eldeki işin yapısını biliyorsanız, yapmanız gereken tek şey bir akış şeması hazırlamak ve aynı şeyi MacroDroid’te yeniden oluşturmaktır.

Makroların çoğuna benzer şekilde, makroyu harekete geçirmek için bir tetikleyiciye veya bir eyleme ihtiyacınız olacaktır. Bizim durumumuzda, DND modunu açmak eylemdir, oysa oyun uygulamasını başlatmak tetikleyicidir.

MacroDroid’i indirin

Oyun oynarken bildirimleri devre dışı bırakma görevini nasıl otomatikleştireceğimizi görelim.

Adım 1: İlk tetikleyicinizi eklemek için Makro Ekle üzerine dokunun. Şimdi Uygulamalar> Başlatılan / Kapalı> Başlatılan Uygulama üzerine dokunun.

Oyunun isimlerini listeden seçin. Tek yapmanız gereken kutuları işaretlemek ve OK düğmesine basmak.

Adım 2: Şimdi eylemi ekleme zamanı. Eylemler sekmesine dokunun, aşağı kaydırın ve Ses seçeneğini seçin ve ilk seçeneğe dokunun (Öncelik Modu / Rahatsız Etmeyin).

Bu size bir pencere açacaktır. Öncelikli Bildirimlere İzin Ver’i seçin ve Tamam’a basın. MacroDroid dahili ayarlarında birkaç değişiklik yapacağından beri. Bu yüzden bazı izinler sağlamanız gerekir.

Adım 3: Yaptıktan sonra tek yapmanız gereken onay simgesine tıklamak ve makroyu adlandırmak. Bundan sonra, oyunu ne zaman başlattıysanız, telefonunuz DND moduna geçecektir. Harika değil mi?

Ancak, herhangi bir oyun oynamayı bıraktıktan sonra normal moda geri dönmeyi unutursanız bu yöntem eksiktir. Bu anahtarı yapmak için ikinci bir makroya ihtiyacımız olacak. Tahmin edebileceğiniz gibi, ilk olanın tersi olacak.

Adım 4: Oluşturmak için Makro Ekle üzerine dokunun. Yalnızca bu sefer, bir uygulama başlatma etkinliği oluşturmak yerine, bir uygulama kapatma etkinliği oluşturacağız. Tetikleyiciler> Uygulamalar> Uygulama Başlatıldı / Kapatıldı> Uygulama Kapatıldı üzerine dokunun ve oyunları tekrar seçin.

Adım 5: Sonra, Eylemler üzerine dokunun, Ses Seviyesi ve Öncelik Modu seçeneğine ilerleyin ve Tümüne İzin Ver’i seçin.

Adım 6: Makroyu kaydedin ve bir isim verin, bu onunla ilgili. Bundan sonra ne zaman oynamak için oturup, artık sizi rahatsız edecek hiçbir bildirim olmayacak.

Pro Tip: A macro can have more than one action. You can adjust the configurations as per the situation at hand. Plus, you can also add your own set of constraints.

Akılda Tutulması Gereken Birkaç Şey

Sürecin sorunsuz çalışması için bazı şeyleri aklınızda tutmanız gerekir. İlki, MacroDroid’i Batarya Optimize Edilmiş uygulamalar listesinden çıkarmak. Farkında olmayanlar için, sistem daha fazla pil tüketen veya pil suyundan tasarruf etmek için uzun süre aktif kalmayan uygulamaları yok eder.

Bunu yapmak için telefon ayarlarına gidin ve Ayarlar> Batarya> Batarya Optimizasyonu’na gidin, MacroDroid’i bulun ve Optimize Etme’yi seçin.

Ayni tutulması gereken bir diğer şey de MacroDroid’in telefonunuzun DND modunu devralmasıdır. Bu nedenle, telefonunuzun DND modu mesajlar ve çağrılar sırasında baş bildirimleri ve afiş içerecek şekilde değiştirilirse, MacroDroid fazla bir şey yapamaz.

Telefonunuzun DND ayarlarını görüntülemek için, Ayarlar’da Rahatsız Etmeyin öğesini arayın ve Aramalar, Sesler ve Bildirimler ayarlarını kontrol edin. İdeal ayarlar, çağrılar için Yok ve bildirimler için Sesler ve Görüntü Yok olmalıdır.

Tüm bu ayarlar yapıldıktan sonra, dikkat dağıtıcı bir oyun seansının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yöntem 2: Focusbot ile

Focusbot, uygulamanın etkin olduğu süre boyunca bildirimleri engelleyen ve susturan, yayımlanmamış bir uygulamadır. Ve orada bitmiyor. Ayrıca tüm bildirimleri daha sonra ziyaret etmeniz için tek bir çatı altında toplar.

Bu uygulama ile birlikte gelen kullanışlı özelleştirme özelliklerinden bir çift de vardır. Bu süre zarfında kaçırdığınız her arama ve metin için kısa mesaj gönderebileceğiniz AutoReply özelliğini sevdik.

Bu uygulama, bu kaotik dünyada iç huzurunu arayanlar içindir. Ve herhangi bir uygulamayı en iyi şekilde değerlendirmenin, daha iyi bir şekilde iki hedefi tamamlayabilirsiniz.

Focusbot’u indirin

Kurulduktan sonra tek yapmanız gereken Focus ON düğmesine basmak ve oyuna başlamak. Odak modunu kapattığınızda, tüm bildirimler görmeniz için uygulamada orada olacaktır.

Dışarıda Oyun

Bildirimler, herhangi bir akıllı sistemin önemli bir parçasıdır. Ancak, özellikle yorucu bir oyun oturumu sırasında, bazen dikkatleri dağıtabilirler. Ve bu iki yöntem size tüm kesintilerden ve sapmalardan biraz zaman kazandıracak.

Oyunlardan bahseden PC’niz ve telefonunuz için indirilen PUBG duvar kağıtlarını kontrol ettiniz mi?