Android’de yinelenen kişiler nasıl kaldırılır?

Yinelenen bağlantılar, işlerin büyük programında çok büyük bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak başkalarıyla iletişim kurmanın dahil olduğu herhangi bir uygulamada hayatı uygunsuz hale getirebilir – birisinin eski numarasına bir metin gönderme veya hatta yanlış kişiyi tamamen mesajlaşma ile sonuçlanabilir. Yardım etmek için buradayız!

    Kişilerinizi Android’de nasıl düzenlersiniz Androidinizde özel bir kişi listesini nasıl kurarsınız

Rehber listenize erişmek isteyen tüm farklı uygulamalarla (hem mobil hem de başka yerlerde) kopyalar kolayca kırpılabilir, bu yüzden size onlardan nasıl kurtulacağınızı göstereceğiz. Bu yinelenen adres defteri girişlerinden kurtulmak için el sallayabileceğiniz sihirli bir değnek yok, ama çok zor değil.

Atlamak:

    Android’de kişileri nasıl birleştirirsiniz Web’de Gmail’de kişileri nasıl birleştirir? Kişilerinizi düzenlemek için özel uygulamalar

Android’deki Kişilerden

Başlamak için ilk yer Android’deki Rehber uygulamasıdır. Açıkçası bu, tercih ettiğiniz üreticinin Kişiler uygulamasıyla ne yapmaya karar verdiğine bağlı olarak değişebilir, ancak hisse senedi Android’inde bir ada, sonra üç noktaya dokunup ardından sil düğmesine basabilirsiniz. Alternatif olarak, bazı sürümler bu seçeneğe düzenleme simgesi (bir kalem simgesi) aracılığıyla izin verir ve ardından çöp kutusu silebilir.

link

Aynı kişi için iki kişi girişiniz olabilir (örneğin bir e-posta adresi ve diğeri cep telefonu numarası). Bunları bulmak ve birleştirmek için rehber uygulamanıza gidin, menü düğmesine dokunun (genellikle üç dikey çizgi veya üç nokta) ve Öneriler’e gidin. Oradan, kişileri tek tek birleştirmenize veya önerilenleri birleştirmenize olanak tanıyan Çiftleri temizle seçeneğini kullanabilirsiniz. Yinelenenleri temizle seçeneklerini görmediyseniz, bağlanması gereken hiçbir kişiniz yoktur. Farklı Google hesaplarına kaydedilen kişileri birleştiremeyeceğinizi unutmayın.

Kişileri manuel olarak birleştirmeyi tercih ediyorsanız veya sistemin yanlışlıkla farklı kişileri birbirine bağlamadığından emin olmak istiyorsanız, bunu Rehber uygulamanıza tekrar erişerek, Diğer (üç nokta) öğesine, ardından seçmiş olduğunuz kişileri seçip birleştirerek yapabilirsiniz. .

Android’in lezzetlerinin çoğu (Samsung Experience, EMUI, Sense vb.) Benzer bir özelliğe ya da kişileri tespit etmek ve kaldırmak için başka bir tür araca sahip. Örneğin, bir Samsung telefonda, iki kartviziti birbirine bağlamak için, İletişim sayfalarındaki Bağlantılı etiketin yanındaki bağlantı simgesini arayın. Diğer yandan, HTC’de, çeşitli seçeneklere erişmek için Diğer seçeneğine dokunup ardından Kişileri yönet seçeneğine dokunabilirsiniz.

Web’deki Gmail’den

Bazen Google kişilerinizi, oynaması gereken birkaç seçeneğinizin bulunduğu web arayüzünden yönetmek en iyisidir. Gmail’de, gelen kutunun sol üst tarafındaki açılır menüyü tıklayın, ardından sanal adres defterinizdeki tüm kişileri görmek için listeden Rehber seçeneğini seçin.

androidpit duplicate contacts gmail

Google, henüz sahip olabileceğiniz veya olamayacağınız web için yeni bir Rehber arayüzü geliştirdi, ancak süreç çok benzer. Yeni Kişiler sayfasına eriştiğiniz anda ekranın en üstünde, kaç tane yinelenen kişi bulunduğunu bildiren bir bildirim alırsınız. Sadece üzerine tıklayın ve kopyaları birleştirmek veya silmek için devam edebilirsiniz.

Bildirimi görmüyorsanız endişelenmeyin – Kopyalar seçeneği de sol menüde bulunabilir. Google, ortak ayrıntıları paylaşan ayrı girişler arar (isimler veya cep telefonu numaraları gibi).

Sonuçların göründüğünü gördüğünüzde, belirli bir grup kartvizite katılmak için Birleştir’i veya hepsinde işlemi gerçekleştirmek için Tümünü birleştir’i tıklatabilirsiniz. Alternatif olarak, onay kutularını kullanarak kişileri ana listeden manuel olarak seçebilir, ardından üstteki simgeleri kullanarak birleştirebilir veya silebilirsiniz.

Özel bir uygulama kullanma

Kişilerinizi Android’de daha kolay yönetmenize olanak tanıyan bir dizi uygulama vardır, bu yüzden seçiminizi yapın, ancak karşılaştığımız en iyilerden birine Daha Basit Birleştirme Kopyaları denir – bu birleştirme kişilere benzer şekilde çalışır Google’ın web’de Gmail’de sağladığı bir araç.

androidpit duplicate contacts app

Tek yapmanız gereken Simpler Merge Duplicates’i başlatmak ve uygulama telefon rehberinizi araştırıyor ve olası eşleşmelerin bir listesini yapıyor (hem ayrıntılara hem de isimlere göre). Daha sonra bunları gözden geçirme ve onaylamadan önce geçmek istediklerinizi seçme seçeneğiniz vardır.

Yinelenen Kişileri Birleştir ve Temizleme

Birçok şirket, kişileriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmak, çeşitli hizmetlerden gelen ayrıntıları (Google dahil) senkronize etmek ve özelliklerden biri olarak yinelenen kaldırma dahil olmak istiyor. Örneğin adres defterinizi yönetmek için daha büyük bir Rehber + hizmetinin parçası olan Merge + ‘ı kullanın.

Bununla birlikte, bir uyarı kelimesi – birçok üçüncü taraf uygulamasında, Google hesabı kimlik bilgileri dahil olmak üzere kişilerinizi temizlemek için kapsamlı izinler gerekir. Gizliliği düşünen bir kişiyseniz, hangi uygulamayı seçtiğinizden veya hangisini bir arada kullanmaktan kaçındığınıza dikkat edin.

Kişilerinizi nasıl düzenliyorsunuz? Tercih ettiğiniz bir uygulama veya yöntem var mı? Yorumlarda bize bildirin!