Android'de tüm dosya türlerini açma ve oynatma

Android büyük ölçüde açık bir sistem olmasına rağmen her zaman her dosya formatını okuyamaz veya çalamazsınız. Bununla birlikte, çok çeşitli mevcut uygulamalar sayesinde yardım asla uzakta değildir. Genellikle bir uygulamayı başka yere yenilemek veya yerini almak için basit bir görevdir. Android'te neredeyse her tür dosyanın nasıl açılıp oynatılabileceğini size göstereceğiz.

Bölümüne atla

  • Android'de Açık Office Dokümanları (DOCX, XLSX, PPT, PDF)
  • Android'de e-kitap dosyalarını açın
  • Android'de Resmi Açın (JPG, PNG, GIF, TIF, DNG)
  • Android'de Videolar dosyalarını açın ve oynatın
  • Android'de Ses dosyalarını açın ve oynatın
  • ZIP, RAR ve diğer sıkıştırılmış dosyaları açın ve açın

Android'de Office dosyalarını aç

Play Store, Office dokümanlarını okumak ve düzenlemek için çok çeşitli uygulamalar sunar. Google Drive ve Microsoft Office uygulamaları, teknik olarak yalnızca uygulamaları "görüntüleme" – yani, dokümanı görüntüleyebilir ve okuyabilir, ancak düzenleyemezsiniz. Android'de bir DOCX, XLSX, PPT, PDF dosyasını açmak, düzenlemek, kaydetmek veya dönüştürmek istiyorsanız, o zaman uzman uygulamalardan birini indirmeyi en iyisindir. Bu durumda bunlar, Dokümanlar (Google), E-Tablolar (Google), Slaytlar (Google), Word, Excel ve PowerPoint olacaktır. Hepsi, çoğu Google Android akıllı telefonunun açabileceği PDF dosyalarını, Google Drive'ın PDF görüntüleyicide yerleşik olarak önceden kurulmuş olması sayesinde dışa aktarabilir.

 
PDF
DOCX
XLSX
PPTX
ODT
RTF
ODS
TXT
Google Drive

WPS Office

Microsoft-Apps

YesYesYesYesYesYesYesYes
YesYesYesYesYesYesYesYes
NoYesYesYesNoNoNoNo
  • Android için en iyi ofis uygulamaları listemize göz atın

Oldukça akıllı telefon üreticilerinin bazıları WPS Ofisini önceden kuruyor. Uygulama reklamlar içeriyor ve yeni fontların kilidini açmak ve belgeleri / dosyaları Android'de dönüştürmek istiyorsanız ödemeniz gerekecek. Yine de birçok kullanıcı, akıllı telefon / tablet ve PC arasında kesintisiz dropbox bağlantısı ve iyi senkronizasyon yetenekleri için teşekkür eder. Android için bir Microsoft Office alternatifi arayan kullanıcılar için kullanışlı bir App, Kingsoft Office'dir.

WPS Office / © AndroidPIT

WPS Office – Word, Docs, PDF, Note, Slide & Sheet

Google Drive

Microsoft Office Mobile

Android'de ePub ve diğer e-kitap dosyalarını açma ve okuma

EPub ve diğer e-kitap dosyalarını açıp okumanız için özel bir e-kitap okuyucusuna ihtiyacınız olacaktır. Epub, pdf, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip ve OPDS dosyalarını açabileceğinden Ay + Reader'ı öneriyoruz.

Moon+ Reader

Opinion by Georg SeebodeI wish Android phones had pre-installed ebook readersWhat do you think?5050156 participants

Android'de resim ve fotoğrafları açma, sıralama, düzenleme

Çoğu telefonda, Google Fotoğraflar uygulamaları önceden yüklenmiş haldedir; bu noktada, bu noktada ham dosyaları işleyebilir. Ancak, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin her resim dosyasıyla uğraşma yeteneğine sahip olmasını gerçekten istiyorsanız, RawDroid Pro'yu önerebiliriz. Google Play Store'da (şu anda Amazon'da 3.70 €) 5 ABD Doları karşılığı 5,40 ABD Doları fiyatla Android cihazınız aşağıdaki resim formatlarını okuyabilir:

.3fr (Hasselblad), .srf .sr2 (Sony), .bay (Casio), .crw, .cr2 (Canon), .cap ,.exc, .ip (Phase_One), .dcs, .dcr ,. drf, .k25, .kdc (Kodak), .dng (Adobe), .erf (Epson), .fff (Imacon), .mef (Mamiya), .mos (Yaprak), .mrw (Minolta), .nef, .nrw (Nikon), .orf (Olympus), .pef, .ptx (Pentax), .raf (Fuji), .raw, .rw2 (Panasonic), .raw, .rwl, .dng (Leica), .srw (Samsung) ve .x3f (Sigma).

  • En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları için uygulama listemize göz atın

RawDroid Pro

Android'de Video dosyalarını açma ve oynatma

Oyun doruk noktası – masaüstü medya oynatıcıları VLC'dir. Android sürümü nihayet beta aşamasındadır ve neredeyse tüm ses ve video dosyalarını (hem akış hem de) oynatabilir ve birden çok ses parçası, altyazı, ekranın otomatik döndürülmesi ve en / boy oranına düzeltmeler uygulayabilir. Hacim ve parlaklık jestlerle kontrol edilebilir ve widget'lar da mevcuttur. Kod çözme hataları ve desteklenmeyen ses dosyaları hakkında biraz daha fazla bilgi veren güzel bir makale var.

  • Android için en iyi video oynatıcılar listemize göz atın

Playing videos on Android is super easy / © ANDROIDPIT

Diğer iyi tasarlanmış video oynatıcılar, her ikisi de altyazı, çoklu ses, akışlar ve çalma listelerini destekleyen MoboPlayer ve MX Player'tır ve varsayılan video oynatıcı tarafından desteklenmeyen biçimleri de oynatabilirler. Yer imi işlevi de çok uygundur: bir filmi yarıda bıraktığınızda, bir dahaki sefer app'ı açtığınızda bıraktığınız yerden çeker.

Android'de ses dosyalarını çalma

Varsayılan Android medya oynatıcısının MP3'lerle herhangi bir problemi yoktur ve doğal olarak MP4, 3GP, M4A, OTA, MKV ve TS ses dosyalarını çalabilir – ancak biraz da zahmetli olabilecek bazı ses formatları vardır. Müzik ve sesli kitaplar tarafından akıllı telefonlarında veya tabletlerinde tüketilen herhangi bir Android kullanıcısı, er ya da geç, belirli gereksinimlerini karşılayabilecek bir ses çalar arar. Orada sunulan teklifler kişinin zevkine göre değişiyor – genel bir bakış için Android için en iyi 5 müzik çalar listemize bakın. Desteklenen dosya formatlarının çok yönlülüğüne rağmen, dikkate değer iki aday var.

Opinion by Georg SeebodeAndroid smartphones need a better native music playerWhat do you think?5050206 participants

The best apps for listening to music on the go / © ANDROIDPIT

Güç amplifikatörü

MP3'lerin yanında PowerAmp müzik çalar aşağıdaki formatları desteklemektedir: MP4; M4A; ALAC; OGG; WMA; FLAC; WAV; MAYMUN; WV; ve TTA. Kapsamlı işlevler, sezgisel kullanıcı arabirimi ve çok yönlü uyarlanabilirlik, bu uygulamayı orada bulunan en popüler ses oyunculardan biri haline getirir. Ücretsiz bir deneme sürümü var, aksi takdirde uygulama birkaç dolara mal olur.

Poweramp Music Player (Trial)

MortPlayer Müzik

Sağlam bir serbest alternatif, yukarıda listelenen aynı formatların tümünü işleyebilen MortPlayer Music'tir. ekip, yukarıda listelenen biçimlerle de uyum içindeyse de, FLAC ve WMA dosyalarının oynatılması aygıta bağımlıdır.

MortPlayer Music

Android'de arşiv dosyalarını açma ve açma

Ücretsiz B1 Free Archiver aşağıdaki dosya biçimlerini açar: 7z, apk, a, ar, arj, bz2, bzip2, cab, deb, gz, gzip, jar, iso, lha, lzh, lzma, mtz, rpm, tar tar. .bz2, tbz, tbz2, tar.gz, tgz, tpz, taz, tar.lzma, tar.xz, tar.Z, xap, xar, xz, Z, zipx.

B1 Archiver zip rar unzip

Android arşiv dosyalarını açacak bir dosya yöneticisi arıyorsanız, AndroZip uygulamasını edinin. Tasarımı çok net ki kullanıcılar dosyalarını açıp şifrelemek için Android arşiv dosyalarına hızlı bir şekilde erişebiliyorlar. Uygulama aynı zamanda tabletteki Android arşiv dosyalarını yönetmek için mükemmel bir yoldur.

AndroZip™ FREE File Manager