Android'de yinelenen kişileri nasıl kaldırabilirim?

Yinelenen kişiler şeylerin büyük şemasında büyük bir anlaşma gibi görünmeyebilir, ancak başkalarıyla iletişimde bulunan herhangi bir uygulamada yaşamı rahatsız edici hale getirebilir – bir kişinin eski numarasına bir metin yollayabilir veya hatta yanlış kişiyi tamamen mesajlaşabilirsiniz.

  • Android'de kişilerinizi nasıl düzenlersiniz?
  • Android'inizde özel bir kişi listesi nasıl kurulur?

Unbelievable! The average amount of money stolen in email attacks in 2017 was 950 Euros!Did you know this?5050601 participants

Kişiler listenize erişmek isteyen tüm farklı uygulamalarda (hem mobil hem de diğer yerlerde) kopyalar kolayca kırpılabilir, böylece onlardan nasıl kurtulacağınızı göstereceğiz. Bu yinelenen adres defteri girişlerinden kurtulmak için saldırabileceğiniz sihirli bir değnek yok ama çok zor değil.

Atlamak:

  • Android'deki kişileri nasıl birleştirirsiniz?
  • Gmail'de kişileri web'de birleştirme
  • Kişilerinizi düzenlemek için özel uygulamalar

Android'deki Kişiler'den

Başlamak için ilk yer Android'de Kişiler uygulamasıdır. Açıkçası bu, tercih ettiğiniz üreticinin Kişiler uygulamasıyla ne yapmaya karar verdiğini bağlı olarak değişebilir, ancak stok Android'de bir noktaya, sonra üç noktaya dokunup silme tuşuna basabilirsiniz. Alternatif olarak, bazı sürümler bu seçeneğe düzenleme simgesi (bir kalem simgesi) aracılığıyla izin verir ve sonra çöp kutusu silinebilir.

Linking contacts on Android 8.1 Oreo. / © AndroidPIT (screenshot)

Aynı kişi için iki kişi girişiniz olabilir (örneğin bir e-posta adresi ve örneğin bir cep telefonu numarası ile). Bunları birbirine bağlamak için, kişi düzenleme ekranına gidin, üç dikey nokta menüsünü açın ve Bağla (eski sürümlerde "Birleştir" e dokunun) – daha sonra birleştirmek için bir kişi seçebilirsiniz.

Android'in (Samsung Deneyimi, EMUI, Sense ve benzerleri) çoğu çeşidi, benzer bir özelliği veya kişileri tespit etmek ve çıkarmak için başka bir araç türüne sahiptir. Örneğin, bir Samsung telefonunda, iki kartviziti birbirine bağlamak için iletişim sayfalarındaki Bağlantılı etiketin yanındaki bağlantı simgesine bakın.

Gmail’den web’de

Bazen Google kişilerinizi, gezinmek için birkaç seçeneğinizin bulunduğu web arayüzünden yönetmek en iyisidir. Gmail'den, açılır menüyü gelen kutusunun sol üst tarafına tıklayın, ardından sanal adres defterinizdeki kişilerin tümünü görmek için listeden Kişiler'i seçin.

Merging contacts on the web. / © AndroidPIT

Google, web için henüz sahip olmadığınız veya bulunamayan yeni bir Kişiler arayüzünü kullanıma sunmakta, ancak süreç her iki durumda da benzerdir. Soldaki menüde Yinelenen bul bağlantısını tıklayın ve Google, ortak ayrıntıları paylaşan ayrı adlar arar (adlar veya cep telefonu numaraları gibi).

Sonuçların göründüğünü gördüğünüzde, belirli bir kartvizit grubunu birleştirmek için Birleştir'i veya hepsinde prosedürü gerçekleştirmek için Tümünü birleştir'i tıklayabilirsiniz. Alternatif olarak, onay kutularını kullanarak ana listeden kişileri manuel olarak seçebilir, ardından üstteki simgeleri kullanarak bunları birleştirebilir veya silebilirsiniz.

Özel bir uygulama kullanarak

Android'de kişilerinizi daha kolay yönetebilmenizi sağlayacak bir dizi uygulama var, bu yüzden seçiminizi yapın, ancak karşılaştığımız en iyilerden biri, Basitleştirme Birleştirme Kopyaları olarak adlandırılır – bu, kişileri birleştirmek için benzer şekilde çalışır Google’ın Gmail’de web’de sağladığı araç.

Simpler Merge Duplicates. / © AndroidPIT

Tek yapmanız gereken, Basitleştirme Birleştirme Kopyaları'nı başlatmak ve uygulama, telefon rehberinizi araştırmak ve olası eşleşmelerin bir listesini (hem detaylara hem de isimlere dayanarak) çizmektir. Daha sonra, bunları gözden geçirme ve onaylamadan önce geçmek istediğinizi seçebileceksiniz.

Merge Duplicate Contacts & Cleanup by Simpler

Birçok şirket, kişileriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmak, çeşitli farklı servislerden (Google dahil) ayrıntıları senkronize etmek ve bu özelliklerden biri olarak yinelenen kaldırma dahil olmak istiyor. Örneğin, adres defterinizi yönetmek için daha büyük bir Kişiler + hizmetinin parçası olan Birleştirme + 'yı kullanın.

Kişilerinizi nasıl düzenlersiniz? Tercih edilen bir uygulamanız veya yönteminiz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Google Pixel 2 XL'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Google Pixel 2 XL SEALED – 128GB – Just Black (Unlocked) Smartphone (CA)

£543.90

Shipping from £48.37
£592.27 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone

£600.00

£600.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone

£600.00

Shipping from £8.50
£608.50 total

Check Offer