Android’de Uygulamaları Güncelleme

Uygulamalar, akıllı telefonun kullanımını eğlenceli kılan şeydir. Bugünün akıllı telefonlarının çoğunun birçok ilginç özelliğe sahip olduğu doğrudur, ancak yalnızca uygulama olmadığını hayal edin. Sıkıcı olurdu. Uygulamaları düzenli olarak güncellemelisiniz, çünkü uygulamaların geliştiricileri bunları sürekli olarak geliştiriyor, yeni seçenekler ve özellikler ekliyor ve ayrıca kullanıcıların yaşadığı sorunları ve aksaklıkları gideriyor. Bu nedenle, sık sık aradığınız uygulamaların güncellemelerinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İlk Android cihazınızı yeni satın aldıysanız, Android akıllı telefon ve tabletlerdeki uygulamaları nasıl güncelleyeceğinizi gösteren hızlı bir kılavuz.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir

Android’deki uygulamalar nasıl güncellenir?

www.gamemarketeers.com

 

Android’deki uygulamaları güncellemek oldukça basittir. Yapman gerekenler işte burada:

    Google Play Store uygulamasını Giriş ekranından açma Uygulama açıldığında, menüyü açmak için sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun. Şimdi Uygulamalarım ve oyunlarım üzerine tıklayın Yüklendi sekmesi altında indirdiğiniz tüm uygulamaları göreceksiniz Uygulama için güncelleme mevcutsa, uygulamanın kutusunda “Güncelle” yi göreceksiniz Güncellemek istediğiniz uygulamaya dokunun ve “Güncelle” düğmesine dokunun Tüm uygulamaları aynı anda “Tümünü güncelle” üzerine dokunarak da güncelleyebilirsiniz.

 

Ayrıca ayarları, uygulamaların otomatik olarak güncellenebilmesi için de ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak istiyorsanız, şu adımları izleyin:

    Google Play Store uygulamasını açın Sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve menüyü açın Aşağı kaydırın ve Ayarlar’a dokunun “Otomatik güncelle” uygulamalarına tıklayın “İstediğiniz zaman uygulamaları otomatik güncelle” (uygulamalar) İnternete hücresel veri veya Wi-Fi ile bağlıysanız veya “Yalnızca Wi-Fi üzerinden uygulamaları otomatik güncelle” seçeneğini kullanırsanız (ek bir ücret ödemekten kaçınacağınız için daha iyi bir seçenektir).

 

Gördüğünüz gibi, uygulamalar otomatik olarak güncellenebilir veya bunları manuel olarak güncelleyebilirsiniz. İstediğiniz seçeneği seçin ve uygulamalarınızı sorunsuzca çalışabilecek şekilde güncelleyin!

 

 

 

 

 

 

Image Source: www.gamemarketeers.com

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android’de Dil Nasıl Değiştirilir