Android’de ses ve ses kalitesi nasıl artırılır

Tüm akıllı telefonlar, stereo sisteminizi kıskandıracak kadar hoparlör kalitesine veya ses seviyesine sahip değildir. Bu iki sorun – zayıf konuşmacı yerleşimi ile birlikte – sesin tadını çıkarmanın önüne geçebilir. Ses kalitesini artırmanıza ve Android’de ses düzeyini artırmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu. Bir hoparlör yükseltici veya ses yükseltici uygulamasını deneyebilirsiniz, ancak küçük bir ses bilgisi ile daha da geliştirilebilir.

Bir çözüme atla:

  Ayarlarınızı kontrol edin Daha iyi bir müzik uygulaması edinin Bir hoparlör güçlendirici / ses yükseltici uygulaması kullanın Bir EQ alın Hoparlör konumunuzu öğrenin Kasanızın hoparlörü engelleyip engellemediğini kontrol edin Kulaklık kullanın Akıllı bir hoparlör kullanın Hoparlör sesini artırın

Ayarlarınızı kontrol edin

Android ses deneyiminizi ayarlar aracılığıyla optimize edebilirsiniz. Ancak tüm Android kullanıcı arayüzlerinde bu özellik yoktur, bu nedenle herkes için çalışmaz. Cihazınızda varsa, işlem kolaydır. Ve ilk defa yaptıktan sonra, gelecekte ses ayarlarınızı hızla geliştirebileceksiniz.

Samsung cihazları için kullanmak istediğiniz ses cihazını takmanız (bir tane kullanıyorsanız) ve aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  Ayarlar’a girin ve Sesler ve titreşim öğesine dokunun. Oradan Ses kalitesi ve efektleri çarptı. Ses deneyiminizi geliştirmek için bir dizi seçeneğiniz olmalıdır.

Xiaomi merkezli MIUI kulaklıklar için bir geliştiriciye sahip. Sadece açın ve kullandığınız türü seçin. Kulak içi ve normal kulaklıklar arasında bir seçim yapmalısınız.

Xperia UI, ClearAudio ayarını kullanmanızı sağlar ve bir ekolayzere sahiptir. Ayarlar üzerinden alabilirsiniz.

HTC’s Sense UI ile BoomSound’u değiştirebilirsiniz, ancak ses olmadan açıldığından korkunç olduğu için kapatılması için hiçbir neden yoktur. Ses ayarlarınızı Oxygen, LG UI veya Stock Android’den optimize edemezsiniz.

AndroidPIT sony xperia x performance 1180

Yeni bir müzik uygulaması indirin

Stok müzik uygulamasını, daha fazla ses kontrolü içeren bir cihazla değiştirme seçeneğiniz vardır. Android için en iyi müzik uygulamalarımızdan Poweramp veya PlayerPro’yu öneriyoruz. Her ikisi de ses ayarlaması, ön ayar, bas artırma ve daha fazlası ile sıkıştı. Müzik klasörünüzün uygulama ayarlarında işaretlendiğinden emin olun.

Poweramp, ciddi ayarlar için 10 bantlı bir EQ sunar. En iyi özelliklerin tümüne erişmek için birkaç kuruş ödemek zorunda kalacaksınız ancak bir kez yaptığınızda asla geriye bakamayacaksınız.


Poweramp Müzik Çalar (Deneme)
Poweramp

Okurlarımızdan bazıları, PlayerPro’yu alternatif bir müzik uygulaması olarak da önerdi. Yazılım, gelişmiş ses yapılandırma seçenekleri ve görsel deneyimi kişiselleştirmek için birçok yol sunar. PlayerPro 3.99 $ maliyeti ancak meraklıları için ücretsiz bir deneme sürümü de mevcut.


PlayerPro Müzik Çalar Deneme

Android’deki favori sıkışmalarınız için en iyi uygulamalar hakkında daha fazla seçenek için, daha fazla müzik çalar uygulaması için makalemize bakın:

  Android’deki en iyi müzik çalar uygulamaları

Bir hoparlör güçlendirici / ses yükseltici uygulaması kullanın

Yukarıdaki gibi müzik çalar uygulamaları harika, ama elbette, sadece uygulamanın içinden çalışıyor. Peki, genel olarak hoparlör sesini artırmak istiyorsanız? Bu biraz tartışmalı çünkü gerçek şu ki, Google Play Store’da bunu yapmayı iddia eden birçok uygulama olmasına rağmen uyumluluk iffetli ve hoparlörlerinizi varsayılan maksimum değerlerini aşmaya zorlamak için bir uygulama kullanmak telefonunuzun donanımına zarar verebilir.

Bu nedenle, cihazınız ve işletim sisteminiz için doğru ses yükseltici uygulamasını bulabilirken, biraz kazma gerekebilir ve bunu test ederken, hemen hemen her şeyi kranklamayın!


Ses yükseltici

Bir Equalizer uygulamasını indirin

Çoğu telefondaki varsayılan ses kontrolleri tam kapsamlı değildir. Bazıları temel bir EQ içerir ancak çoğu zaman yalnızca varsayılan müzik uygulaması içinde çalışır ve müzik çalar üzerinden çalınmayan ses üzerinde kontrol sağlamaz.

  Codec? BITRATE? Ne? Android ses terminolojisi açıkladı

Donanım düzgün çalışmadığında hiçbir uygulamanın mucizeler yaratmadığına dikkat etmek önemlidir, ancak birkaç basit ayarla ses kaliteniz önemli ölçüde artırılabilir. Öyleyse Play Store’a girin ve kendinize uygun bir EQ alın. Hem Music Volume EQ, hem de Bass Booster önerilebilir.


Music Volume EQ – Süper Bas Güçlendirici ve Ekolayzer

Bas güçlendirici

Konuşmacı yerleşiminizi bilin

Aptalca görünebilir, ancak bilmeniz gereken ilk şey, sesin akıllı telefonunuzda nereden geldiğidir. Telefonların çoğunda çift hoparlör ızgarası bulunur, ancak bunlardan yalnızca bir tanesi herhangi bir ses çıkarır. Hoparlörünüz engellenirse, ses kalitesi düşük veya yok olur.

Sesin nereden geldiğini anlayana kadar bazı melodileri çalarak ve telefonunuzdaki çeşitli delikleri kapatarak sesinizin nereden geldiğini test edin. Bir konuşmacının saklayacağı çok fazla yer olmamalı ve onları bulduktan sonra sorunu bulmaya başlayabilirsiniz.

Razer 2 11

Hoparlörlerinizin öne bakan, aşağıya monteli mi yoksa arkası mı olduğunu öğrendikten sonra, hoparlörlerinize parlaklık için en iyi şansı vermek için akıllı telefonunuzu nasıl konumlandıracağınıza dair daha akıllıca kararlar alabilirsiniz.

Telefonunuzu tutarken hoparlörleri engellemeyin (altta monte edilmiş hoparlörlerle oyun oynarken sık karşılaşılan bir hata) ve hoparlörleri kendinizden uzağa değil, kendinize doğru tutun.

Davanızın konuşmacıyı engelleyip engellemediğini kontrol edin

Telefonunuzun koruyucu bir kılıfı veya kapağı varsa, hoparlörlerden aldığınız sesin kalitesini etkiler. Telefonunuzun içinden gelen tüm bu titreşimler, üreticinin hoparlör sistemini tasarlarken göz önünde bulundurmayacağı ilave plastik veya kauçuk katman tarafından engellenecektir.

Tüm vaka yapımcıları cihazınızın inceliklerini anlamıyor. Bazı durumlarda, telefonun ses girişi, mikrofon veya hoparlör gibi temel parçalarını engeller. Bir dava satın almadan önce, hiçbir şeyi engellemeyeceğini görmek için kontrol ettiğinizden emin olun.

htc speaker

Kulaklık kullanın

Basit gerçek şu ki, birçok akıllı telefon hoparlörü, süslü bir müzik uygulaması veya EQ ile bile, iyi bir ses kalitesi elde etmek için yeterince iyi değil. Burası iyi bir kulaklık çiftinin yardımcı olabileceği yerdir (telefonunuzdaki bazı ses ayarları, kulaklık takılı olmadan bile çalışmaz).

  Kriko etmek veya krikolamamak için: Akıllı telefon sesi hakkında her şey

En iyi kulaklık listemize göz atın ve ciddi bir kulaklık setinin akıllı telefonunuzun sesi için ne kadar fark yaratabileceğini görün. Tüm kulaklıklar eşit üretilmez ve çeşitli durumlar için farklı türler vardır. Baktığınızdan ve size en uygun olanı bulduğunuzdan emin olun.

AndroidPIT Headphones eardrops 2

Ne tür kulaklıklar tercih edersiniz?

“Kablolu” veya “Bluetooth” u seçin.

kapatTanımsız seçtin!
Arkadaşların ne seçerdi?
payVS

  1693 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme yardımcı olabilir. Kablolu 1388 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme yardımcı olabilir.

Akıllı bir hoparlör kullanın

Kulaklıklar halindeyken harika, ama ya evde? Günümüzde çoğu, eve geldiklerinde telefonu indirmeyi ve günlük görevlerini yönetmek için ses yardımcısı kullanmayı ve müzik gibi eğlenceyi de kullanmayı tercih ediyor. Şimdi favori çalma listelerinize erişmek, havaya girmek kadar basit.

Yalnızca Google Home ve Amazon Echo gibi orijinal akıllı hoparlörler aynı zamanda müzik hoparlörü olarak da iki katına çıkar (en azından daha büyükler), ancak JBL ve Sonos gibi ses uzmanları, audiophiles için kendi akıllı hoparlörlerini Alexa veya Google Assistant ile sunuyor en sevdikleri marka ile gitmek istiyorum.

Hangi akıllı hoparlörün sizin için en uygun olduğunu görmek için incelemelerimize göz atın:

  Alexa Sonos akıllı hoparlörler ile Polk Komut Çubuğu JBL Link 300 ve 500 Sony hoparlör LF-S50G Google Ana Sayfa

Hoparlör sesini artırın

Eğer köklü iseniz, birkaç basit tweaks ile Android sisteminin maksimum sesini atlayabilen çok sayıda uygulama seçeneği var. Daha fazla ayrıntı için Android’i nasıl kökten çıkaracağınızla ilgili nihai kılavuzumuza göz atın. Telefonunuzu çalıştırmak istemiyorsanız veya Play Store’daki ses artırıcı uygulamaların çoğunun ürettiği bozulmalardan etkilenmiyorsanız, yine de yapabileceğiniz birkaç şey var.

Ses dalgaları hakkında biraz bilgi edinin. Telefonunuzu bir köşeye yerleştirir ve hoparlör çıkışını ona doğru ateşlerseniz, odanın içine fırlatıldığından daha yüksek, ‘bass’ bir yankılanırsınız. Aynı mantık herhangi bir nesne için de geçerlidir: telefonunuzu bir kutuya, bir kaseye veya bir bardağa (boş) (tabii ki boş) koyun ve hoparlörünüzün aniden ne kadar yüksek olduğunu duyduğunuzda şaşırabilirsiniz.

Tarafından görüşCory SchmidtBazen basit bir ‘düşük teknoloji ürünü’ çözüm, yazılımın önerdiğinden daha iyi olabilir.What do you think?5050612 katılımcı

Telefonunuzdaki ses kalitesini nasıl yükseltirsiniz? Herhangi bir güvenilir ses yükseltme uygulaması buldunuz mu? Yorumlarda bize bildirin.