Android’de WhatsApp video görüşmesi nasıl kaydedilir

Bazen, özellikle bir röportaj sırasında, Android’de WhatsApp video görüşmelerini kaydetmek yararlı olabilir. Bu makalede, adım adım nasıl yapılacağını açıklıyoruz. Endişelenme, çok basit.

Bölüme atla:

    Android’de WhatsApp video görüşmesi kaydetmenin yasallığı Android’de WhatsApp video görüşmesi nasıl kaydedilir

Video görüşmeleri kaydetmek yasal mı?

Çağrınızı kaydetmek için bir uygulamayı indirmek için acele etmeden önce, bu soruyu cevaplamak önemlidir. Gerçekten de, eyleminiz için yasal işlemlerin kurbanı olmak üzücü olacaktır.

Bazı ülkelerde içtihatların telefon görüşmelerinin olası kullanım için delil olarak kaydedilmesine izin verdiğini unutmayın. Tabii ki, anlaşmazlığınıza uygun olmalı ve temel hak ve özgürlükleri ihlal etmemelidir. Geleneksel bir çağrıda olduğu gibi, diğer tarafa konuşmanın kaydını bildirmeniz gerekir ve diğer taraf bunu kabul eder. Reddederseniz, video görüşmesini kaydedemezsiniz.

Tabii ki, bir görüşmeyi yasal bir durumda kullanmak istemeden kaydetmek mümkündür. Bu bir röportaj veya hafıza için olabilir.

Android’de WhatsApp video görüşmesi nasıl kaydedilir

Android’de bir WhatsApp video görüşmesi kaydetmek için bir uygulama yüklemek gerekir. Android yerel olarak seçenek sunmaz, ancak bazı üreticiler yerel olarak Android akıllı telefonunuzun ekranını (sesle) kaydetme olanağı sunar. Özellikle Huawei akıllı telefonlarda durum böyle. Böyle bir seçeneğiniz yoksa, harici bir uygulama indirmelisiniz.

Android’de bir WhatsApp video görüşmesi kaydetmek için aşağıdaki talimatları izleyin:

    Google Play Store’dan MNML Ekran Kaydedici’yi indirin. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir. Uygulamayı açın, sağ üstteki üç noktayı tıklayın ve Ayarlar’ı seçin. Kayıt adlı kayıt parçasına tıklayın ve Ses Kaydet’i etkinleştirin.

androidpit mnml tutoriel

    Uygulamaya geri dönün ve sağ alttaki Kayıt’a tıklayın. Ekranınızı (ve sesi) kaydetmeye başlamadan önce üç saniyelik bir sayaç başlar ve uygulamanın ekranda görüntülenecek her şeyi kaydedeceğini belirten bir uyarı mesajı görüntülenir. Onaylayın ve kayıt başlayacaktır.

androidpit record screen

    Ardından WhatsApp’ı açın ve istediğiniz kişiyi arayın. Konuşma bittikten sonra, hızlı bildirim çubuğundan erişilebilen durdur düğmesine (kare şekli) tıklayın veya MNML uygulamasını açın ve sağ alt kısımdaki Durdur’a tıklayın.

androidpit stop record screen

    MNML uygulamasına geri dönün. WhatsApp video görüşmeniz görüntülenir. Akıllı telefonunuzda görüntüleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz!

Başka bir yöntem var mı? Yorumlarınızda bize bildirmekten çekinmeyin!

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter