Android'de Silinen Fotoğrafları Kurtar Nasıl

Android, birçok kullanıcı için bir numaralı tercih olmuştur. Ancak, Android veri kaybı da öncekinden daha yaygın bir sorun gibi görünüyor. Android kullanıcılarının birçoğu yanlışlıkla depolanan fotoğraf ve videoları sildiyse sorunludur. Yaygın rastlantısal olaylar, yanlış dosyaları veya yanlış resimleri silerek ya da format düğmesine bastığınızda yanlışlıkla Android telefondaki veri kaybının tipik iki nedeni vardır. Kullanıcılar genellikle cep telefonlarını herhangi bir veri yedeği olmaksızın fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayabilirler veya Android telefonu sıfırladıklarında videoların, fotoğrafların ve müzik dosyalarının silinebileceğini bilmiyorlarsa. Bellek kartı bozuk, telefon veya hafıza kartı arızası, virüs saldırısı gibi birçok başka nedenler vardır, örneğin, bir bilgisayara bağlandığında cep telefonu veya SD kart tanınmıyorsa, bellek kartı bir bilgisayarda açıldığında biçimlendirmeyi sorar. Bu nedenle, aynı zamanda silinen fotoğrafları android cihaz kurtarmak için bilmeli.

Dikkat edilmesi gereken bir şey, bir kez fotoğraf veya video dosyalarını silerseniz, gerekli verilerin geri kazanılıncaya kadar cihazınızı kullanmamak akıllıca olacaktır. Bir resim silindiğinde, depolama cihazınızdan kalıcı olarak silinmez, daha fazla veri için depolama cihazınızda biraz yer açar. Cihazınızda fotoğraf, video ve dosya aktarımı yapmak gibi herhangi bir işlem, yeni verileri depolayabilir ve silinmiş alanın üzerine yazabilir, bu da verilerin kurtarılamayacağına yol açabilir.

Telemarketers veya belirli bir numaradan gelen bazı çağrıları engellemek istiyorsanız, Galaxy S6'da çağrıları nasıl engelleyeceğinize dair yazıyı okuyabilirsiniz.

Ayrıca bkz. Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Fotoğraflarınız cep telefonunuzda harici bir hafızaya kaydedildiyse, bunları kolayca kurtarmanız için daha fazla şansınız olur. Hafıza kartını cep telefonunuzun dışına çıkarabilir ve ardından bilgisayarınızın USB portuna bağlamak için bir kart okuyucuya yerleştirebilirsiniz. Bilgisayara bağlı tüm kart okuyucular, Windows'un “Bilgisayarım” bölümünde bir sürücü harfi olarak görünecektir. Sürücü harfini taramak ve kayıp fotoğrafları kurtarmak için internette mevcut olan herhangi bir CardRecovery yazılımını kullanabilirsiniz.

Bir MicroSD kart kullanıyorsanız, bir SD kart okuyucu ile bir MicroSD kart okuyucusuna, VEYA “SD Adaptöre MicroSD” ye ihtiyacınız vardır. Memory Stick Micro (M2) bir Memory Stick Micro okuyucuya vb. İhtiyaç duyar. Hafıza Kartı okuyucuları yerel bilgisayar dükkanlarından veya çevrimiçi mağazalardan bulunabilir. Telefonunuzu doğrudan bilgisayarınıza bağladığınızda, telefonun hafıza kartı bir sürücü harfi olarak görünüyorsa, kart okuyucu gerekli değildir.

Android cihazından silinen fotoğrafları nasıl alırım?

Google oyun deposunda, silinmiş fotoğrafları android kurmanıza yardımcı olacak pek çok uygulama var. Hangisinin sizin için daha iyi çalıştığını görmek için çeşitli uygulamalarla deneme yapabilir ve deneyebilirsiniz. Ancak, burada çok güvenilir ve kullanımı kolay uygulamaların bazı önerileri.

Birincisi DiskDigger. Bu, doğrudan Google Play mağazasından indirilebilir ve telefonunuza yükleyebilir. DiskDigger silinmiş fotoğraflar için android dahili depolama ve ayrıca mobil harici depolama (SD hafıza kartı) kurtarmak için doğrudan tüm cihazınızı tarar.

 

Resim kaynağı – play.google.com

Silinen resimleri kurtarmak için uygulamayı kullanmak için kılavuz

1. Adım: Google Play mağazasına gidin ve DiskDigger'i arayın, ardından uygulamayı mobil cihazınıza indirin ve yükleyin.

Adım 2: Başarılı kurulumdan sonra DiskDigger uygulamasını açın ve ekranı doldurmak için “Listeyi Yenile” ye dokunun. Ekran doldurulduktan sonra, “Sistem” klasörünü seçin.

Adım 3: Klasörü seçtikten sonra “Cihazı Tara” ya tıkladığınızda, en son silinmiş dosyaların listesini görebilirsiniz. Fotoğrafı belirledikten sonra, onu kurtarmak ve sadece fotoğrafları kaydetmek için Kaydet seçeneğine tıkla.

Adım 4: DiskDigger uygulaması size fotoğrafları kaydetmek istediğiniz yolu sorar ve hedef yolu seçtikten sonra fotoğrafınız hafıza kartı veya telefon sistemine kaydedilir.

Wondershare'nın Dr. Fone for Android uygulamasını kullanabileceğiniz başka bir alternatif var. Bu sadece PC için kullanılabilen bir masaüstü programıdır.

 

Wondershare'nın Dr. Fone'u kullanmak için adımları izleyin.

Görüntü kaynağı -www.jihosoft.com

1. Adım: Programı veya uygulamayı başlatmadan önce, cihazınızın bilgisayarınıza bağlı olduğundan emin olun ve programı başlatın.

2. Adım: Bağlı cihazınızı görebilir ve cihazınızı seçtikten sonra “Başlat” a basabilirsiniz.

3. Adım: Program veya uygulama, cihazınızı kayıp veriler için tarayacak ve küçük resimler halinde size gösterecektir.

4. Adım: Sonra, kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçmeniz ve “Kurtar” a basmanız ve fotoğrafları istediğiniz yere kaydetmeniz gerekir.