Android'de uyumsuz uygulamalar veya bölgeye kısıtlı uygulamalar nasıl yüklenir?

Harika, yeni bir oyun indirmek ya da yeni yeni akış servisini indirmek istiyorsanız, ancak uygulamanın cihazınızla uyumlu olmadığını veya ülkenizde bulunmadığını keşfetmek, vazgeçmenizin gerektiği anlamına gelmez. Android ile ilgili en iyi şeylerden biri, istediğiniz şeyi elde etmenin daima bir yoludur. Bu nedenle bugün, birkaç küçük araç kullanarak Android'de uyumlu olmayan uygulamaları nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

  • Google Play Store nasıl indirilir ve yüklenir?
  • Google Play çalışmadığında ne yapılması gerekir?

Bir feragatname

VPN'ler, APK'lar ve Market Yardımcısı çok etkili olsa da tüm sorunlarınızın cevabı değildir. Bazı uygulamaların sadece cihazınızla uyumlu olmadığını göreceksiniz – ne yaptığınızın önemi yoktur, asla çalışmaz.

Bir bölüme atla

  • VPN
  • APK
  • Pazar Yardımcısı

VPN

TunnelBear

İlk defa bir VPN olarak kullandığım son gezisinde Çin'e TunnelBear'la rastladım. Bu amaç için harikaydı, fakat aynı zamanda uyumlu olmayan uygulamaları atlamak için de kullanılabileceğini fark ettim. İşte böyle:

Dive in and away we go! / © AndroidPIT

1. Play Store'dan TunnelBear'ı indirin.

TunnelBear VPN

2. Uygulamayı başlatın ve bir hesap oluşturun.

3. TunnelBear'ı açmak için geçiş ve dünyanın haritasını görürsünüz. Dünyadaki herhangi bir yere bir tünele dokunun ve ayının orada tünelini bekleyin.

Once that bear gets in a tunnel, there’s no telling where he’ll pop up. / © AndroidPIT

4. Bir bağlantı isteği alırsanız, kabul edin.

5. Ayı yeni VPN konumunuza tünel açtıktan sonra, o uygulamanın size ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hulu'yu Almanya'da, uygulama yüklemek mümkün olmadığı bir yerde istedim diyorum. TunnelBear'a ABD'de olduğumu söyleyebilirim ve Hulu'yu indirebilirim. Doğrudan Play Store'da arama yaparak uygulamaları bulamayabilir, ancak uygulama adını arayıp Chrome'da "mağazayı oynat" yazan uygulama bağlantısını açmalıdır. Artık bu bağlantıyı tıklayıp uygulamayı indirip yükleyebileceksiniz.

Bölgeye kısıtlı uygulamalardaki içeriğe erişmek için VPN'yi çalışmaya devam etmeniz gerekebilir ve tüm uygulamalar kendi bölgelerinin dışında çalışmaz. Uygulama yine de ülkenizde bulunmadığını söylüyorsa, Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store'da Play Store'un önbelleğini temizleyin ve tekrar deneyin.

Before and after: region-locked and free to install. / © AndroidPIT

APK

İyi ve kötü bir haber var: Akıllı telefonunuza uyumlu olmayan bir uygulama yüklemek çok basit ancak yalnızca ücretsiz başlıklarla çalışıyor.

Tek yapmanız gereken, APK Downloader ile APK uygulamasını indirmek ve uygulamanın URL'sini Google Play Store'dan kopyalamaktır. Akıllı telefonunuzdaki numara, Google Play Store'daki Paylaş düğmesini seçip Gmail'i açarak URL'yi almaktır. Özetlemek:

1. Uygulamanın URL'sini kopyalayın.

2. URL'yi APK Downloader sitesine yapıştırın.

Nothing is simplier than using APK to access apps. © AndroidPIT

3. APK dosyasını indirin.

İşte bir APK dosyasını Google Play Store'dan nasıl indireceğinizin tam kılavuzunun bir bağlantısı. APK Downloader sitesi çalışmazsa, istediğiniz zaman APK Aynası aracılığıyla almak istediğiniz APK dosyasını almaya çalışabilirsiniz.

Pazar Yardımcısı

Market Yardımcısı, cihazınızla uyumlu olmayan bir uygulama yüklemek istediğinizde ihtiyacınız olan bir uygulamadır. Önce, cihazınızın köklü olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde Market Yardımcısı uygulamasını indiremezsiniz.

Ardından, güvenlik ayarlarınızda Bilinmeyen kaynakları etkinleştirmeniz ve oluşturucu web sitesinden Pazar Yardımı'nı indirmeniz gerekecektir. Açık olan nedenlerden dolayı, uygulama Play Store'da mevcut değildir; yalnızca güvenilir bir kaynaktan indirdiğinizden emin olun.

1. Pazar Yardımcısı'nı başlatın.

2. Dört tane açılır kutu görürsünüz: cihaz türü, cihaz modeli, yer ve operatör. Bunlar, cihazınızın ayrıntılarıyla eşleşecek şekilde otomatik olarak doldurulacaktır. Bunu indirmek istediğiniz uygulamaya göre farklı bir türe ve modele değiştirebilirsiniz – bu nedenle telefonunuza salt tablet uygulaması indirmek istiyorsanız, açılır menülerden bir tablet modeli seçip kayıt olabilirsiniz "yeni" bir cihaz olarak. Cihaz seçimi büyük olmayabilir, ancak genelde ihtiyacınız olan cihaz kategorisi için herhangi bir model uygundur.

Pick your device category, region and carrier (if necessary). / © AndroidPIT

3. Bir aygıt türü seçin.

4. Bir aygıt modeli seçin.

5. Bir bölge seçin.

6. Bir taşıyıcı seçin.

7. Ekranın altındaki Etkinleştir'e dokunun ve açıldığında süper kullanıcı talebini kabul edin. Çalışmakta olduğunuz Android sürümüne bağlı olarak belirli uygulama izinlerini de kabul etmeniz gerekebilir.

Allow superuser permissions and your ‘new’ device will be registered. / © AndroidPIT

8. "Başarıyla etkinleştirildi" mesajı görürsünüz. Aygıt Yöneticisi'ne gidin ve yeni cihazınızın görüntülendiğini gördüğünüzde, Play Store'a gidin ve istediğiniz uygulamayı indirin. Yukarıdaki gibi, Play Store ile ilgili sorun yaşıyorsanız önbellekten temizlemeyi deneyin veya Chrome arama sonuçları aracılığıyla uygulamayı kapın.

Not: Geri dönmek isterseniz Market Yardımcısı'na dönün ve varsayılan ayarlara dönün veya telefonunuzu yeniden başlatın.

You can revert back at any time. See how we’re now a Nexus 5 again? / © AndroidPIT

Play Store'u indirmeye teşvik ettiğiniz için, tüm uygulamalar cihazınızla düzgün şekilde çalışmaz. Ekran çözünürlüğünün veya en boy oranının farkından dolayı tuhaf şeyler olacağı veya uygulamanın hiç çalışmayabileceği hâlâ mümkündür.

Bu yöntemleri kullanarak hangi uygulamaları indirdiniz? Paylaşmak için başka ipuclarınız var mı? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.