Android’de Uygulama Simgeleri Nasıl Değiştirilir?

Android’deki uygulama simgelerini değiştirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Android akıllı telefonlarla ilgili en harika şeylerden biri, kullanıcılara sunduğu farklı kişiselleştirme düzeyleri olduğundan, Android kullanıcısının yaşayabileceği en son şey olduğunu düşünüyorum. Yeni düzenler, eğlenceli arka planlar ve çeşitli simgeler, mevcut durumdan her sıkıldığınızda telefonunuza yeni bir görünüm kazandırabilir. Son zamanlarda, uygulama simgelerinizin yeterince eğlenceli olmadığını hissetmeye başladıysanız, Android telefondaki uygulama simgelerini nasıl değiştireceğinizi açıklayan verilen yöntemlerden birini deneyin.

Ayrıca bakınız: Yeni bir Android telefon veya tablet nasıl kurulur?

Android’de App Simgesini Değiştirmenin Yolları

Android simgelerini değiştirmenin iki yolu var. İlk yöntem bir başlatıcı kullanmak, ikincisi ise bağımsız bir simge paketi kullanmaktır. Bu yöntemlerin her ikisi de telefonunuzun rootlanmasını gerektirmez.

Yöntem 1: Başlatıcısı kullanma

Google Play Store’da aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça fazla sayıda rampa var. İyi çalışan ve cihazınız için uygun bir başlatıcı seçtiğinizden emin olmak için derecelendirmeleri kontrol edin ve geri bildirim arayın. Telefonunuzda kullanmak istediğiniz başlatıcıyı seçtikten sonra, başlatıcıyı indirip yüklemeniz yeterlidir.

Başlatıcı yüklendikten sonra, giriş düğmesine bastığınızda başlatıcıyı kullanmaya başlamak isteyip istemediğiniz sorulur. Başlatıcıyı varsayılan olarak seçin ve kullandığınız başlatıcıya bağlı olarak, ekranlarınızı kişiselleştirmek için daha ileri adımlar girmeniz istenebilir.

Bir başlatıcıyı daha önce de kullanmış olan kullanıcılar, önceki başlatıcılarının ayarlarını içe aktarabilecekler; aksi takdirde, kullandığınız farklı widget ve uygulamaları ana ekranınıza getirmek için biraz zaman harcamanız gerekebilir.

Nova Launcher gibi bazı rampalar, uygulamanızın simgesi için galeriden bir resim seçmenize bile izin verecektir. Uygulama simgelerini değiştirmedeki inanılmaz esneklik düzeyleriyle, galerinizdeki resimlerden veya farklı rampalar kullanarak uygulamalarınıza sürekli yeni simgeler atayabilirsiniz.

Başlatıcılar, yanınızda cihazınızı istediğiniz şekilde süsleyebilen duvar kağıtları, temalar ve uygulama simgeleri yelpazesini getirir. Bazıları reklam içerebilir, ancak özellikle de telefonları göründüğünde çeşitliliği araştırmaktan hoşlanan bir kişiyseniz, iyi çalışırlar.

Yöntem 2: bir uygulama kullanma

Okurlarımızdan bazıları, başlatıcı kullanarak kendilerini rahat bulmazlar. Ancak, telefonlarına yeni bir görünüm vermek için uygulama simgelerini değiştirmeyi umursamıyorlar. Böyle bir durumda, bir uygulama, bir başlatıcı kullanarak telefonunuzun kaplamasını değiştirmeden uygulama simgelerini değiştirmenin iyi bir yoludur. Başar Simgeler ve Simge Değiştirici gibi uygulamalar, Android simgeleri değiştirmenize yardımcı olabilecek kullanıcı dostu uygulamalar olarak bilinir.

Uygulamaya bağlı olarak, onu kullanma adımları değişecektir. Ancak, uygulama simgelerini değiştirmeye yardımcı olan uygulamaların çoğu için, uygulama indirildikten ve yüklendikten sonra, uygulamayı açmak için uygulamaya tıklamanız ve sonra simgeleri değiştirmek istediğiniz uygulamaları seçmeniz gerekir. Bazı uygulamalar, uygulamayı yeniden adlandırmanıza bile izin verebilir. Bu, telefonunuza yeni bir görünüm kazandırmanın eğlenceli bir yolu olabilir.

Ayrıca meraklı gözlerinizi telefonunuzdan uzak tutmanıza yardımcı olabilir, özellikle bankacılık uygulamalarınızı yeniden adlandırdığınızda veya yetişkin uygulamalarını kullanıyorsanız, uygulamayı yeniden adlandırabilir ve simgeyi değiştirebilir ve başkalarını bilmeden telefonunuzu kullanmak daha kolaydır. Hangi uygulamalar cihazınızda yüklü?

Sonuç

Telefonunuza yeni bir görünüm kazandırmak için uygulama simgelerini özelleştirmek için bu iki yöntemi kullanın. Sadece Android’i ilginç kılmakla kalmaz, aynı zamanda telefonunuzdaki aynı uygulama simgelerine bakarak yorulmamanızı sağlar. Cihazınızdaki simgeyi bu yöntemlerle istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Bu yöntemlerin her ikisi de cihazınızı çalıştırmanıza gerek kalmadan veya akıllı telefonlar hakkında derin bir teknik bilgi sahibi olarak telefonlarda kullanılabilir.

Ayrıca bkz: Android Smartphone veya tablet nasıl güncellenir