Android’de Robocall Robotlarından Sahte Spam Çağrılarını Engelleme

Her yıl FCC’ye yapılan en büyük tüketici şikayetlerinden biri, tele pazarlamacıların istenmeyen çağrılarıdır. Bu spam çağrıları, her gün bu tür çağrılardan birkaçını alırsanız, çoğu zaman zamanınızı harcayabilir. Bu aramaları engelleseniz bile robocallers, telefonunuzda yerleştirdiğiniz herhangi bir engelleme sistemini atlamanın yeni yollarını bulduklarından sizinle iletişim kurmanın bir yolunu bulacaktır. Kaybedilen bir savaş gibi görünse de, aşağıda listelediğimiz Android’de robocall robotlarından sahte spam çağrılarını engellemenin etkili yolları vardır.

Her spam numarasını manuel olarak engelleme: Bu zaman alıcı bir yöntemdir ancak oldukça etkilidir. Belirli bir numara sizinle iletişim kurmaya devam ederse ve spam araması olarak biliniyorsa, bu numarayı telefonunuzdan engelleyebilirsiniz.

En son Samsung akıllı telefondan gelen aramaları engellemek için

    Ana ekrandan Telefon simgesine dokunun. Menü’ye ve ardından Ayarlar’a dokunun. Numaraları engelle’ye dokunun ve numarayı manuel olarak girin

Üçüncü Taraf Spam Engelleyici Uygulaması Kullanma: Google Play Store’da spam çağrılarını engelleyebilecek birkaç iyi uygulama bulunur. Truecaller: Arayan Kimliği, SMS spam engelleme ve Dialer iyi bir seçim olan böyle bir uygulama. Uygulama bilinmeyen numaraları tanımlar ve bir spam araması olup olmadığını hemen belirleyebilir ve sonra engeller.

Faturalı bir planla AT&T ağındaysanız, sahtekarlık robocall’ların sizinle bağlantı kurmasını engelleyebilecek olan AT&T Call Protect adlı operatörün ücretsiz uygulamasından yararlanabilirsiniz. Spam çağrıları tamamen engellemez, bunun yerine bu arayanları olası bir spam çağrısı olarak tanımlar.

Sprint tüketicileri, spam çağrılarını tanımlayabilen ve robocall’ları ve spam göndericilerini işaretleyebilen operatörler Premium Arayan Kimliği hizmetinden yararlanabilir. Bu ayda 2,99 dolarlık bir özellik olmasına rağmen, spam çağrılarının size ulaşmasını otomatik olarak engellemediğinden, bu hala tam bir çözüm değildir.

T-Mobile tüketicileri, tüm faturalı müşterilerine ücretsiz olarak sunulan operatörün Scam ID ve Scam Block hizmetlerinden faydalanabilir. Dolandırıcılık kimliği, telefonunuz çaldığında rahatsız edici arayanları belirleyecektir. Scam Block, bilinen spam numaralarının telefonunuza ulaşmasını engeller.

En yeni Samsung veya Google akıllı telefonu edinin

S8, S9 veya Google Pixel 2 gibi en yeni Android akıllı telefon modelleri, şüpheli spam çağrılarını stok telefon uygulamasıyla otomatik olarak işaretleyebilir. Bazı spam çağrıları hala alınabildiğinden, bu% 100 etkili bir çözüm değildir.

Yalnızca Kişilerinizden Gelen Çağrılara İzin Ver

Bu, sahte spam çağrılarını engelleme konusunda açık ara en etkili çözümdür. Bu, yalnızca kişi listenizdeki kişilerden çağrı alacağınız anlamına gelir. Bir Samsung cihazında, aşağıda listelenen adımları uygulayarak bu özelliği etkinleştirebilirsiniz.

    Ana ekrandan Telefon simgesine dokunun. Önce Menü sonra Ayarlar öğesine dokunun.