Android'in önyükleme animasyonunu nasıl özelleştireceksiniz?

Akıllı telefonunuzu kişiselleştirmek isterseniz, muhtemelen zaten farklı başlatıcıları denediniz ve cihazınızın temasını birkaç kez değiştirdiniz. Bununla birlikte, cihazınızdaki çizme animasyonunu hiç değiştirmeye çalıştınız mı? Akıllı telefonunuzda bazı özel animasyonları nasıl alabileceğiniz ve bu sıkıcı eski önyükleme animasyonunu nasıl sarsacağınızı göstereceğiz.

 • Android'i dönüştürmek için en iyi başlatıcılar
 • Android için ilk on simge paketi: özelleştirme cenneti

Atlamak:

 • Bir çizme animasyonu nedir?
 • Önyükleme animasyonunu manuel olarak nasıl kurabilirsiniz
 • Bir uygulama kullanarak önyükleme animasyonu nasıl yüklenir?

Bir çizme animasyonu nedir?

Öncelikle çizme animasyonu nedir? Android'i açtığımızda, sistemin başlamasını beklediğimizde oynayan aslında bu küçük başlangıç ​​animasyonu. Genellikle bu animasyon, üreticinin logosuna sahiptir.

Android'de yeni bir önyükleme animasyonu yüklemek için birkaç yöntem vardır. Benim için hemen hemen her zaman çalışan en basit olanları sunacağım. Her iki yöntem de köklendirilmiş olmanız koşuluyla herhangi bir Android cihazında çalışır.

 • Android'i nasıl kökleştireceksiniz: tam kılavuz

Önyükleme animasyonunu manuel olarak kurma

Kök haklarını yöneten bir dosya gezgini kurmanız gerekir. Kök Explorer veya Kök Tarayıcı çok iyi çalışıyor, ancak diğerleri de uygundur.

 • En iyi Android dosya yöneticileri: Android'i keşfedin

Root Explorer

File Explorer Root Browser

 • Kök izinleri etkinleştirildikten sonra, cihazınızın köküne gidin, Sistem dizinini bulun ve uygulamaya bağlı olarak, klasöre uzun bir basarak veya menü tuşunu açıp Özellikler'i seçerek İzinler menüsüne gidin.
 • Burada, uygulamanıza bağlı olarak, "Oku" veya "-r", "Yaz" veya "-wr" ve "Çalıştır" veya "-x" ile sıralanmış 9 kutuyu göreceksiniz.
 • Properties'i açtıktan sonra , izin altında tüm okuma, yazma ve yürütme seçeneklerini sağladığımızdan emin olmamız gerekecek.
 • Bunu yaptıktan sonra, şimdi Sistem dosyasına gidin ve ardından Medya veya Çoklu Ortam'a gidin (cihazınıza bağlı olarak).
 • Bootanimation.zip adlı bir dosya bulacaksınız. ya da benzeri (Samsung için, örneğin, bootsamsung.qmg dosyasını bulabilirsiniz) " bootanimation. zip1 " olarak yeniden adlandırın; daha sonra ihtiyacınız olduğunda önyükleme animasyonunuzu kaydettiniz.
 • Artık tek yapmanız gereken istediğiniz gibi bir animasyon bulmak ve bu klasöre kopyalamak, önyükleme adını değiştirip uzantılarına dokunmamak (".zip" veya ".qmg"). Çevrimiçi olarak çeşitli seçenekleri bulabilirsiniz.
 • Yeniden başlatın, işte gidiyorsunuz!

Bir uygulamayı kullanarak önyükleme animasyonlarını değiştirme

Manuel yöntem pasta parçanız değilse, cihazınızda root erişimi olması koşuluyla aşağıdaki uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Boot Animations for Superuser

Önyükleme Animasyonları ★ Kök, yarasanın hemen üzerinde bir ton önyükleme animasyonu sunar, böylece birinde yorgun olduğunuzda onları çok kolay takas edebilirsiniz. Ne yazık ki, bu uygulamada bulunan birçok şey ödemeyi gerektiriyor, bu nedenle tüm animasyonlar ücretsiz değil.

Change the boot animation easily using Boot Animations. / © AndroidPIT

Kayıt için, bazen işe yaramayan uygulama ile ilgili bazı sorunlar yaşadım. Bu durumda kaldırma ve yeniden yükleme sabit her şeyi.

Şimdiye kadar çizme animasyonunu değiştirmeye çalıştın mı? Hangi animasyonu seçtiniz?

Google Pixel'in nereden satın alınacağı

Best price

Google Pixel 32GB SPW 4100 SIM FREE/ UNLOCKED – Silver

£309.99

£309.99 total

Check Offer

Google Pixel 5 inch 32GB Quite Black (Eng/IT/ES/DE/FR) Ship from EU New

£322.80

£322.80 total

Check Offer

Google Pixel 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Silver

£342.99

£342.99 total

Check Offer

Google Pixel 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£342.99

£342.99 total

Check Offer