Android’de Uygulamalar Bildirimlerini Nasıl Kapatılır?

Android akıllı telefon ve tabletlerdeki bildirimler favori uygulamalarınız için kullanışlıdır. Ancak, cihazınızda muhtemelen tonlarca uygulama bulunduğundan, bildirimler oldukça can sıkıcı olabilir, değil mi? İyi olan, istediğiniz uygulamalar için bildirimleri kapatabileceğinizdir. Artı bir nokta var – bildirimler pil ömrü üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olabilir, bu yüzden onları devre dışı bırakarak pilin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde uygulama bildirimlerini nasıl kapatacağınızı göstermek için hızlı bir rehber paylaşacağız.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android Cihazlarda Coğrafi Etiketlemeyi Nasıl Kapatılır

Android’de uygulama bildirimleri nasıl kapatılır?

bgr.com

 

Android’de bildirimleri kapatmak, tüm cihazlarda hemen hemen aynıdır. Yapman gerekenler işte burada:

    Ayarlar’a Git Uygulamalar üzerine dokunun (bazı cihazlarda Uygulama Yöneticisi, Uygulamalar, Uygulama Yöneticisi, vb.) Uygulamalara gidin ve bildirim almak istemediğiniz uygulamaya dokunun. Şimdi, “Bildirim göster” seçeneğinin işaretini kaldırın. “Bildirimi kapatmak isteyip istemediğiniz sorulacak, Tamam’ı tıklayın.

 

Bildirimleri durdurmak istediğiniz tüm uygulamalar için de aynısını yapın. Favori uygulamalarınız için bildirimleri açık bırakmalısınız.

 

 

 

 

 

Image Source: www.dumblittleman.com

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android üzerinde Facebook Sorunları Nasıl Çözülür