Android'de uygulamalar yüklerken Google Play Store Hata 971 nasıl düzeltilir?

Bazı Android kullanıcıları, PUBG ve diğer bazı popüler uygulamaları yüklerken 971 Google Play Store hatasıyla karşılaştı. Asıl hata mesajı şöyle olacaktır: “PUBG yüklenemez. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, yardım sorunlarını sorun. (Hata kodu: -971) ”ve uygulamadan uygulamaya değişir. Bu hata ortaya çıktığında, indirilen veriler veya dosyalar, yüklemek istediğiniz uygulamayı yeniden indirmeniz gerektiğinden ve bunu yapmadan önce bu sorunu çözmüyorsanız, yine de karşılanacağınız anlamına gelecektir. aynı mesajla.

Bu kılavuzda, bir uygulamayı indirdiğiniz her seferinde bu hata mesajını gösteren telefonunuzu sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu problemi geçmişte şahsen karşılaştım ve bu problemi kesinlikle çözecek birkaç prosedür biliyorum. Dolayısıyla, bu sorunu yaşayan kullanıcılardan biriyseniz, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlarımızın listesinde bulunuyorsa, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, bedava. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlu anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

Telefonunuz Play Store 971 hatasıyla indirildiyse yapabileceğiniz şeyler şunlardır:

  1. Cihazınızda yeterli depolama olduğundan emin olun.
  2. Uygulamayı dahili depolama birimine indirin.
  3. Bağlantıyı yenilemek için ağ ayarlarını sıfırlayın.
  4. Google Play Store'u sıfırlayın.
  5. Fabrika Telefonunuzu sıfırlayın.

Cihazınızın depolama alanı her zaman Play Store hatası 971 ile ilgili bir sorunla karşılaşır. Bu nedenle, yeterli depolama alanının olup olmadığını kontrol ederek sorun giderme işlemlerine başlamamız gerekir. Play Store depolama cihazını okuyabilir, ancak yeterli alan kalmazsa, üzerine yazamaz. Bununla birlikte, bazı dosyalarınızı SD kartına veya bir yere yer açmak için bir bilgisayara taşımayı deneyin.

Diğer yandan, uygulamayı doğrudan SD karta indiriyorsanız, hedefi dahili depolama birimine değiştirmeyi deneyin ve yükleme başarılıysa, SD kartına taşıyın. Sistemin kartta okuma ve yazma ile ilgili bazı sorunları olduğu zamanlar vardır, bu yüzden bunu yapmak için bunu yapmanız gerekir.

İlk iki işlemi yaptıktan sonra sorun devam ederse yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu, cihazın ağa olan bağlantısını yenileyecektir, ancak tüm sıcak noktalar silineceğinden, bunu yaptıktan sonra aynı ağa yeniden bağlanmanız gerekir. Hata bundan sonra hala ortaya çıkarsa, bir sonraki deneyin.

Google Play Store'un önbelleğini ve verilerini yenisiyle değiştirilecek şekilde temizleyin. Endişelenmeyin, her şey otomatiktir ve yapmanız gereken tek şey, Application Manager'a gidip Play Store'un ayarlar sayfasını açarak bu dosyaların temizlenmesini başlatmaktır. Bunu yapmazsanız uygulamalarınızın hiçbiri silinmez, bu yüzden güvenli ancak etkilidir.

Lasly, her şey başarısız olursa, hemen hemen tüm yazılım ile ilgili sorunları giderir gibi bir sıfırlama en iyi oyun olacaktır. Play Store, her Android cihazında önceden yüklenmiş olarak gelen temel uygulamalardan biridir. Bu nedenle, uygulamada kalmak için gereksizdir. Hata, daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun bir sonucu olabilir, bu nedenle cihazı sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini önce silinecekleri şekilde yapın.

Bu sorunu cihazınızla gidermenize yardımcı olabileceğimizi umarız. Eğer kelime yayılmasında bize yardımcı olsaydı çok memnun oluruz, eğer yararlı bulursanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuma için çok teşekkür ederim

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yayabilirsiniz.