Android’de tüm dosya türlerini açma ve oynatma

Her ne kadar Android oldukça açık bir sistem olsa da, her dosya biçimini varsayılan olarak her zaman okuyamaz veya oynatamazsınız. Android’deki bu zip dosyalarını veya rar dosyalarını çıkartmak veya açmak mı istiyorsunuz? Geniş uygulama yelpazesi sayesinde yardım asla uzakta değildir. Bu genellikle iş için doğru uygulamayı bulmak için basit bir iştir. Hemen hemen her tür dosyanın Android’de nasıl açılabileceğini ve oynatılabileceğini size göstereceğiz.

Ne tür bir dosya açmak istiyorsunuz?

    ZIP, RAR ve diğer sıkıştırılmış dosyaları aç ve ambalajını aç Android’de Office belgeleri açma (DOCX, XLSX, PPT, PDF) Android’de e-kitap dosyaları aç Android’de görüntüleri aç (JPG, PNG, GIF, TIF, DNG) Video aç ve oynat Android’deki dosyalar Android’deki ses dosyalarını açıp oynatın

Aç, fermuarını aç, paketini aç, zip dosyalarını aç, rar dosyalarını ve diğer arşiv dosyalarını aç

Android’in zip dosyalarını açmasını veya açmasını ya da rar veya diğer tür arşiv dosyalarını açmasını ister misiniz? Bu arşiv dosyası türlerinin masaüstünde indirilmesi ve yaygın olması uygundur, ancak Android telefonlar varsayılan uygulamalarla açamazlar. Ancak Android’de açmak için kolay yollar vardır.

Kendinize sormanız gereken ilk şey, birçoğu zip veya rar dosyalarını ayıklayabilen ve her tür dosyayı açmak için bir çok kolaylık özelliğine sahip olan bir dosya yöneticisi uygulamasıyla daha iyi durumda olup olmadığınızdır. Size uygun olup olmadığını görmek için Android için en iyi dosya yöneticileri listemize göz atın!

Yalnızca aşağıdaki dosya biçimlerini açan / açan / açan / açan bir araç istiyorsanız aşağıdaki uygulamalardan birini deneyin: 7z, apk, a, ar, arj, bz2, bzip2, kabin, deb, gz, gzip, kavanoz, iso , lha, lzh, lzma, mtz, rpm, katran, tar.bz2, tbz, tbz2, katgz, tgz, tpz, taz, katran, tar.xz, katz, xap, xar, xz, Z , zipx.

ZArchiver, aslında hiçbir reklam olmadan ücretsiz olduğu gibi tamamen ücretsizdir. No-fırfırlar, temiz bir kullanıcı arayüzü vardır ve bol arşiv dosya türlerini destekler. Ayrıca şifreleme ve şifre koruması için seçeneklere sahiptir.


ZArchiver

Ayrıca, WinZip ve Android için WinRAR’ın ücretsiz (reklam destekli olmasına rağmen) sürümleri vardır, ancak elbette premium bir reklamsız deneyim için ödeme yapabilirsiniz.


WinZip – Zip UnZip Aracı

RAR

Ofis dosyaları ile çalışmak

Google Play Store, Office belgelerini okumak ve düzenlemek için çok çeşitli uygulamalar sunar. Google Drive ve Microsoft Office uygulamaları teknik olarak yalnızca doktor okuyucu veya doktor görüntüleme uygulamasıdır; yani belgeyi görüntüleyebilir ve okuyabilirsiniz, ancak düzenleyemezsiniz.

Bir DOCX, XLSX, PPT, PDF dosyasını Android’de açmak, düzenlemek, kaydetmek veya hatta dönüştürmek istiyorsanız, uzman uygulamalarından birini indirirken en iyisi olursunuz.

Bu durumda, bunlar Dokümanlar (Google), Sayfalar (Google), Slaytlar (Google), Word, Excel ve PowerPoint olacaktır. Hepsi, Google Drive’ın önceden yüklenmiş yerleşik bir PDF görüntüleyicisine sahip olması nedeniyle çoğu Android akıllı telefonun açabileceği PDF dosyalarını dışa aktarabilir.

Dosya tipi uyumluluğu

PDF DOCX XLSX PPTX ODT RTF ODS TXT Google Drive Evet Evet Evet Evet Evet Evet Evet Evet Evet WPS Ofisi Evet Evet Evet Evet Evet Evet Evet Evet Microsoft uygulamaları Hayır Evet Evet Hayır Hayır Hayır Hayır
    Android için en iyi ofis uygulamaları listemize göz atın

Oldukça az sayıda akıllı telefon üreticisi de WPS Office’i önceden yükledi. Bu uygulama reklamlar içeriyor ve yeni yazı tiplerinin kilidini açmak ve Android’deki belgeleri / dosyaları dönüştürmek istiyorsanız, ödemeniz gerekecek. Bununla birlikte, birçok kullanıcı akıllı telefon / tablet ve PC arasında kesintisiz dropbox bağlantısını ve iyi senkronizasyon yeteneklerini takdir eder.

Android için tamamen ücretsiz bir Microsoft Office alternatifi arayanlar için kullanılabilecek bir başka değerli uygulama SmartOffice. Bu uygulama cihazınıza bağlı olarak hala birkaç ilginçlik barındırıyor, ancak reklamsız, hafif ve düzenli olarak güncelleniyor.

wps office formats prices

WPS Ofisi – Word, Belgeler, PDF, Not, Slayt ve Sayfa

Google sürücü

Microsoft Word

Microsoft Excel

SmartOffice – MS Office dosyalarını ve PDF’leri görüntüleyin ve düzenleyin

EPub ve ebook dosyalarıyla okumaya devam et

EPub ve diğer e-kitap dosyalarını açıp okuyabilmeniz için özel bir e-kitap okuyucuya ihtiyacınız olacak. EPUB, PDF, MOBI, CHM, CBR, CBZ, UMD, FB2, TXT, HTML, RAR, ZIP ve OPDS dosyalarını açabildiğinden Ay + Okuyucu’yu öneriyoruz.


Ay + Okuyucu

ReadEra formunda Moon + ‘a harika ücretsiz bir alternatif bulunabilir. ReadEra, EPUB, PDF, DOC, RTF, TXT, DJVU, FB2, MOBI ve CHM formatlarını destekler ve reklam veya IAP’leri yoktur.


ReadEra – ücretsiz e-kitap okuyucu
Tarafından görüşGeorg SeebodeAndroid telefonların önceden yüklenmiş e-kitap okuyucuları olmasını diliyorum.What do you think?5050266 katılımcı

Fotoğraflarınızı ve resimlerinizi açın, düzenleyin ve sıralayın

Pek çok telefon önceden yüklenmiş olan Google Foto uygulamasıyla birlikte gelir; bu noktada RAW dosyalarını bile kullanabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun veya tabletinizin orada bulunan her resim dosyasıyla başa çıkabilmesini istiyorsanız, RawDroid Pro’yu önerebiliriz. Google Play mağazasında 5 $ | 5,40 $ karşılığında, Androidiniz aşağıdaki resim biçimlerini okuyabilir:

.3fr (Hasselblad), .arw .srf .sr2 (Sony), .bay (Casio), .crw, .cr2 (Canon), .cap, .iiq, .eip (Phase_One), .dcs, .dcr,. drf, .k25, .kdc (Kodak), .dng (Adobe), .erf (Epson), .fff (Imacon), .mef (Mamiya), .mos (Yaprak), .mrw (Minolta), .nef, .nrw (Nikon), .orf (Olympus), .pef, .ptx (Pentax), .raf (Fuji), .raw, .rw2 (Panasonic), .raw, .rwl, .dng (Leica), .srw (Samsung) ve .x3f (Sigma).

    En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları için uygulama listemize göz atın.


RawDroid Pro

RawDroid hala sağlam bir uygulama olsa da, bazı uyumluluk sorunları olabilir eski bir olsa. Özel fotoğrafçılar, daha gelişmiş özellikler ve düzenli güncellemeler için Adobe Photoshop Express ve Lightroom CC’yi göz önünde bulundurmalıdır.


Adobe Photoshop Express: Fotoğraf Düzenleyici Kolaj Oluşturucu

Adobe Photoshop Lightroom CC

Öte yandan, çok sayıda RAW dosya türünü açıp görüntüleyebilmek isteyenler, görüntü dosyaları ve diğer türler için mükemmel ve geniş destek sunan Sharpened’s File Viewer ile mutlu olmalıdırlar.


Android için Dosya Görüntüleyici

Android’de video dosyalarını oynatmak için en iyi uygulama nedir?

Herhangi bir şey oynamanın zirvesi olan masaüstü medya oynatıcıları VLC’dir. Android sürümü hemen hemen tüm ses ve video dosyalarını (ve aynı zamanda akış) çalabilir ve birden fazla ses parçası, altyazı, ekranın otomatik döndürülmesi ve en boy oranına göre düzeltmeler yapabilir.


Android için VLC

Ses ve parlaklık, hareketlerle kontrol edilebilir ve mevcut widgetlar da vardır. Codec hataları ve desteklenmeyen ses dosyaları hakkında biraz daha fazla bilgi veren güzel bir makalemiz var.

    Android için en iyi video oynatıcılar listemize göz atın

ANDROIDPIT best video player

Diğer iyi tasarlanmış iki video oynatıcı, her ikisi de altyazıları, çoklu sesi, akışları ve oynatma listelerini destekleyen ve varsayılan video oynatıcısı tarafından desteklenmeyen biçimleri de oynatabilen MoboPlayer ve MX Player’dır.

Yer imi işlevi de çok kullanışlıdır: bir filmi yarı yolda bıraktığınızda, uygulamayı bir sonraki açışınızda bıraktığınız yerden devam eder.

Reçeli nedir? Android’de herhangi bir ses biçimini çal

Varsayılan Android medya oynatıcısının MP3’lerle hiçbir sorunu yoktur ve yerel olarak MP4, 3GP, M4A, OTA, MKV ve TS ses dosyalarını çalabilir – ancak biraz zahmetli olabilecek bazı ses formatları vardır.

Akıllı telefonlarında veya tabletlerinde müzik ve sesli kitaplar tarafından tüketilen herhangi bir Android kullanıcısı, er ya da geç, kendi gereksinimlerini destekleyebilecek bir ses çalar aramaya başlar.

Teklifler bireysel zevkler kadar değişkendir – genel bir bakış için Android için en iyi 5 müzik çaların listesine bakın. Desteklenen dosya biçimlerinin çok yönlülüğü olsa da, işte sizin göz önüne almanız gereken iki aday.

Tarafından görüşGeorg SeebodeAndroid akıllı telefonlar daha iyi bir yerel müzik çalara ihtiyaç duyuyor.What do you think?5050381 katılımcı
AndroidPIT spotify 1 2

Güç amplifikatörü

MP3’lerin yanı sıra, PowerAmp müzik çalar aşağıdaki formatları destekler: MP4; M4A; ALAC; OGG; WMA; FLAC; WAV; MAYMUN; WV; ve TTA. Kapsamlı işlevler, sezgisel kullanıcı arayüzü ve çok yönlü uyarlama özelliği, bu uygulamayı en popüler ses oynatıcılarından biri yapar. Ücretsiz bir deneme sürümü var, aksi takdirde uygulama birkaç dolar tutuyor.


Poweramp Müzik Çalar (Deneme)

MortPlayer Müzik

Sağlam bir alternatif, yukarıda listelenen tüm aynı formatları idare edebilen MortPlayer Music. FLAC ve WMA dosyalarının oynatılması cihaza bağlı olmasına rağmen, takım yukarıda listelenen formatlarla da iyi geçinir.


MortPlayer Müzik

Dahil etmediğimiz zor dosya türleri için favorileriniz var mı? Önerilerinizi yorumlarda bırakın!