Android'de Wi-Fi şifresi nasıl gösterilir?

Yani cep telefonunuz aracılığıyla Wi-Fi şebeke şifresini görmek istiyor musunuz? Android'deki orijinal ayarlar buna gerçekten izin vermez, ancak Android akıllı telefonunuzu kurarsanız, Wi-Fi şifresini bulabilirsiniz. Size bunun nasıl yapılacağını göstereceğiz.

  • Akıllı telefonunuzu bir Kablosuz hotspot olarak nasıl kullanılır?
  • Her yerden ücretsiz Wi-Fi alın

Belki sadece, yönlendiricinizi kazmaya ve kutudan çıkmış parolayı okumaya gerek kalmaksızın Wi-Fi ağınızdaki parolayı telefonunuzda görmek istersiniz. Ya da belki de Wi-Fi şifresi başka hiçbir yerde yazmadı ve bu son çare misiniz? Ne olursa olsun sebebi, endişelenmeyin: root erişimi olan, Wi-Fi kodlarını içeren şifrelenmemiş conf- dosyaya erişebilir.

En iyi ipucu : Dairenize bir yönlendiriciniz varsa, konuklara Wi-Fi ağına kod olmadan erişmenize izin verebilirsiniz: yönlendirici üzerindeki WPS Push düğmesine basın ve bağlantının kurulması için Android akıllı telefonda Push'u etkinleştirin Wi-Fi şifresi olmadan. Dikkatli olun, bu özellik iPhone'larla çalışmaz.

1. adım: telefonunuzu kökleyin

Wi-Fi erişim koduna sahip olan dosya, yalnızca köklü bir Android cihazı ile erişilebilen dosya sisteminin bir alanında bulunur. Aşağıdaki makalede akıllı telefonunuzu nasıl kökleştireceğinizi öğreneceksiniz:

  • Android telefonunuzu nasıl kökleştirebilirsiniz

Opinion by Eric Ferrari-HerrmannThere are a lot of advantages to rooting your phoneWhat do you think?5050683 participants

2. Adım: kök dizini çağırın

Kök içeriğini görüntüleyen bir dosya yöneticisi bulun. Bu örnek için, Amaze kullandık. Önceden yüklenen CyanogenMod dosya gezgini bir metin dosyası olarak conf- dosyasını açmak ve böylece uygun oldu olamazdı.

Amaze File Manager

Öncelikle, kök dizini açmak için dosya gezgini yetkilendirmelisiniz. Seçenek, uygulama ayarlarının altındadır. Sonra, aşağıdaki yolu izleyerek dizin ağacına gidin: data > misc > wifi . Bu klasörde, wpa_supplicant.conf adlı dosyayı bulun. Bu dosya, düz metinteki tüm ağları içerir. Wi-Fi şifreleri de burada gösterilir.

And, voila, there’s your Wi-Fi password! / © AndroidPIT

Alternatif: bir uygulama aracılığıyla Wi-Fi şifrenizi görün

Wi-Fi Key Recovery uygulaması, root yetkilerine sahip olduğu varsayımıyla, kayıtlı kablosuz şifrelerini gösterebilir. Bu, aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz normal Wi-Fi yönetiminden üstün kılmaktadır.

The Wi-Fi password is only displayed in the rooted app (left). / © AndroidPIT

WiFi Key Recovery (needs root)

Google Pixel XL'in nerede satın alınacağı

Best price

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£425.99

£425.99 total

Check Offer

SIM FREE NEW Google Pixel XL 4G LTE G-2PW2200 Quite Black 32GB Unlocked

£444.77

£444.77 total

Check Offer

Google Pixel XL 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£454.99

£454.99 total

Check Offer

Compare prices