Android’de yeni misiniz? Önce bu özellikleri deneyin

Akıllı telefonunuz artık sadece WhatsApp ile başkalarıyla arama yapmanıza ve bağlantı kurmanıza olanak tanıyan bir cihaz değildir. Bir Android telefonunu kişiselleştirmenin birçok yolu vardır. Yeni yazılım sürümleri, teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok ilginç özellik getirdi. Cihazınızı hangi şekilde kullanırsanız kullanın, bu üç özelliği etkinleştirmeyi unutmayın. Hayatınızı kolaylaştıracaklar!

    Google Asistan ile en çok yaklaşan ürünler Dikkatli olun: Google Play Store’da nasıl sahte belirlenir

Tarafından görüşJessica MurgiaEvde akıllı telefonumu sık sık kaybediyorum.What do you think?5050210 katılımcı

Google Asistanı

Sadece WhatsApp’a sesli mesaj göndermek için değil, sesinizi kullanın. Google Assistant’ı etkinleştirmek hayatı kolaylaştıracak, çünkü cihaza dokunmadan bile basit bir soru sorarak istediğiniz zaman Google’ın dijital asistanına güvenebilirsiniz. Örneğin, araba sürerken bile kullanabilirsiniz.

Asistan’a restoranlar ve oteller önerileri, toplu taşıma araçları, hava durumu tahminleri, takviminize kaydedilen toplantılar hakkında bilgi verebilir, hatta en sevdiğiniz TV karakterleri, sporcular, tarifler vb. Hakkında sorular sorabilirsiniz. Asistandan size bir şaka söylemesini bile isteyebilirsiniz. Evinizi daha akıllı hale getirmeye başladıysanız, oturma odasında TV’de Netflix’i oynamasını veya yatak odasındaki ışığı ayarlamasını bile isteyebilirsiniz.

    Bu sesli komutlarla Google Asistan’dan en iyi şekilde yararlanın

AndroidPIT Google assistant 9262

Etkinleştirmek için Lollipop’a veya en az 1.5 GB RAM ile donatılmış bir işletim sistemine sahip olmanız gerekir. Ana düğmeye birkaç saniye basılı tutmanız yeterlidir; Google Asistanı uyanacaktır.

Akıllı kilit

Bence, bu çoğu zaman göz ardı edilmiş veya tamamen göz ardı edilmiş olmasına rağmen, en ilginç özelliklerden biri. Akıllı Kilit, belirli bir durumda kendinizi her bulduğunuzda akıllı telefonunuzun kilit ekranının kilidini açarak zaman kazanmanızı sağlar: cihaz vücudunuzla temas ettiğinde, eve ya da ofise giderken veya smartwatch’unuzu bileğinizde tutarken. Hiçbir zaman cihazın kilidini açmak için ses veya yüz tanıma özelliğinden de yararlanabilirsiniz.

Tarafından görüşJessica MurgiaAkıllı Kilit, zayıf bir özelliktir.What do you think?5050199 katılımcı

Bu özelliği etkinleştirmek ve zevkinize göre özelleştirmek için ayar menüsünden güvenlik bölümüne kolayca erişebilirsiniz.

    Android’de kilit ekranı nasıl atlanır

androidpit smart lock

Cihazınızı nasıl bulabilirsiniz?

Akıllı telefonum sık sık kayboluyor ve hepimiz onu kaybetmenin tepkilerini biliyoruz: cihazın değerine bağlı ekonomik kaybın yanı sıra, hassas veri ve hafıza kaybı da var. Bu her zaman bir trajedi, ancak bu deneyimi daha az travmatik hale getirmek için yapabileceğiniz bir şey var: Kurtarmak için Cihazımı Bul’u etkinleştirin.

    Akıllı telefonunuz çalındığında ne yapmalı

Bu, daha önce Android Aygıt Yöneticisi olarak bilinen Google tarafından doğrudan sunulan bir özelliktir. Ad değişti ancak işlevi aynı: Bir PC’den bu sayfaya giriş yapın, kaybolan cihazda Google hesabınıza bağlı şifreyi girin. GPS’iniz açıksa ve akıllı telefonunuz açıksa, uzaktan kullanmanın yanı sıra hızlı bir şekilde bulabilirsiniz:

find my phone david english

    Güvenli cihaz: Telefonu kilitlemenin ve Google hesabınızdan çıkış yapmanın yanı sıra, çağrılmasını istediğiniz alternatif bir telefon numarasıyla akıllı telefonunuzun kilit ekranında bir mesaj görüntülemeyi seçebilirsiniz. Ses çalma: Akıllı telefonunuz sessiz kalsa bile beş dakika çalar. Kaybettiğin zaman için mükemmel ama bir yerde senin evin olduğunu biliyorsun. Cihazı sil: cihazınızdaki her şeyi en sert seçeneği kullanarak silmeyi de seçebilirsiniz. Yine de sildikten sonra tekrar bulamazsınız.

Bu günlerde bunu ayarlamak için hiçbir şey yapmanız gerekmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Android 8.0’dan itibaren bu özellik varsayılan olarak etkindir. Hala Nougat, Marshmallow veya hatta Lollipop (hala !?) kullanıyorsanız, yukarıdaki bağlantıyı izleyerek manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

AndroidPIT hidden phone 9498

Peki, bu fonksiyonları zaten Android akıllı telefonunuzda etkinleştirdiniz mi? Yorumlarda bize bildirin.