Android’de Wi-Fi şifresi nasıl gösterilir?

Cep telefonunuz üzerinden Wi-Fi ağ şifresini görmek ister misiniz? Android’deki orijinal ayarlar aslında buna izin vermiyor, ancak akıllı telefonunuzu çalıştırırsanız Wi-Fi şifresini bulabilirsiniz. Bu yazıda, bunun nasıl yapıldığını size göstereceğiz.

    Akıllı telefonunuzu bir Wi-Fi ortak erişim noktası olarak kullanma Her yerde ücretsiz Wi-Fi edinin

Belki sadece basitçe yönlendiriciyi kazmak ve kutudan şifreyi okumak zorunda kalmadan telefonunuzdaki Wi-Fi ağınızın şifresini görmek ister misiniz? Ya da belki Wi-Fi şifresi başka hiçbir yere yazılmamış ve bu sizin son başvurunuz mu? Sebepiniz ne olursa olsun, endişelenmeyin: root erişimi ile Wi-Fi kodlarını içeren şifrelenmemiş şifreye erişebilirsiniz.

Atlamak:

    Kayıtlı şifreleri manuel olarak görüntüleme Bir uygulamayı kullanarak kaydedilmiş şifreleri görüntüleyin.

İpucu: Dairenizde bir yönlendiriciniz varsa, konuklara Wi-Fi ağına kod olmadan erişmelerini de sağlayabilirsiniz: yönlendiricideki WPS Push düğmesine basın ve Android akıllı telefonun Wi-Fi ayarlarında WPS Push’u etkinleştirin , böylece bağlantı bir Wi-Fi şifresi olmadan kurulur. Dikkatli bir kelime olsa da, bu özellik iPhone’larla çalışmıyor.

1. Adım: telefonunuzu rootlayın

Wi-Fi erişim koduna sahip dosya, dosya sisteminin yalnızca köklü bir Android cihazında erişilebilen bir alanda bulunur. Akıllı telefonunuzu nasıl kullanacağınızı aşağıdaki makalede bulabilirsiniz:

    Android telefonunuzu nasıl rootlayabilirsiniz

Tarafından görüşEric Ferrari-HerrmannTelefonunuzu köklendirmenin birçok avantajı vardır.What do you think?50502052 katılımcı

2. Adım: kök dizini keşfedin

Kök içeriği gösteren bir dosya yöneticisi bulun. Bu örnek için Amaze kullandık. Önceden yüklenmiş CyanogenMod dosya gezgini, dosyayı bir metin dosyası olarak açamadı ve bu nedenle uygun değildi.


Amaze Dosya Yöneticisi

İlk olarak, kök dizini açmak için dosya gezginine yetki vermelisiniz. Seçenek, uygulama ayarlarının altındadır. Sonra, aşağıdaki yolu izleyerek dizin ağacına gidin: data> misc> wifi. Bu klasörde, wpa_supplicant.conf adlı dosyayı bulun. Bu dosya, düz metindeki tüm ağları içerir. Wi-Fi şifreleri de burada gösterilir.

show wifi passwort from explorer

Alternatif: Wi-Fi şifrenizi bir uygulama aracılığıyla görün

Google Play Store’da kayıtlı kablosuz şifrelerinizi görüntüleyebilen uygulamalar vardır, ancak bunların çalışabilmesi için hala kök ayrıcalıklarına ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Wifi Şifre Gösterisi, tam olarak beklediğiniz şeyi yapan ücretsiz, ancak reklam destekli bir uygulamadır.


Wifi Şifre Gösterisi

Kayıp şifrelerinizi daha önce bulmak için telefonunuzu köklediniz mi? Başka bir yöntem kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.