Android’de WhatsApp’ta Memoji Nasıl Kullanılır

İPhone’un en popüler özelliklerinden biri şüphesiz Memoji ve Animoji’dir. Ne yazık ki, Apple yapımı bu animasyonlu karakterler Android akıllı telefonlarda mevcut değil. Bununla birlikte, Memoji’yi Android’de (ve özellikle WhatsApp’ta) kullanma olasılığı hala var. Bu makalede nasıl yapılacağını açıklayacağız.

Atlamak:

    Memoji nedir? Android’de WhatsApp’ta Memoji Nasıl Kullanılır

Memoji nedir?

Memoji, Apple tarafından oluşturulan kişiselleştirilmiş Animoji’den başka bir şey değildir. Yüzünüzün mini çizgi roman versiyonunu (veya isterseniz başka bir kişinin) oluşturmanıza izin verir. Ten rengini, saçları, gözleri, ağzı, gözlükleri, sakalları, yüz şeklini vb. Özelleştirmek mümkündür. Başka bir deyişle, Snapchat’teki Bitmoji’nin veya Samsung’daki AR Emoji’nin Apple sürümüdür.

Bu Memoji’nin oluşturulması Mesajlar uygulamasından yapılır. İOS 13 ve iPadOS ile Memoji’niz klavyenizden erişilebilen bir çıkartma paketi haline gelir. Memoji oluşturmak için aşağıdaki prosedürü izleyin:

    Mesajlar uygulamasını açma Animoji (maymun) simgesine basın ve sağa kaydırın Yeni Memoji’ye tıklayın Memoji’nizin özelliklerini özelleştirin ve onaylayın Animoji’niz oluşturulur ve ardından otomatik olarak bir Memoji çıkartma paketi oluşturulur!

androidpit memoji iphone

Android’de WhatsApp’ta Memoji Nasıl Kullanılır

İmkansız görünse de, Android akıllı telefonunuzdan WhatsApp’ta iPhone Memoji’yi kullanmak ve göndermek gerçekten mümkündür. Prosedür mutlaka basit değildir, ancak bu karakterlere düşkün Android kullanıcılarını memnun etmelidir.

Başlamadan önce, iOS 13’te bir iPhone kullanarak bir arkadaşınıza veya tanıdığınıza ihtiyacınız olduğunu bilin. Daha sonra, benzerliğinizle (veya beğeninize göre bir Memoji) oluşturmasını isteyin. Ardından iPhone’undan şu adımları izleyin:

    İPhone’da WhatsApp’ı açın ve sizinle bir tartışma oluşturun Metin giriş alanına basın Klavyedeki Emoji simgesine tıklayın ve üç noktayı tıklayın – “…” Ardından istediğiniz Memoji’yi seçin ve gönderin

androidpit memoji whatsapp

Android akıllı telefonunuzu geri alın ve şu adımları izleyin:

    Her çıkartmayı tıklayın ve Sık Kullanılanlara Ekle’yi seçerek çıkartmanızı kaydedin Memojiler daha sonra WhatsApp çıkartmalarınıza kaydedilir

androidpit memoji android

Memoji’nizi arkadaşlarınızdan birine göndermek için WhatsApp çıkartmalarınıza erişin. Maalesef, SMS yoluyla göndermek için bunları Android klavyenize kaydetmek mümkün değildir.

Bu Memoji hakkında ne düşünüyorsun? Bu beğendiğiniz bir özellik mi? Android’in bu özelliği yerel olarak sunduğunu görmek ister misiniz?

Tips & Tricks
Android for Beginners

Facebook Twitter