Android'de Paylaşmak İçin En İyi 10 Alternatif

SHAREit, dosya aktarım uygulamaları dünyasını uzun süredir yönetiyor. Lenovo tarafından sunulan SHAREit uygulaması tüm Android cihazlar için kullanılabilir. Uygulama gerçekten iyi ve iyi çalışıyor olsa da, reklamlar ve gereksiz özellikler ile şişirilmiş.

Benim gibi, SHAREit uygulamasına alternatifler arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yayında, SHAREit'e benzer özellikler sunan Android uygulamalarını inceleyeceğiz.

Başlayalım.

1. Xender

SHAREit uygulamasına benzer şekilde, Xender çapraz platformdur. Android, iOS ve Windows PC gibi çeşitli platformlarda kullanılabilir. Ayrıca, ikinci tarafın uygulamayı gerektirmediği ve aktarımın tarayıcı aracılığıyla gerçekleştiği web paylaşım özelliğini kullanarak da dosyaları aktarabilirsiniz.

Xender uygulaması hakkında beğendiğim şey, şişirilmemesi ve reklam göstermemesidir. Ayrıca, SHAREit uygulamasında mevcut olan aptal yemle gelmiyor. Kullanıcı arayüzü bile basit ve gerekli tüm özellikler belirgindir. Temel olarak, arayüzünde kaybolmazsınız.

Ancak, beni gerçekten rahatsız eden Xender uygulaması ile ilgili olan şey güvenilmez ve bazen işe yaramıyor.

Xender indir

2. Zapya

Zapya, SHAREit'in bir başka harika alternatifi. Ancak, SHAREit'e benzer şekilde, reklamları vardır. Neyse ki, arabirim, dosya aktarım araçlarını gereksiz özelliklerden ayrı tuttuğundan SHAREit'ten biraz daha iyi.

Zapya uygulaması ayrıca birden fazla cihazı destekler. IOS, Windows PC ve Mac'te kullanabilirsiniz. Xender'a benzeyen ayrı bir web paylaşım arayüzüne sahiptir.

Ancak, özelliğin bulunduğu yerleşik Xender ve SHAREit'in aksine, bu özellik yerel Zapya uygulamasında mevcut olmadığından Android cihazınızda ayrı bir uygulama indirmeniz gerekecektir.

Zapya çalışmak için veri bağlantısı gerektirmez, dosya göndermek ve almak için bir Hotspot oluşturur. Ayrıca, SHAREit uygulamasında bulunan telefon çoğaltma özelliğini de destekler.

Zapya'yı indirin

3. SilFer Dosya Aktarımı

Platformlar arasında mevcut olan SilFer dosya aktarımı uygulaması da SHAREit için zorlu bir rekabet sağlıyor. Bu sadece dosya transferi için yapılan basit bir uygulama ve dolayısıyla, güzel ve temiz bir kullanıcı arayüzü ile geliyor.

PC uygulamasını yüklemekten hoşlanmıyorsanız, dosyalarına web sürümü üzerinden erişebilirsiniz. Dosyalar Wi-Fi, Wi-Fi-Direct ve Hotspot üzerinden aktarılabilir.

İlginç bir şekilde, SilFer uygulaması aynı anda birden fazla cihaz arasında çoklu transferleri destekler. Bu uygulamanın temiz düzenini ve bunu kullanarak dosyaları aktaracağınız kolaylığı gerçekten seviyorum.

SilFeri İndir

 

Also on Guiding Tech
Mi Drop vs Xender vs SHAREIt: Battle of the Best Android File Transfer Apps

Read More

4. Feem

Minimal, temiz ve hızlı Feem uygulaması tümüyle ilgili. SHAREit aksine, bu uygulama şişirilmiş değil ama bir no-frills düzeni sunuyor. Dosyaları paylaşmak için aynı Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekir. Aynı Wi-Fi kullanılamıyorsa, dosya göndermek ve almak için bir Hotspot oluşturabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen uygulamalara benzer şekilde, Feem iOS, Windows 10, Mac ve Linux gibi platformlar için kullanılabilir. Dosyalara tarayıcılar aracılığıyla da erişebilirsiniz.

Fe2 indir

5. Dukto

Google Play Store'daki geliştiricilerin terk ettiği birçok uygulama hala mükemmel şekilde çalışıyor. Böyle bir uygulama, 2014 yılında güncellenen Dukto uygulamasıdır.

Uygulama uzun zaman önce güncellenmiş olsa da, Windows ve Mac gibi işletim sistemleri için hala kullanılabilir. Web paylaşımı özelliği sunmadığından, hem gönderenin hem de alıcının uygulamanın cihazında yüklü olması gerekir.

Cihazınızı bağlamak için uygulama tarafından sağlanan IP adresini kullanmanız gerekir. Bağlandıktan sonra bir mesaj gönderebilir, pano paylaşabilir veya herhangi bir dosya türünü aktarabilirsiniz.

İndir Dukto

6. Anywhere Gönder

SHAREit'e bir başka ilginç alternatif, Anywhere uygulamasını gönder. Farklı platformlarda erişilebilir olmanın yanı sıra, bağlantılar aracılığıyla dosya oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. Bu özelliğin yardımıyla, dosyaları size yakın olmayan kişilerle paylaşabilirsiniz.

Temiz bir düzen sunmasına rağmen, uygulama reklamları içerir. Bu uygulamayı kullanarak tam klasörleri de paylaşabilirsiniz.

Her Yerde Gönder İndir

7. Sweech

Diğer dosya aktarma uygulamalarının aksine, Sweech yalnızca Android'de kullanılabilir. Ancak, dosya göndermek veya almak için herhangi bir tarayıcıya girebileceğiniz bir URL sağlarlar. Daha sonra herhangi bir dosya türünü gönderebilir ve hatta klasörleri paylaşabilirsiniz.

Web arayüzü, tam depolama alanınızı görüntülemenizi ve içeriği türlerine göre ayırmanızı sağlar. Panodaki öğeleri paylaşabilirsin, SHAREit uygulamasında eksik olan özellik.

Sweech İndir

 

Also on Guiding Tech

.camp-list-616{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2015/03/174021/smartphones_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1518418666’);background-size:cover;background-position:center center}

#file sharing

Click here to see our file sharing articles page

8. WiFi Dosya Aktarımı

WiFi Dosya Aktarımı uygulaması da yalnızca Android'de kullanılabilir. Dosyalara erişmek veya Android cihazınızdan diğer cihazlara dosya göndermek ve göndermek için uygulama tarafından oluşturulan URL'yi kullanmanız gerekir. Uygulama klasörleri de aktarmanıza izin verirken, dosya boyutu dosya başına 5 MB ile sınırlıdır.

WiFi Dosya Aktarımı İndir

9. Mi Bırakın

Xiaomi'nin evinden dosya transferi uygulaması, Mi Drop ayrıca harika paylaşım yetenekleri sunuyor. Burada çapraz platform kabiliyeti olmasa da, dosyaları FTP yoluyla bilgisayarınıza aktarmanızı sağlar.

Uygulama, Mi cihazlarında önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak başka bir Android cihazına da yükleyebilirsiniz. Daha sonra bu uygulama aracılığıyla herhangi bir dosya türünü paylaşabilirsiniz.

Mi Drop indir

10. Dosyalar Google'dan Git

Çapraz platform işlevselliğinin eksikliğinden memnun değilseniz, Google Go Go dosyaları da iyi bir seçimdir. Uygulama temel olarak cihazınızın depolanmasını temizlemek için tasarlanmıştır, ancak dosyaları paylaşmanıza da olanak tanır.

Sadece Android'de mevcut olan uygulama, iki Dosya Go kullanıcısı arasında dosya göndermenizi ve almanızı sağlar. Web paylaşımı veya hatta FTP sunmuyor.

Dosyaları indir

Also on Guiding Tech
How to Setup and Use FTP Server on Android

Read More

Doğru olanı bul

Bunlar Android'de SHAREit için en iyi alternatiflerden bazılarıydı. Onları kontrol edin ve gereksinimlerinize uygun olanı görün.

En sevdiğiniz dosya aktarım uygulamalarını kaçırırsak, aşağıdaki yorumlardan bizi haberdar edin.