Android’de Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

Yanlışlıkla bir fotoğraf albümünü sildiyseniz veya akıllı telefonunuzu yanlışlıkla galerinizdeki her şeyi sildiyseniz, o zaman bu özel ” bağırsaklarınızdaki çukurun ” hissini bilirsiniz. Asla korkma – kaybolan fotoğraflarınız hiç kaybedilmez. Android’deki fotoğrafları kurtarmanın ne kadar kolay olduğunu size göstereceğiz. Hatırlanması gereken tek bir şey var: hızlı hareket et.

    Silinen metin mesajları nasıl kurtarılır Fotoğraf galerisindeki resimleri gizleme

Belki de bu makaleye, ‘Sil, sil, sil … oh hayır!’ Yaptıktan sonra çılgınca bir arama sonucunda ulaştınız. galeride. Endişelenme, çok geç değil! Fotoğraflarınıza ne olabileceği konusunda meraklı bir şekilde meraklıysanız, bu paniği bir daha asla yaşamak zorunda kalmamanız için nasıl yedekleyeceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunabiliriz.

Atlamak:

    Silinen fotoğrafları bir uygulamayla nasıl kurtarır Fotoğraflarınızı güvenle yedekleyin

Bir uygulamayla silinen fotoğrafları kurtarma

Önce Play Store’a gidin ve DiskDigger fotoğraf kurtarma’yı alın ve ardından uygulamayı çalıştırın. Google Play Store’da silinen fotoğrafları kurtardığını iddia eden birkaç uygulama var, ancak araştırmamızın ardından DiskDigger yalnızca daha güvenilir değil, aynı zamanda reklam yayınlamaya gelince daha az müdahaleci oldu.

DiskDigger fotoğraf kurtarma

Uygulamanızın ardından Wi-Fi ve telefonunuzdaki veri bağlantılarını kapatmanız yararlı olur. Bunu yapmanın nedeni, veriler silindiğinde, fotoğraflarda, müzikte veya belgelerde olsun, cihazın hafızasına bir şey yazılmadan önce silinmemesidir.

Not: Kök olmayan bir cihazda DiskDigger, küçük resim önbelleklerinizden görüntüleri kurtarmakla sınırlıdır; bu, görüntülerin orijinal fotoğraflardan veya videolardan daha düşük kalitede olması anlamına gelir. Fotoğrafların veya videoların tam çözünürlüklü orijinal sürümlerini kurtarmak, yalnızca cihazınızı kökten çıkarmanızla mümkündür. Telefonunuzu nasıl çalıştıracağınızı bilmiyorsanız, başlamak için Android’i nasıl kullanacağınızla ilgili tam kılavuzumuza bakın.

Fotoğraflarınızı yakın zamanda sildiyseniz, DiskDigger’ın bu fotoğrafları bulabilmesi ve size bunları cihazınızdaki bir klasöre geri yükleme veya bir bulut servisine yedekleme seçeneği sunulur.

diskdigscreen

İlk başta, DiskDigger fotoğraflarımızı bulabiliyor gibi görünmüyordu, ancak ayarlarına hızlı bir şekilde daldırarak minimum dosya boyutu faktörünün işaretini kaldırarak silinen resimlerimizi ortaya çıkardı. Bu noktada, fotoğraflarınızı kurtarmak istiyorsanız, uygulamanın Pro sürümüne ihtiyacınız olacağını unutmayın.

DiskDigger Pro dosya kurtarma

Fotoğraflarınızı kurtardıktan sonra, bunun bir daha asla olmayacağından emin olmak istersiniz. Ve hepimiz biliyoruz ki korunma tedaviden daha iyidir.

Android’de fotoğraflarınızı nasıl yedeklersiniz?

Artık Android’de silinen fotoğrafların nasıl kurtarılacağını açıkladığımızda, bir sonraki adım bu durumun tekrar yaşanmasını önlemektir. Bunu yapmak için Google Foto gibi bir uygulama kullanmanızı öneririz. Sınırsız fotoğraf saklama alanı sunar (dosyalar çok büyük olmadığı sürece) ve yedekleme işlevinin ayarlanması kolaydır.

Uygulamayı yükledikten sonra, yalnızca Ayarlar’a, ardından Yedekle ve senkronize et seçeneğine gidin ve ne sıklıkta ve hangi yöntemle fotoğraflarınızı yedeklemek istediğinizi seçebilirsiniz. Google fotoğraflarının nasıl kullanılacağı hakkında eksiksiz bir rehber için bağlantıya tıklayın.

Google Foto

    Android’de her şey nasıl yedeklenir Android’de kaybolan veriler nasıl kaydedilir

Daha önce hiç felaket bir veri kazası geçirdiniz mi? Android’de silinen fotoğrafları kurtarmak için ne yaptın? Yorumlarda bize bildirin.