Android’den iPhone ve Vice Versa’ya Video Aktarmanın En İyi 4 Yolu

Belgeler ve fotoğraflar, videolara kıyasla genellikle daha küçüktür ve başkalarına e-postayla gönderilebilir. Bununla birlikte, e-postaların dosya boyutu konusunda bir kısıtlaması vardır ve bu nedenle, genellikle daha büyük olan videolar, e-posta yoluyla paylaşılamaz.

Share Video Android Iphone Fi

Videoların farklı bir telefona aktarılması için bir bilgisayarın gerekli olabileceği düşünülebilir. Ancak, iki cep telefonu arasında dosya aktarmak için bir bilgisayara ihtiyaç duyulan günler geride kaldı. Şimdi USB kablosu veya bilgisayar gerektirmeyen diğer yöntemlerle kolayca yapılabilir. Videoları internet olmadan da iki telefon arasında doğrudan aktarabilirsiniz.

Telefonlar yalnızca Android ve Android veya iOS ve iOS gibi işletim sistemlerinden gelmiyor, aynı zamanda yöntemler Android ve iOS arasında da çalışıyor.

Bu yöntemler nelerdir? Daha fazla uzatmadan, videoların Android’den iPhone’a ve tam tersine nasıl aktarılacağını öğrenelim.

1. Dosya Aktarımı Uygulamalarını Kullanma

Yıllar geçtikçe birçok dosya transferi uygulaması ortaya çıkmıştır. Ses, resim, video, belge ve daha fazlası gibi dosyaları göndermenize izin veriyorlar. Bu uygulamalar platformlar arasıdır. Yani, hem Android hem de iOS’ta kullanılabilirler.

Send Videos Android Iphone 1

Ayrıca kullanımı oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, her iki telefonda da bir platformlar arası dosya aktarma uygulaması yüklemektir. Ardından video dosyasını seçin ve diğer cihaza gönderin. Bu uygulamaların çoğu için tek gereksinim, telefonların aynı Wi-Fi ağına bağlanması gerektiğidir (bir erişim noktası da olabilir).

Çalışan bir internet bağlantısına ihtiyacınız olmadığından, Wi-Fi Direct teknolojisi nedeniyle bu uygulamaları kullanırken dosya aktarım hızı oldukça yüksektir. Ve en iyi kısmı? Videoların bu yöntemle aktarılması ücretsiz ve sınırsızdır.

Tavsiye edeceğim uygulamalardan bazıları şunlardır: Feem, SHAREit, Xender ve Zapya. Bu uygulamalar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Arayüz kullanıcı dostu ve sınırlı reklamları olduğu için Feem ve Xender’ı tercih ediyorum.

2. Sohbet Uygulamalarını Kullanarak Gönder

Telefonunuzda yüklü WhatsApp, Messenger, Telegram vb. Gibi en az bir anlık mesajlaşma ihtimaliniz% 99’dur. Bu sohbet uygulamalarını iPhone’dan Android’e video göndermek için de kullanabilirsiniz. Video dosyasını gönderenin telefonundan eklemek için verilen video seçeneğini kullanmanız yeterlidir.

Send Videos Android Iphone 2

WhatsApp durumunda, iki seçeneğiniz vardır: Galeri / kütüphane ve belge. Galeri (veya kütüphane) seçeneği ile gönderirseniz, WhatsApp videonun kalitesini düşürür. Orijinal kalitesini korumak için, videoyu orijinal biçiminde göndermek için Belge eki özelliğini kullanın.

Açıkçası, bu sohbet uygulamaları internet gerektirir ve aktarım hızı internet hızınıza bağlı olacaktır. Büyük bir video gönderiyorsanız, bu yöntemi kullanmak zaman alabilir.

Ayrıca, uygulamalar bant genişliği kullandığından, yeterli veri dengesine sahip olmalısınız. Bu yöntemi küçük videolar için kullanmanızı öneririz.

3. Bulut hizmetleri

Sohbet uygulamalarına benzer şekilde, videolarınızı paylaşmak için Google Drive, OneDrive, Dropbox ve benzeri bulut depolama uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Yine, veri ücretlerine tabi olacaktır (internet planınıza bağlı olarak) ve internet transferi için esasen gereklidir.

Send Videos Android Iphone 3

Temel olarak, herhangi bir boyuttaki videoyu, bu durumda video depolama hizmeti görevi gören bu portallardan birine yüklersiniz. Sonra Paylaş düğmesine basın. Bir Android veya iPhone kullanıcısı olabilecek alıcıyla paylaşmanız gereken paylaşılabilir bir bağlantı oluşturulur.

Bu yöntemin sohbet uygulamaları üzerindeki avantajı, aynı anda birden fazla kişiyle paylaşabilmenizdir. Çünkü video artık bulutta saklanıyor. Yapmanız gereken tek şey bir daha yüklemeden linkini paylaşmak. Evet, alıcının tekrar interneti kullanarak indirmesi gerekiyor.

4. Çevrimiçi Servisleri Kullanın

Herhangi bir bulut servisini kullanmazsanız, video dosyalarını paylaşmak için kullanılabilecek başka çevrimiçi servisler de vardır. Bu sitelerin bazıları videonuzu daha sonra paylaşmak için saklarken, diğerleri belirtilen bir süre sonra onları yok eder. Herhangi Bir Yere Gönder ve Aktar gibi web sitelerini / uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Her ikisi de paylaşılabilir bir bağlantı oluşturacaktır. Sadece videonuzu yükleyin ve bağlantıyı paylaşın.

Send Videos Android Iphone 4

Bulut servislerine ve sohbet uygulamalarına benzer şekilde, bu da internet gerektirir. İnternet olmadan video aktarımı mümkün olmaz. Buradaki avantaj, alıcının herhangi bir uygulamayı indirmek veya hesaba sahip olmasını gerektirmemesidir. Çok büyük videolar göndermek için bu yöntemleri kullanın.

Paylaşımı Kolaylaştırıldı

Bunlar, Android’den iPhone’a video aktarmak için en iyi yöntemlerden bazılarıydı. Ben kişisel olarak dosya paylaşım uygulamalarını kullanmayı tercih ediyorum. İnternet gerektirmezler ve aynı zamanda hızlıdırlar. Ancak, video küçük olduğunda, sohbet uygulamaları da yardımcı olur. Hangi yöntemi seversin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Videolarınızdaki ses sizi rahatsız ediyor mu? Android ve iOS’ta kolayca nasıl kaldıracağınızı öğrenin.