Android’den iPhone’a Dosya Aktarmak için En İyi 4 Uygulama

Android kullanıcısıysanız, iPhone sahibi en az bir arkadaşınız olur. Muhtemelen, Android iPhone için olabilir. İki cihazla da etkileşime girdiğinizde, defalarca, Android telefonunuzdan iPhone’a dosya göndermek istersiniz.

Transfer Files Android Iphone Fi

Genellikle, onları e-posta ile gönderir veya Google Drive veya Dropbox gibi bulut hizmetlerine yükleyip ardından iPhone’a indirirsiniz. Ancak, dosya aktarma uygulamalarını kullanabilmeniz için böyle yorucu teknikleri takip etmeniz gerekmez.

Parti resimlerini arkadaşlarınızla paylaşmak, arkadaşınıza bir video göndermek veya iş arkadaşınıza bir ses dosyası göndermek istiyorsanız, dosya aktarma uygulamaları Android ve iPhone arasında da işe yarayabilir.

Burada belge, video, ses, fotoğraf vb. Aktarmak için bu tür dört uygulama bulacaksınız.

1. Hisse v4

Dosya aktarmak için en basit uygulamalardan biri Feem v4. En sevdiğim uygulama. İnternet gerektirmez. Ancak, Android ve iPhone’unuzdaki aynı Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekir. Bağlandıktan sonra Feem uygulamasını açın; burada listelenen garip cihaz adlarını göreceksiniz. Ne yazık ki, isimler kafa karıştırıcı olabilir. Değiştirebilseniz bile, özellik pro sürümü ile sınırlıdır.

Transfer Files Android Iphone 1Transfer Files Android Iphone 2

Herhangi bir dosyayı paylaşmak istediğiniz cihaza dokunun. Ardından dosyayı seçin ve ikinci telefonda görünecektir. Arayüz bir sohbet uygulamasını andırıyor. Çünkü diğer telefonlarla konuşmanıza bile izin veriyor. Mesajlar 48 saat sonra otomatik olarak kaybolur.

Feem arayüzü diğer dosya paylaşım uygulamalarından biraz farklı görünse de, bunun basit ve karmaşık olduğunu düşünüyorum. Bu uygulamayı kullanarak fotoğraf, video, ses vb. Tüm dosya türlerini paylaşabilirsiniz. Android ve iOS’un yanı sıra Windows ve macOS’ta da kullanılabilen Feem’in web sürümü de var.

Artıları:

  Basit arayüzBuilt-in chatResumable dosya transferleri

Eksileri:

  Telefon isimleri aklınıza karıştırabilir.

2. Xender

Sevdiğim başka bir uygulama Xender. Aynı zamanda basit, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Feem’den farklı olarak, Xender, uygulamanın ana ekranındaki tüm dosyaları farklı kategoriler altında gösterir. Dosyaları aktarmak için sadece gönder ve al düğmelerine dokunmanız yeterlidir. Ayrıca, iPhone’a bağlanmak için özel bir düğme olsun.

Transfer Files Android Iphone 5Transfer Files Android Iphone 6

Ayrıca internet bağlantısı gerektirmez. Ancak, telefonlar aynı Wi-Fi şebekesinde olmalıdır. Belgeleri, sesleri, fotoğrafları, videoları ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz. Yerleşik bir oynatıcı ile, alınan dosyaları doğrudan uygulamanın içinde çalabilirsiniz.

Neyse ki, sizi rahatsız edecek reklam veya profesyonel sürüm yok. Tüm özellikler tek, ücretsiz bir uygulamada mevcuttur. Aynı zamanda PC’de mevcut ve bir web versiyonuna sahip.

Artıları:

  Hiçbir reklam kullanmak kolay

3. PAYLAŞIM

Adını duymuş olmalısın. SHAREit, Android ve iPhone’da bulunan popüler dosya paylaşım uygulamalarından biridir. SHAREit, mobil verilerinizi kullanmadan dosyaları aktarmak için bir sıcak nokta ağı oluşturur. Xender’a benzer şekilde, ilgili cihazlardaki Gönder ve Al düğmesine dokunmanız ve ardından iPhone’a bağlan’ı seçmeniz gerekir.

Transfer Files Android Iphone 3Transfer Files Android Iphone 4

Yine her türlü dosyayı aktarabilirsiniz. Dosyaları aramanıza bile izin verir. Tüm dosyaları aktardıktan sonra, medya dosyalarını yerleşik oynatıcıda oynatabilirsiniz. Diğer önemli özellikler arasında grup paylaşımı ve paylaşım bölgesi bulunur. Neyse ki ücretsiz sürümü de hem isim hem de avatarı değiştirebilirsiniz.

Şimdi bu uygulamanın bir hayranı değilim. Bunun nedeni, dosyaları aktarmak için çok fazla adım atmasıdır. Bunun dışında, reklamlarla yüklenir.

Artıları:

  Paylaşım bölgesi ve grup paylaşımı gibi ekstra özellikler

Eksileri:

  Çok fazla reklam var

4. Zapya

Sırada, Zapya var. Bu bir Xender ve SHAREit birleşimidir. Her tür dosyayı aktarma özelliğine sahip Zapya, bir iPhone’a bağlanmak için çeşitli yollar sunar. QR kodunu bağlamak veya kullanmak için sallayabilirsiniz. SHAREit’e benzer şekilde, grup paylaşma özelliğini de alırsınız.

Dosyaları aktarmak için, sadece onları seçin ve gönder düğmesine basın. İPhone aynı Wi-Fi şebekesine bağlıysa, mevcut telefonlarda görünecektir. Üzerine dokunun ve gönderilen dosyayı hemen alacaksınız.

Transfer Files Android Iphone 7Transfer Files Android Iphone 8

Artıları:

  Kullanımı kolay

Eksileri:

  Ekstra sekmeler

Özel Mansiyon: Herhangi Bir Yere Gönder

Denemeniz gereken bir başka uygulama, Herhangi Bir Yere Gönder. Hem Android hem de iOS’ta çalışır. Sadece bu değil, herhangi bir platformda kullanabilirsiniz. Alıcı ile paylaşmanız gereken bir bağlantı oluşturur. Alıcının gönderilen dosyayı indirmek için bağlantıyı açması yeterlidir. Evet, internet gerektirir.

Shareit File Transfer Apps Ios Iphone Ipad 8

Dosya Aktarımı Kolaylaştırıldı

Neyin daha iyi olduğuna dair tartışmalı tartışmalar olsa da – Android ya da iOS hiç durmayacak olsa da, uygulama geliştiricilerin ayrımcılık yapmamasına sevindik. Bu uygulamaları yalnızca tercih ettikleri işletim sistemi için yapmış olsalardı, ikisi arasında dosya aktarmak için eski yöntemleri kullanmak zorunda kalırdık. Bu uygulamalar için minnettar olmak için bir dakikanızı ayırın.

Sıradaki: iPhone jestlerinin hayranı? Onları herhangi bir Android telefonda nasıl edineceğinizi bilin.