Android’de sinir bozucu arka plan uygulamaları nasıl öldürülür

Yeni telefonlar harika bir şey, ancak zamanla parlak yeni cihazınız yavaşlıyor ve halsizleşiyor. Uygulamalar arasında geçiş yapmak sinir bozucu bir deneyim haline gelir ve piliniz sizi bir gün geçiremez. Bu size tanıdık geliyorsa, akıllı telefonunuzun kontrolünü geri almak ve durumu iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır ve yapılacak en kolay şeylerden biri arka planda çalışan uygulamaların kontrolünü ele geçirmektir.

  Şu anda kaldırmanız gereken 5 uygulama 2018’in en iyi ücretsiz Android uygulaması

Atlamak:

  Arka plan işlemlerini nasıl kontrol edersiniz Hangi uygulamaları durduracaksınız Pil ömründen nasıl tasarruf edersiniz Görev öldürücü uygulamalar ve RAM iyileştiricileri

Arka plan işlemlerinizi kontrol edin

Proseslerinizi kontrol etmenin en iyi yolu Android’in içine yerleştirilmiş olan izleme araçlarını kullanarak kaputun altında bir kazı yapmaktır. Tam olarak bu işlem ekranının görüntüsü, ona nasıl eriştiğiniz ve ne dendiği, cihazı hangi şirketin yaptığına ve hangi Android sürümünü kullandığınıza bağlı olarak değişecektir.

Bazı durumlarda, başlamadan önce, geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekir.

  Android’in çoğu sürümünde, bu, Ayarlar> Telefon hakkında öğesine gidip, ardından yaklaşık yedi kez Derleme sayısı öğesine dokunmayı içerir. İşiniz bittiğinde Geliştirici seçeneklerinin kilidinin açık olduğunu bildiren bir bildirim alırsınız. Birçok el cihazı için aramanız gereken bir sonraki şey İşlemler, İşlem İstatistikleri veya Çalışan servisler adlı bir ayardır. Bunu Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> İşlemler veya Ayarlar> Geliştirici seçenekleri> Çalışan servisler bölümünde bulabilirsiniz. Bu seçenek, her birinin ne kadar RAM kullandığını gösteren çalışan işlemler listesine götürür. Açıkçası, en fazla RAM açlı uygulamanın arka planda çalışmasını durdurmak cazip gelecektir, ancak devam etmeden önce ne durdurduğunuza biraz dikkat etmek isteyeceksiniz. Bazı uygulamaları durdurmanız telefonunuzda çökebilir. Çalışan işlemler ve önbelleğe alınmış işlemler arasında geçiş yapmak için Hizmetler / İşlemler menüsündeyken ayarlar seçeneğine de dokunabilirsiniz.

Test ettiğimiz Meizu M3 Max gibi bazı telefonlar, derleyici numarasına dokunarak geliştirici seçeneklerine erişmenize izin vermeyecek ve kendi özel yöntemlerine sahip olamaz. Bu durumda yapılacak en iyi şey Google’ın telefonunuzun modeli ve ‘geliştirici seçeneklerini aç ’kelimesidir.

Meizu söz konusu olduğunda, Dialer’a ## 6961 ## girerek ardından Ayarlar> Erişilebilirlik> Geliştirici seçenekleri> İşlem istatistikleri bölümüne bakmayı içerir.

Varım! Ancak hangi uygulamaları durduracağımı bilmiyorum

TAMAM. Uygulamanızın / telefonunuzun kilitlenmesini istemiyorsanız, dikkatli olun ve sağduyunuzu kullanın. ‘Google Hizmetleri’ olarak işaretlenen uygulama veya ‘Google’ ile başlayan hemen hemen hiçbir uygulama el ile durdurulmamalıdır.

Öte yandan, listeye bakarsanız ve haberciler ve müzik çalarların pilinizi arka planda boşaltarak boşalttığını görürseniz, devam edip bunları göreceli bir emniyette durdurabilirsiniz. Gerçekten çok önemli uygulamalar genellikle yine de onları durdurmaya zorlamanıza izin vermez.

  Bir uygulamayı işlemler listesi aracılığıyla manuel olarak durdurmak için, Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> İşlemler (veya Çalışan Servisler) seçeneğine gidin ve Durdur düğmesini tıklayın. İşte bu kadar! Bir uygulamayı Uygulamalar listesi üzerinden manuel olarak Durdurmak veya Kaldırmak için, Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi’ne gidin ve değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin. Sistem Uygulamalarını Göster seçeneğini seçtiğinizde görünen uygulamaları silmeyin.

android pit remove kik

Böylece, yukarıdaki örnekte Kik, Facebook Pages Manager veya diğer birkaç çalışan hizmeti kullanamadık, bu yüzden hatasız olarak durdurduk. Bazı durumlarda, servisin otomatik olarak tekrar başladığını görebilirsiniz.

Diğer / Ayarlar (telefon modelinize bağlı olarak) seçeneğine dokunursanız, önbellek işlemleri tarafından kullanılan RAM’i de inceleyebilirsiniz. Uygulamaların durmak için güvenli olduğu aynı kurallar, çalışan işlemlerin yanı sıra önbelleğe alınanlar için de geçerlidir.

Çıkmayacak uygulamalarla, bizim için Kik gibi (işlemler sekmesi yoluyla öldürürseniz, yeniden başlatılır), bir Zorla Durdurma gerçekleştirmek için Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi bölümüne gidebilir veya kaldırabilirsiniz. direkt olarak.

Şimdi pilinizi boşaltan şeye daha yakından bakmanın zamanı geldi

Yukarıdaki adımları uygularken etrafa bakarsanız, muhtemelen her uygulama için listelenen bazı ayrıntılı batarya bilgilerini gördünüz. Bu harika olsa da, her uygulamayı ayrı ayrı değerlendirerek bataryanızı boşaltan şeyin ne kadar olduğunu görmek sizi bütün gün alacak.

Bunun yerine, Ayarlar> Batarya’ya gitmeli ve telefonunuzda hangi seçeneklerin bulunduğunu görmelisiniz. Yine, seçenekler biraz farklı adlara ve özelliklere sahip olabilir; ancak, en azından, en son meyve suyunuzu aldığınızdan beri en çok pili kullanan uygulamaların listelenen genel bir bakışını görebilmelisiniz. Hangilerini tek tek durdurmak istediğinize karar verebilirsiniz.

  Android’de pil ömründen nasıl tasarruf edilir

Aynı kurallar, işlemler sekmesi yoluyla durdurmaya uygulanan uygulamaları durdurmak veya kaldırmak için de geçerlidir; yani, basmaya başladığınız şeye dikkat etmek istediğinizde. Bazı telefonlar pil kullanımı sekmesindeki uygulamaları sisteme veya sisteme göre ayırmaz, bazıları da bunları ‘donanım’ ve ‘yazılım’ uygulamalarının bir listesine ayırır.

Teoride, Android’in her yeni sürümü daha akıllı pil özellikleri eklediğinden, elle oynamanız gereken miktar azalmalıdır.

Android Marshmallow’da, en önemli gelişme, telefonunuzu hareket etmediğinde özellikle uyku kipine geçiren Doze idi.

Android Nougat ve Doze 2.0 için, bu özellik artık kullanılmadığı sürece telefonunuz da hareket ederken çalışır.

Android Oreo, uygulamaların arka plan hizmetleriyle çıldırmamasını veya dinleyici hizmetlerini her zaman açık tutmamasını sağlamak için Arka Plan Yürütme Sınırları uygular.

  Android Oreo’nun birçok süper gücü

Samsung (ve diğerleri), çoğu durumda özel pil ve RAM artırma seçenekleri sunar, bu nedenle size sunulan özellikler değişiklik gösterir. Diğer insanlar, Doze modunun aslında pil ömrüne zarar verdiğini öne sürüyor, ancak kesinlikle en azından kilometrenizi artırıp artırmadığını görmek için teste değer.

battery usage background apps emui

Görev katilleri ve RAM iyileştiricileri: büyük tartışma

Android (işletim sistemi olarak) ve zamanla gelişen OEM donanımıyla, bazı kişiler görev katil uygulamalarının kullanımının işleme ve pil ömrü açısından yarardan daha fazla zarar vereceğini iddia edecektir.

Düzeltmeye çalıştığınız sorunlardan biri, kaynaklarınızı tüketen arka planda çalışan uygulamalar, açıkça bunu yapma amacına sahip başka bir tane daha eklemek (telefonunuzda kullanılan hizmetleri izlemesi gerekiyor, bu nedenle daima koşma) biraz karşı sezgisel görünüyor.

Arka planda bir uygulamayı tekrar tekrar zorla kapatan bir görev katili, neredeyse kesinlikle ‘yeniden başlat ve öldür’ işlemine devam ettikçe bataryanızı daha fazla tüketecek. Görev katilini ilk etapta kurmamak ve çalışmasına izin vermek daha iyi olabilir.

Tarafından görüşBrittany McGheeYeni telefonlarda, görevler katillerin yarardan çok zarar veriyor.What do you think?50501228 katılımcı

Bununla birlikte, bazı insanlar onlar tarafından yemin eder ve köklü bir cihaz kullanıyorsanız, işletim sisteminiz üzerinde daha ayrıntılı kontrol elde edersiniz. Pek çok ‘başarılı’ görev katili işe erişmek için kök erişimi gerektirir. Bu, almak istediğiniz bir yolsa, Greenify’ı rootlu ve rootlu olmayan cihazlar için çalışan otomatik bir hazırda bekleme uygulaması olarak kontrol etmeyi düşünmelisiniz.

  Android cihazınızı köklendirme hakkında bilmeniz gereken her şey akıllı telefonunuzu rootlamak için 10 neden

Köklendirilmemiş cihazlar otomatik olarak hazırda bekleme kipliliği ya da diğer bazı özelliklere sahip olmayacak, ancak yine de ana ekranınıza bir widget ekleyebilirsiniz; Ayrıca, kök erişimi gerektirmeyen Marshmallow cihazları için Doze’yi genişleten bazı zarif seçeneklere sahiptir.

androidpit greenify

Greenify

Görev katillerinin, temizleyicilerin ve RAM iyileştiricilerin pil ömrünüze yardımcı olduğunu veya zarar verdiğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!